bugün

kişiliğine gıcık, sesine hayran olduğum kadın.
sanat dünyasının gelmiş geçmiş en yapmacık insanı . doğallık nedir bilmeyen şarkıcı bozuntusu .
yapmacıklıklar kraliçesidir.
zeytinyağlı biber dolmasına benzeyen insandır. ya da benim çok sapkın bir hayal dünyam var. bilemedim.
bünyesine kattığı silikonlarla adeta devleşmiş, yüzü-gözü büyümüş. ancak, sesine-yorumladığı şarkılara tek kelime edemeyeceğim muhteşem kadın.
35 yıldır hayran olup niçin hayran olduğumu anlamadığım hatun kişidir.ki yaşım o kadar daha fazla olsa yazardım.
sokak çocuğu ali ya da tövbekar şarkıcı ali'nin vokalistiydi.
yanılmıyorsam rum kökenlidir.
ne sezen kadar yaratıcı, ne nilüfer kadar güçlü bir sesi ne de ajda pekkan kadar popülitesi vardı, ama o kuşakla beraber geldi.
ibo'la ölürsem kalbime gelme diye bir de filmi vardı.
hoş biraz da şuhtur.
cenk erenl'e cılkı cıkmış espiriler falan...
keşke o da nilüfer ya da sezen aksu gibi biraz köşesinde otursa artık.
estetik ve botoks yaptırmaktan mimiklerini bile kaybetmiş olmasına rağmen, doğal güzeller * arasında gösterilen, taş bebek denilen kadın. *
ilerleyen yaşına rağmen harikulade sesiyle dikkatimi celbedendir.
1954 istanbul doğumlu Türk pop müziği sanatçısı.
hovarda moruksun
aklın fingir fişte
sen ne kart horozsun
şarkısını türk sanat'ına kazandırmış ulu.
ekranda gördükçe midem bulanan insan.aydemir akbaşın ünlü yaptığı isimlerden.*
şimdi ekranlara çıkıpta bıdı bıdı konuştuğunu gördükçe midem kalkıyor.geçmişte hatalar yapmış olabilir ama her görüşümde bir televizyon izleyicisi olarak kendimi aptal hissediyorum.
bir diğeri için;
(bkz: yeşim salkım)
kesinlikle işve cilve sahibi bir sanatçı kişiliktir. aynı zamanda bol dekolte seven kokoş bir hatundur. yalnız nedense bir antipatiklik var kendisinde.efendime söyleyeyim bir samimiyetsizlik belki de yapmacıklık.tv8deki programında mutfakta yemek yaparken bile hele de o abiye bol göğüs manzaralı kıyafetleriyle ve tabi ki cilveleriyle , izleyenin sabrını zorlar.fekaat onca cümleme rağmen sesine diyecek sözümün olmadığıdır .*
sahte kadın.hiçbir hareketi içten samimi gelmiyor bana bu kadının.abidik gubidik kıyafetler giymeler, abartı makyaj bilmem ne...
bi de anlayamadığım bir nokta var ki bu sevimsiz hatun sürekli böyle bir genç kalma çabası içerisindedir.başarıyordur da üstelik.her yaşın ayrı bir güzelliği vardır ablam.genç kalıyorsun da noluyor sanki?başın göğe mi eriyor?
bırak yaa.azcık rahat ol.sağlıksız beslen, istediğini ye , bir günde spor yapma rahat takıl be ablam...
izlediğim zaman yüzümün değişik ifadelere bürünmesine sebep olan televizyon kişisi. yapmacık konuşmaları ve estetik yaptırmadığı hakkındaki yalanları bu yüz ifadelerine sebep olur. ayrıca 20 yıldır bu sektörün içindeyim ben dünyada bu yaşta estetik yaptırmadan böyle görünen bir kadın görmedim.
ajda pekkan,sezen aksu ve nilüfer'le birlikte türk pop müziğinin kare aslarından biri.
taş gibi bir milftir. ancak konuşmaya başladığında yanından uzaklaşmak gerekir.
profesyonel sanat hayatına 1974'te başlamış olan, o günden bugünlere keşfeden için eşsiz popüler müzik şarkıları yaratmış ve yorumlamış bir isim. popüler müziğimizin kilometre taşlarından biri.
Albümleri;

