bugün

muhteşem bir isme sahip sözlük ama oruç tutmayan kafir bir sözlükdür. müslüman kardeşlerim şunu tercih ediniz, oyuna gelmeyiniz;
(bkz: niyetli sözlük)
artı yada eksi oy verenlerin kimliklerinin gün gibi ortada olduğu, belli bir süre yazmayan yazarları atıldığı sözlük oluşumu.
an itibariyle günün başlıklarının görülmediği ve önceden açılmış başlıların olmadığı uyarısı veren büyük ihtimalle içersinde bir takım problemlerin yaşandığı sözlük.
veritabınından kaynaklanan problemden dolayı kendileri açısından dün yaşanılan korkutucu olayın halledilmesi ile eskisi gibi durmak yok yola devam diyen sözlük.
butonlarin yerlerini değiştirerek klon olduğunu inkar eden sözlük.
(bkz: yer mi anadolu cocugu)
uludağ sözlük hakkında birtanecik bile hayırlı entry girilmemiş klonyadır! "biz size ne yaptık, hangi tavuğunuza kışt dedik..." diyesi gelir insanın ama bize küçüklerimizi korumak, sevmek ve kollamak öğretildi!
(bkz: niyet ettim Allah Rizasi icin sözluk yazari olmaya)
kimin hoş oy, kimin boş verdiğinin görülebildiği sözlük. bu durum oy kullanımı mevzusunu daha ciddi bir hale getirmiştir. kabul edelim ki, sırf bizim verdiğimiz bilinmiyor diye bazen olur olmaz şeylere oy verebiliyoruz.

şu sıralar sol frame'i biraz yavaş olsa da 10-15 arası çok kaliteli yazara sahiptir. zaten bir günde uğrayan yazar sayısı en fazla 25-30 arasıdır. lakin bu 10-15 yazar niyetsiz bir ekşi'ymiş, bir uludağ'mış gibi az ve nadir yazar. hiç ödün vermezler kendilerinden. bunun dışındaki yazarları da çok fazla yazmaz; yazsalar da 10 entry'lerinden en az 2'si silinir. bunun sebebi formatın çok sert olması.

mesela ''durumudur'', ''dedirten'' gibi kalıplarla tanım yapamazsınız. sözlük formatı bunu yasaklamıştır. birinci tekil şahıs ağzından da entry giremezsiniz.

örnek:

başlık: öss 2008

entry: say2 den 370 puan aldığım ve odtü tıpa* girmeme olanak sağlayan sınav.

sözlük formatı gereği sizin ne yaptığınız önemli değildir. yazdıklarınızı birinci tekil şahıs ekinden kurtarmadığınız sürece silineceklerdir.

özellikle akıllı bkz dediğimiz bakınızdaki kural çok başarılıdır. akıllı bkz'ın içine ''ahh, ulan ne güldüm aq'' ya da ''ben böyle düşünüyorum, başkasını bilemem'' veya ''ben bunları canlı izledim süperlerdi'' yazamazsınız, entry'niz anında silinir. çünkü akıllı bkz hedesi başlık olmaya müsait olacak şekilde doldurulmalıdır. ''ya ben böyle düşünüyorum, başkasını bilemem'' diye başlık açamayacağımıza göre, bu entry silinecektir.

yazıların niteliğini arttırma konusunda en iyi formata sahip sözlüktür bence. yazılanlara karışamazsınız elbette, ama en azından okuyucuların yazılanları daha rahat anlayabilmeleri için bir şeyler yapabilirsiniz. o hesap.

bir de kadın hakları konusundaki tutumları vardır ki, taktir edilesi. hani olurda bir entry'nizde ya da bir başlığınızda kadını ezmeye kalkarsınız, ataerkil düşünce yapısıyla kadınları aşağılamaya kalkarsınız, hemen kaçın sözlükten. bir grup yazar haklı olarak sizi ve zihniyetinizi fena halde aşağılarlar. sözlük içinde barınamazsınız yemin ederim. kadın hakları konusunda aşmış da bir adminleri vardır, çok pis rezil ediyor; ellerine sağlık.

sözlüğün en kötü yanıysa sözlüğün sahibi sorumsuz insanın tekidir. 3 ayda bir falan uğrar sözlüğe; forum tarzı entry girer sözlüğe, entry'leri silinir, sonra gider. sözlüğün yazılım işiyle ilgilenen tek adminidir halbuki. o yüzden sözlükteki istatistikler vb. konularda çok fazla eksiklik farkedersiniz.

ortamı sıcak, insanları güzeldir. format ihlali yapmadığınız sürece yöneticiler tarafından el üstünde tutulursunuz. kaliteli olana saygı büyüktür, lakin saçmalıyorsanız üstünüze çullanırlar, sizi sözlükten soğuturlar. bunu sözlüğün iyiliği için yaptıklarını düşünürler.
gece itibariyle 3 yazarı sayesinde geyiğin sözlük içinde nasıl yapılacağını tüm sözlük alemine göstermiş sözlüktür. anket doldurmadan, forum tarzı entry girmeden daha geniş olarak ele alacak olursak; ''formatın ve kalitenin amına koymadan nasıl geyik yapılır ve bu geyikler nerde ne zaman ve hangi başlıklarda yapılır''ın tarifini sunmuşlardır. bence her sözlük yazarının en azından gidip birkez olsun okuması gerekir;

http://niyetsiz.com
transfer işlemlerimin tamamlanıp iki gün önce ilk 11'de çıkmaya başladığım sözlük.
çaylağının yazarlarından fazla olması yönünden ekşi sözlük e benzeyen sözlük.
reklam alanıyla beni,** hemen bir site açıp oraya reklam verme arzusu ile dolduran sözlük.
uludağ sözlük'ten yazar göçü almakta olan sözlük.****
yaza göçürtmeye çalışsn sözlük. eğer belli yazar sayısını artırıp da o disiplini korurlarsa ilginç bir oluşum olabilir ama olmayabilir de.
''dostum niyetsiz sozlukteyiz bundan böyle.
buyur gel sende. boşuna emek verme buraya, bi anda yok oluyor verdiğin emek.''

yazan özel mesaja

''ne bu bir reklam kampanyasımı yoksa sözlük yönetiminin yaptığı yanlış birşeye tepkimi..
eğer ikincisi ise olan olayıda yazarsanız sevinirim yok eğer birincisiyse kısaca s.ktir git diyorum.''

şeklinde cevap yazmama neden olan sözlüktür.

edit:ne oldu lan gücünüzemi gitti eksi basıyonuz.
davetlerine teşekkür edip, ilgilenmediğimi belirttiğim sözlük.

başka bir sözlüğün, bu sözlük içinde özel mesajla davet göndermesi ahlaka aykırı bir şey mi?

arkadaşın birisi vazife edinmiş, bir tarafı kötülüyor, diğer tarafa davet ediyor. ederiz teşekkürümüzü, o kendi yoluna biz kendi yolumuza.

amaaa, "bakın bana davet geldi şöyle küfür ettim de reddettim" demek nasıl bir ruh halinin tezahürüdür? ne oldun şimdi? uludağsözlüğün kahramanı mı?

herkesin aklı var vicdanı var. adamlar davet göndersinler, giden gider, gelen gelir. ben bilmem kaç bin ulu sözlük yazarı ile beraber gelmedim ki buraya. tek geldim, gidersem de çeker giderim, kimsenin ruhu duymaz. biz tek tek adamlarız burda.

amaaaan.
fake yazarlarını sozlugumuze yollayarak turkıyenın en ıyı 2. sozlugunden ayrılmamız ıcın yalvaran sozluktur.ulan sen hep sozluk olsan ne olur sozlugudur.
ayop eden sözlüktür. kınıyoruz.
gün içinde 15 başlık ve 19 entry ile varlığını sürdürmeye çalışan sözlük.

(bkz: zor be aga)
sözlüğü sözlük içinden çökertmeye çalışan sözlük oluşumudur. değişik...
türkiye'nin en çok entry girilen sözlüğünden yazar toplamaya niyetlenen ıssız sözlük, buradan organize 20 kişi gitse 3. dereceden ir sözlğe çevrilebilir.

biraz baktım neymiş diye çok disiplinli bir yer, espri yapanı uçuruyorlarmış.
ben defalarca caylak olmusum, defalarca haksizlik yapiyolar diye modlara cemkirmisim, defalarca silinip silinip donmusum; sizce gider miyim o sozluge? tabii ki hayir.

yazarlarinin millete, gelin bize diye davetler attigi sozluk.
niyetini fena halde bozmuş olan sözlük.
fake sözlük.
astronomik transfer ücreti vermiş yazar olabilmem için büyük çabalar sarfetmiş ama başarılı olamamış sözlük.

(bkz: helte)