bugün

benimdir çünkü eski mısır da elektrik kullanıldığını o bulmuştur. sadece bu bile o adama hayran olmaya yeterli bir sebep.
internette değil ama empati kitabında kendisinden haberdar olduğum için benim diyebileceğim insandır.

tabi ondan sonra araştırmalara başladım bu tesla ne bok yemiş diye.

sonra baktım ki o kadar bok yemesine rağmen tek ölmüş.

olum adamın arkasından hakkımı helal ediyorum diyen olmamış ya la.

üzüldüm şimdi nikolaya. zeki adamdır vesselam.
komunisttir. ben edisoncuyum mesela. haticeye değil neticeye bakacaksın, tesla bir ergen idolüdür, şehir efsanesidir.
Hakkının yenilmesine rağmen '' ben insanlığa bir eser bırakmak istiyorum '' diyerek çalışmalarına devam etmiştir.

Lambayı bulup edisonun çalmasına göz yummuş , fizikci , bilim adamı , şiir yazan , dünya tarihinin gelmiş geçmiş en zeki ve en yenilikçi bilim adamı.

Dünyanın hala daha bu adamdan ögreneceği çok şey var.
benimdir. nedeni ise, thomas edison ampulü ben buldum dediğinde üstelememiştir çünkü bir insanının gururunu bir buluş için kırmayı saçma bulmuştur. insanlarla değer verdiği için, insanlar tarafından önemsiz görülen kişilerden ''nikola tesla''. allah/tanrı her neyse rahmet eylesindir...
benimde içinde bulunduğum insan topluluğudur. sonuçta meslektaşımdır tesla.
Benimdir. Adamin bulmadigi bi ben kaldim sanki.
ceza ile meslektaş olmasından kaynaklanan bir hayranlığım var. biliyorsunuz ki ceza'da zamanında elektrik tesisatçısıydı.
Yakın zamanda tanıdığım ve 1000' e yakın yaptığı buluşlar ile tam anlamıyla dünyada gelmiş geçmiş en iyi fizikçilerden birisi denmesi gayet haklı bir durum olacaktır kanimca,

Çok efsane bir kişilik taşımış vakti zamanında, kendini belli etmemiş usulca yaşamış ve gözünü yummuştur, yememiş içmemiş icat çıkarmış mübarek,

Zeki adamdır vesselam, Müslüman olmasını isterdim bu tip akıllı insanların..
kendisinden haberi olunmamasının sebebi kanımca nobeli reddetmesidir.
http://img1.dr.com.tr/pim...1-97ea-61494034fb7b-1.jpg

en azından kimlere hayran olabileceğini bilen insandır. geçen gün nezih kitabevinden bu kitabını aldım. yani düşündüğün gibi oradan buradan bilgilerle yetinmiyorum. herkes karşısındakini kendi gibi görürmüş.

bu arada tavsiye ederim, güzel kitap.
Benimdir. Edison hırsızından nefret ederim.
buyrun benim.

belgesellerini izledikçe insanın ufku açılıyor, bir 10 sene daha yaşasaydı belki de şuan insanlık çok daha ilerlemiş olacaktı..