01. bir nefes gibi (1977)
02. melankoli (1978)
03. sevgili çocuklara (1979)
04. nükhet duru 4 (1979)
05. en sevilen şarkılarıyla nükhet duru (1979)
06. nükhet duru 1981 (1981)
07. aşıksam ne fark eder? (1982)
08. her şey yeni (1984)
09. sevda (1985)
10. nadide (1986)
11. çek halatı gönlüm (1987)
12. benim şarkılarım (1988)
13. benim yolum (1989)
14. aç gözünü adamım (1991)
15. aman tanrım! (1992)
16. nükhet duru klasikleri (1993)
17. nükhet duru/geberiyorum (1994)
18. gümüş (1996)
19. mühür (1997)
20. bir nefes gibi'ler (1998)
21. cahide müzikal soundtrack (1998)
22. bana rağmen (2001)
23. muhteşem ikili (cenk eren'le birlikte) (2004)
24. gece saat on iki (2006)
25. sevgiyle el ele (2006)
26. en iyileriyle nükhet duru (2008)
27. tam zamanında (2012)
45'lik, ep ve single'ları

01. aklımda sen fikrimde sen/ karadır kaşların (1974)
02. beni benimle bırak/ gerisi vız gelir bana (1975)
03. her şey yolunda şimdi/ iki damla gözyaşı (1976)
04. haydi uzatma arkadaş/ canım yandı (1977)
05. cambaz/ haydi hayat (1977)
06. harp ve sulh/ bir insan doğdu (1977)
07. anılar/ güneş (1978)
08. dostluğa davet/ takalar (modern folk üçlüsü'yle) (1978)
09. portofino/ yıldızlar (1979)
10. ne oldu bize/ al gönlümü diyar diyar sürükle (1983)
11. remix 1 (1998)
12. remix 2 (1998)
13. nükhet duru 99 (1999)
14. durup dururken (2008)
15. ilk iki (2010)
nukhet duru'nun '94 yılında kendi ismiyle, 2005 yılındaki yeniden basımındaysa geberiyorum ismiyle dinleyicilerine sunduğu; kendisi gibi yıllandıkça değerlenen albümünün de ismi aynı zamanda. türk pop müziği'nin kült albümlerinden biri.

albümde yeralan şarkılar;

01 yasaksa yasak
02 surgun
03 yarimsin
04 uyan artik
05 cay
06 geberiyorum
07 uslandim artik
08 ne yalanlara ne sevdalara
09 kirik kalpler
10 adamlarin adami
Sahnesinde çokça yer verdiği şovlar sebebiyle, 80 sonrasında çok sayıda müzikal ve kabarede de rol almış ve bu konuda da oldukça başarılı olmuş gerçek anlamda bir sanatçı.

Oynadığı belli başlı müzikal ve kabareler;

Ali Poyrazoğlu ve Korhan Abay ile birlikte "Yaşa Sevgili Dünya",
Haldun Dormen ile" "Merhaba Müzik", "Saz mı Jazz mı", "Operetler", "7'den 77'ye",
Metin Serezli ile "Aşk Olsun",
Hakan Altıner ile "Cahide" ve
Başar Sabuncu ile birlikte "Carmen"i

sahneye koymuş ve oldukça da başarılı olmuştur.
sol framede görünce bir an için öldü sandığım kadın. eskiden daha güzel şarkılar okurken şimdi aynı heyecanı vermemektedir.
son açıklaması ile antipati yaratan sanatçıdır, gündeme gelmek için bundan daha cahilce laflar edilemezdi.
hatun sanki beton imalat ya da terminatör t 800. 40 senedir meşhur. ama görünüşte değişiklik yok.

bu arada yerli sex film furyasına katılmış aydemir akbaş tarafından ayıklanmış.

uyarı: resimde nü unsurlar vardır. dinci ve yaşı küçük üyelerin bilgisine rica olunur.

görsel
türk maturelarının en üst yerinde yer alır.
o yaşta bu enerji, güzellik ve seksilikle hala malzeme veren şarkıcı.