bugün

Osmanlı'dan kalan borçları 1950'ye kadar ödedi bu ülke.

Bu Nilhan denen Osmanlı dölü onun bedeline saysın.
Mülkiyete ortak olmak istiyorsa borca da ortak olsun. Yok öyle aktif benim pasif senin. Ödesin osmanlı dan kalan dış borcları alsın tapuyu.
hilafetin ilgasına ve hanedanı osmaninin türkiye cumhuriyeti nıemaliki
haricine çıkarılmasına dair kanun

sekizinci madde — osmanlı imparatorluğunda padişahlık etmiş kimselerin Türkiye Cumhuriyeti arazisi dahilindeki tapuya merbut emvali gayrimenkuleleri millete intikal etmiştir.

konu kilit.
sultan mı sikiyoz lan burda? hanedanımsı.
Canı sıkılınca gündem olmak istemiş herhalde...
" kuyruk acısı " deyimini hatırlatandır.
Bir sen eksiktin diyorum içimden ama biliyorum ki böyle durumlarda kargaların çıkması şaşırtıcı değildir.
Demiş ki " Gençlerimiz atalarının tarihini bilmiyor, osmanlıca bilmiyorlar"...
Hey allahım gören de zanneder ki Osmanlı devrinde herkes bilimadamıydı. Ulan halkın % 5'i bile okuma yazma bilmiyordu sizin döneminizde.
Yanılmıyorsam 1950 lerde bitmişti Osmanlı nın borcu...

Düşünün en fazla büyüme yaşadığımız en kritik en önemli o zamanlarda bir de yetmezmiş gibi Osmanlı nın borcunu ödüyorduk....

Sonra bu ecnebi torunu çıkıyor ve avrupa insan haklarına başvuracağını söylüyor.

Yuhh demek yetersiz kalır.

Biraz olsun 21. yüzyılda osmanlı rüyasında olanlar biraz baksın da ibret alsın.
Ülkeye girişi yasaklanmalı demeyeceğim, kimse dedesinin hainliği üzerinden yargılanmamalı fakat bu insan dedesiyle aynı özellikleri taşıdığını belli ettiği için, sınır dışı edilmeli.
Kız madem dedeni bu kadar çok seviyosun iki dua oku ruhuna dünya malı derdine düşmüşsün.
Bugün bu suada'yı istiyor halihazırda kardak krizi hortladıyken. Sonra ermeniler doğuyu, yunan egeyi karadenizi istiyor. Canım ulkemin her bir karışı sırtlanların ağzını sulandırıyor malum. Allah sonumuzu hayır etsin bu kadar zalimle nasıl başa çıkılır, çocuklarımıza nasıl bir vatan kalacak insanın düşündükçe uykuları kaçıyor.
dedesinin mirasını istediği için linç edilen ecdat emaneti. evet.
troll gibi sanki.
gidip israil'e kudüs'e filistin'e ırak'a ve bilimum tüm ortadoğu ülkelerine dava açsana aq buralarda dedemin tapusu var diye. gücün galatasaray'a mı yetti yoksa troll lük mü yapıyorsun ?

aslında benim asıl fikrim bu ikisi de değil. şurada yazdım.

(bkz: son zamanlarda artan abdülhamit baskısı)
Biz buna adayı verelimde bu bize kaybettikleri toprakları verebilecek mi? Bacım git allahansen.
görsel
gündemi farkli yerlere çekmek üzere birileri tarafından yönlendirilen kişi.
birilerinin çıkarı uğruna konuşarak ve gündem değiştirerek, acaba bu boktan durumdan ben de nemalanır mıyım mantığıyla hareket eden fırsatçı. kendi reklamını iyi yapıyor. insanların zayıf noktalarını bilip ona göre konuşuyor. tabi burada türk halkının cehaleti de çok önemli. yıllarca saçma sapan dizilerle osmanlı aşkı depreştirilen halk olmasaydı, bu kadın çıkıp orta yerde böyle saçmalayamazdı. halkın gözünde osmanlı, herkesin zengin olduğu, dünyanın en güçlü devleti konumunda. fakirlik yok, ahlaksızlık yok, eşitlik söz konusu, padişahlar allah muhammed aşkıyla yanıp tutuşuyor, adil vs... kısacası türk halkının hayalinde ne varsa, 1950 sonrası yaşayamadığı ne varsa her şey sanki osmanlı'da varmışçasına gösterildi ve meyveleri de yeni yeni toplanmaya başlandı. millet okumadan bilmeden osmanlı sevdalısı oldu. ama bir okusa, özellikle bu kadının dedem dediği adamın ingilizlerle ne anlaşmalar yaptığını, memleketi nasıl peşkeş çektiğini, acizliğini bilse, bu kadını konuşturmazdı. ve bu kadın bu halkın bunlardan haberdar olduğunu bilse, utancından türkiye cumhuriyeti devleti sınırlarında nefes bile alamazdı!

her neyse, her devrin bir şaklabana ihtiyacı vardır, bu şaklaban kimi zaman halkın nabzını ölçmek için kullanılır ve çok da güzel sonuçlar verir.

işte bu devir de bu kadını ortaya çıkardı nabzımızı ölçsün diye. allah sonumuzu hayır etsin.
yaptığı şey; ''cahil cesareti'' denen şeye tam anlamıyla bir örnektir.
Ulan biz ülke okarak kaç yıl bunlardan kalan borcu ödemedik mi? Mirassa o da miras gel öde bize.
(bkz: akbaba)
Osmanlı başkanlardan birinin haramzadesi.
türkiye cumhuriyeti devletine malum zihniyet sayesinde iade-i itibar davası açabilecek kadar cesaretlenen abdülhamit torunudur!
Çevrenizde Osmanlı torunuyum diye sizden ada,arsa,yalı isteyen kişilere itibar etmeyiniz. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız en yakın polis karakoluna gitmeniz rica edililir.
bıktık ya şu sözlerden, rant amaçlı ben şunun torunuyum, bunun torunuyum.Üniversitede bir arkadaşımda soyunun Fatih Sultan Mehmet'e dayandığından bahsederek şımarırdı, bende kendisine içimden güler ama belli etmezdim.Geçin bu ayakları kimsanin soyu üstün değildir yeryüzünde bütün insanlar eşittir.Herkesin soyu Adem ve havvaya dayanır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar