bugün

can yayınlarından çıkan bir romandır.herkesin mutlaka okuması gereken harika bir kitapdır.çünkü kitap,hayata bakış açısını değiştiriyor.
--spoiler--
insan her zaman aynı insanları görürse , bunları yaşamının bir parçası saymaya başlar. iyi , ama bu kişiler de bu nedenle , yaşamımızı değiştirmeye kalkışırlar. bizi görmek istedikleri gibi değilsek hoşnut olmazlar , canları sıkılır. çünkü , efendim , herkes bizim nasıl yaşamamız gerektiğini elifi elifine bildiğine inanır.
ne var ki , hiç kimse kendisinin kendi hayatını nasıl yaşaması gerektiğini kesinlikle bilmez.
--spoiler--
simyacı - paulo coelho
üçüncü kez okuduğum kitaptır.kişisel menkıbesini arayanlara kılavuz olmuştur.
bir çok insan tarafından okundugunu gve tavsiye edildiğini gördüğümde internetten araştırmam konusunda beni iteleyen fakat okudugumda içindeki bir kaç etkileyii söz dışında bana sırlar dünyası,kalp gözü izletiyomuş hissi veren,dili biraz hafifleştirilip ilkokul çocuklarına ahlak dersi vermesi için okutturulacak ama bir genç için hiç bir çekiciliği ve akıcılığı olmadıgını düşündüğüm paulo coelho kitabıdır..okuyup sevenlere saygılıyım diyemiyorum malesef.
yine yeni yeniden okunabilecek kitap. *
Okumayana ayıpla bakılan yaşama öl denilen bir şaheserdir.paulo coelho bu kitabından sonra, şahsi kanaatim aynı çizgiyi yakalayamamıştır.bence her yazarın bir çizgisi olmalı ve ondan şaşmamalıdır tabi ki üslup ve düşündürme noktasında. Çizgisi olan yazarlar (bkz: ihsan oktay anar) (bkz: amin maalouf).
Simyacı Paulo Coelho'nun yazdığı popüler bir roman.
Simyacının Karısı bir tiyatro oyunu.
son sayfasında yer alan:

"gerçekte kendi kişisel menkıbesini yaşayan kimseye karşı hayat cömerttir..." sözüyle hayatın kısa bir özetini sunan müthiş bir coelho eseridir.
zengin olmak için, güzelliğe ulasmak için çekilen çileleri anlatan felsefik kitap
"beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır"görüşünün bir neferi.
paulo coelho'yu sevme nedenim olan kitaptır. insanı öyle yerlere alıp götürür ki hani o çobanın bozkırlarda ağaç altında uyuması, rüzgarın yüzüne esmesini bile hissedersiniz. gerçekten herkesin en azından bir kere okuması gerektiğini düşünüyorum.
kitaplardan etkilenmeyen beni bile etkilemeyi başarabilmiş harika kitap.

herkesin okuması gerekli olan kitaplar listesinde olmalı.
güzel bir roman.
paulo coelhoyu tanımama vesile olan kitap.*
paulho coelho'nun evinizde bulunması gereken kitabıdır.
başarısız bir hikaye. bu kitabın bu kadar çok satmasına ve okunmasına hep şaşırmışımdır. son bölümü hariç koca bir balon.
masalımsı hikayesi ve anlatım tarzı, verdiği umut dolu mesajla 7'den 77'ye herkesin okuması gereken bir yapıt.
secret ile aynı konuda olan yeryüzündeki herşeyi bir ruhu olduğunun gerçeğini ortaya koyan şahane bir kişisel gelişim kitaabı.
paulo coelhonun en iyi kitabı zaten coelho o kitapla ünlenmiştir. Kişisel gelişim için okunması gerekn kitaplardan biri.
can yayınlarıyla özdeşleşmiş bir kitaptır.
(bkz: kişisel menkıbe)
analatılmaz,okunur kitabıdır. muhteşemdir.
pek çok yorum okudum, hemen herkes santiago amacına ulaşırken, ondan daha bilgili, daha çok kitap okumuş ingiliz in simyacıya neden ulaşamadığını es geçiyor. burda da milletlerin niteliği hakkında önemli mesajlar olsa gerek...
ilk okuduğum roman sanırım. ilk aşkım. ilk göz ağrım. coelho şaheseri. kişisel menkıbesini yaşayanlara karşı hayat cömerttir der kısaca.
paulo coelho'nun sözlü arap edebiyatından araklayıp, kendi kültürüyle harmanlayıp yazdığı roman. kitabı okumamın üstünden yıllar geçmesine rağmen 'sen nil nehri kıyısındaki kaderini seçtin' cümlesini hiç unutmam.
iyi bir kitaptır. okumak lazım.
tek solukta okunabilecek müthiş bir kitaptır. Hayatınıza iyi şeyler katmak isteyenlere tavsiye edilir.