bugün

tesadüfen yolda bulduğum telefon. imei'si kilitlenmeden üç otuz demeden okutmalıyım.
herkeste var denmesine rağmen alış tarihim haziran'dan beri kimseyle pişti olmadığım telefon. ayrıca kimileri zamanında bu telefona 500 öderken benim 385 liraya bile içim burkuldu.

tanım: dokunmatik ekranı olan telefon.
wlan, gps, dokunmatik ekran ve ucuz.

eğer yeni 3210 bu olacaksa, olsun varsın.
2 ay olmuştur alalı şu zamana kadar hiç sorun çıkarmamıştır.

yani memmunum tabi şimdilik...
bizzat kullanmış biri olarak beklentilerimi karşılamayan bir telefon ıphone dan şaşmıyacaksınız zengin kardeşlerim.
parmak ucuyla değil tırnağınızla dokunduğunuzda gayet güzel algılayan telefon. tırnakmatik ekran denebilir. sert şeyleri seviyor sanırım.
Ergen oyuncağı. Her 10 ergenin 4' ünün elinde var bunlardan. Güzel alet ama, hoş alet, iyi alet.
Orta, hatta alt segment dokunmatik ekranlı telefon. Düşük fiyat ile dokunmatik ekran sahibi olabilesiniz diye üretilmiş bir telefon. Genel olarak nokia kalitesi var fakat dokunmatik ekran konusunda yeterli değil. Dokunmatik ekranın piri diğer büyük firmaların telefonlarıyla arasında haliyle büyük farklar var.
pazartesi günü versiyon 60'ın çıkacağı duyurulmasına rağmen hala bu versiyonun çıkmadığı , güzel kullanışlı telefon .
birçok forumda telefonun bu güncelleme ile çığır açacağı , tüm hataların kapatılacağı yazıyor fakat nokia'dan bu yönde gelmiş bir hamle yok . hala v51.0.006 kodlu versiyon en güncel olarak yerini korumakta .
görsel
görsel
görsel

lanet getirdiğim telefondur. müzik telefonu olduğu halde müzik dinleyemediğim kulaklığı taktığım anda kapanan aptal cihazdır. şiddetle tavsiye etmiyorum.
bir iphone ile karşılaştırmaya çalışınca, sahibi * sözkonusu telefondan * soğumuştur. arkadaşım:

"-aga iphone yaa..."
çok sinir bir telefondur kendisi. basmaya çalışırsın basmaz böyle ilahi veya yırtıcı bir leopar pençesi gücünde basmak gerekir. *
aldığım ilk gün çok sevinmiştim; ama beni tatmin etmeyen ilk heveslendiğim cep telefonu
ilk 5 ay mükemmel bir telefon özelliği gösteren ama sonrasında ayda 2 kez tamire gitmesiyle sinir krizlerine yol açan eski telefonumdur. ve şu an sokakta her 10 kişiden 7sinde bulunan telefondur. *
samsung'un ucuz-dandik-dokunmatik telefonlarından bin kat daha iyi olan bir telefon.
parasının hakkını sonuna kadar hatta limitini aşarak veren telefon.

gittiğim şehirlerde bana millete adres sordurmadan rahatça gezme rahatlığı sunup beni büyük sıkıntıdan kurtaran bu telefon sadece bunun için bile verdiğim parayı hakediyor. Yani o hafta 450 lira verip bu hizmeti alsam bile üzülmezdim belki de.
-525 dk kadar konuşma süresi
-81 mb dahili hafıza
-bluetooth var-
-edge clasic 32
-kamera 3,15mp 2048*1536
-video kayıt var
-sesli kayıt var
-MP3/WMA/WAV/eaac+player
-eller serbest var
-3g var
-oyun var.
zaman zaman dokunmatiği başa bela olur iphone kadar anında görüntü olayı yoktur deli eder ama müzik kalitesi iyidir kulaklığınız orjinalse otobüste minibüste vapurda metrobüste hoşça vakit geçirmenizi sağlayan sadece telefon değilim ben hülean telefonudur.
fakir bir piç olarak daha yeni sahip olabildiğim telefon. fiyat/performans açısından çok avantajlı, piyasadaki vasat üstü dokunmatik telefonlardan biri.
dokunmatik alanında ekonomik olarak iyi bir alternatif.
dokunmatiği konusunda garip yorumlar alan pda.

Geçen hafta Htc'nin teflon kaplama, beyaz bir hero telefonunu bir günlüğüne kullandım. Makinenin arayüzü çok güzel. Menü geçişleri akıcı. Gps'e neredeyse anında bağlanıyor. Ama mesaj yazmak falan eziyet. Çok ciddi söylüyorum kesinlikle ve kesinlikle 5800'ın dokunmatiği çok daha kolay. Belki o telefon malzeme kalitesi ve teknik gücü açısından 10 tane 5800 eder ama alışması çok zor. Oysa ki ben 5800'ı elime aldıktan dakikalar sonra çok rahat kullanmaya başladım.

Bir örnek: bu girdiyi 5800'la 2 dakikada yazdım, ama htc hero ile 10 dakika alırdı. Alışınca hızlı oluyormuş, ama alışmak için bir hafta kullanacaksın. Hero 1200tl civarı.

Sonuç: 5800 pratikte kendisinden pahalı telefonlardan bile iyi olabiliyor. başka bir telefona terfi edeceksem bunlar:
Sony ericsson xperia
Samsung galaxy s
Veya
Samsung wave olur. Çünkü gerçekten farkını ortaya koyacak telefonlar olmalı.
ismi sikelesi telefon.
470 liraya alınabilecek en iyi telefon.
yaklaşık 3 aydır kullandığım ve şu ana kadar kullandığım telefonlardan en memnun olduğum.

(bkz: reklamlar bitti)*
nokia c6 menüsü kurularak da kullanılabilen telefon. 5800xm sahibi olmadığımdan denemedim ama ilgili site adresinde resimleri ile açıklaması var. denemek isteyenlere duyurulur.
http://www.maxicep.com/symbian-v9-4-sistem-modifikasyon-uygulamalari/bastan-sona-5800-a-ozel-c6-fw-kurulum-islemi-anlatimi-resimli-ve-ayrintili-0-hata-390090.html
sitedeki linkleri veya resimleri göremiyorsanız siteye üye olmanız gerekebilir.