bugün

(bkz: nikola tesla)
az önce farkettiğim üzere, bu başlıktaki entrylerim nikola tesla başlığına alınmış... sonradan farkettim herkesinki alınmış başlık bildiğin taşınmış...

sebebini gerçekten merak ediyorum...

çünkü tesla'nın bir hard rock grubu olduğunu bilmeyen, bir manyetik inductivity birimi olduğunu bilmeyen, bir elektronik firması olduğunu bilmeyen, Constantine Koukias'ın bir operası olduğunu bilmeyen moderatörlere falan alışkındık ama be adam içeriği okumadan taşıyanları yeni görüyoruz...

yakışmadı cık cık cık..

tanım: amerikalı bir hard rock grubu.. (belki üstteki tanımlar tanım kabul edilmez de entry silinir milinir...)
(bkz: love song) (bkz: paradise)
meğersem tamda aradığım sound da müzik yapan grupmuş. kendileriyle bayağı geç tanıştık ama olsun. iyiki varsın tesla.
fizikte,manyetik alan konusunda geçen birimdir.weber/m2' dir.
empati kitabında adı geçen insandır.
edisonun büyük haksızlığına uğramasına rağmen bilimi hala konuşulmaktadır.
(bkz: elektriğin babası)
alternatif akım kullanarak kablosuz elektriği amaçlayan bilim adamıdır. ama edisonun karalama çalışmalarına yenik düşmüştür.
ayıp edilmiş bir grup. soundlarını biraz guns n roses'a benzetiyorum şahsen.

türkiye'de genelde five man acoustical jam konser kayıtlarındaki, we can work it out yorumları ile bilinirler.

edit: imla.
elektrikli otomobil üretimi yapan bir amerikan firması.
http://www.teslamotors.com/

"model s" çok hoş.
Edison'un çalıştığı şirketin adamları tarafından tehdit edildiği söylenen bilim adamı.
sırptır.
eğer tesla'nın çalışmaları engellenmeseydi kablosuz elektriği icat edebileciğini söyleyenlerde vardır.
niketim tesla en azından kocaman elektrik kablolarını sokaklara dikmek yerine yerin altından toprak yoluyla elektrik kullanılmasını önermişti.
edit:imla
edison un siktir çektiği elektrik dahisidir.
http://ushistorians.files...s_lab.jpg?w=500&h=631
bir fizik birimi.
http://www.youtube.com/watch?v=V8ybEyGUvMc&feature=feedu
amerikalı hard rock grupudur.
1984 yılında california'da kurulmuştur

ilk dinleyecek olanlara tavsiyem,

(bkz: tesla- What you give)
Nedenidr bilinmez fazlaca itibar görmemiş Amerikalı rock grubudur.
1993 yılında paradise adlı şarkılarıyla tanışmıştım kendileri ile.
'80'li yılların ortalarında 'Mechanical Resonance' adlı albümleri ile Amerika'da boy göstermişlerdir.Hafif Axl Rose esintisi taşıyan solistleri Jeff Keith yanında gitarist Frank Hannon'a dikkat çekmek de gerekir.
Türkiye'de daha çok Love Song,Paradise,Modern Day Cowboy(ki fevkalade bir şarkıdır),The Way It Is adlı şarkıları ile bilinir.
90'lı yıllarıma damga vurmuştur kendileri lakin şimdi nerededirler bilinmez.
ilgilenenler için
http://www.youtube.com/watch?v=l2q_-xN2N54

http://www.youtube.com/watch?v=VPpOMDZzWTw

Nerdelerse çıksınlar ortaya.
80'lerde patlama yaşayan glam akımının mağdurlarından biridir. Çok kaliteli bir grup olmasına rağmen bir türlü istediği sıçramayı Amerika'nın dışına çıkaramamıştır. Değeri yıllar sonra anlaşılmıştır ama o efsane çocuklar artık kayıtlarda kalmıştır. Unutmadan kemik kadro 2011 twisted wires adlı bir albüm yayınlandı çok da kaliteli bir akustik albüm oldu ama sahnedeki o çılgınlar yok artık tabii .
jeff keith-vokalist
frank hannon-elektro gitarist,yardımcı vokalist
brian wheat-bas gitarist
troy luccketta-baterist
dave rude-elektro gitarist, akustik gitarist

1982'de city kidd adlı bir grup olan tesla yönetimin önerisiyle 1985'te ismini nikola tesla'dan esinlenerek sacremento'da kurulan hard rock grubudur. ilk albümü olan mechanical resonance'ı 1986'da çıkardı. "little suzi" ve "modern day cowboy" şarkıları hit yaptı ve bu dünya albüm sıralamasında ilk 40'a girdi.

2. albümleri 1989'da çıkan the great radio controversy grup için bir hayalkırıklığı oldu *. bu yıl çıkardıkları ilk single heaven's trail(no way out) rock dinleyicileri arasında hit oldu. 2. single olarak çıkardıkları şarkı olan "love song" hippilerin ütopyasını anlatan bir şarkıdır. love song o sene rock şarkılar arasında ilk 10'a girdi. ayrıca grubun en çok satılan ilk 20 albümün içine girmesini sağladı.

the graet radio controversy albümünde sonra 1991 yılında psychotic supper albümünü çıkardı.
"edison's machine", "call it what you want", "song and emotion", "what you give" şarkılarıyla top 20 radio airplay'ine ulaştılar.

1994 yılında çıkardıkları "bust a nut" albümleriyle 800.000'den fazla sattılar."seattle invasion" adı verdikleri konserleriyle kendilerine sadık bir hayran kitlesi yarattılar.

2004 yılında çıkan "into the now" albümlerindeki “heaven 911”, “into the now”, “caught in a dream” şarkılarıyla radio airplay'de dinlendiler.

2007-reel to real albümlerinde "led zepplin", "lynyrd skynrd", "montrouse" gibi gruplarla cover çalışması yapmışlardır.

2008'de 7. albümleri olan "forever more"'u çıkardılar.

jeff keith gruba adeta sesiyle can vermiştir. genellikle şarkıların bestelerini brian wheat yapar. "bust a nut" albümleri en sevdiğim albümleridir. "rubberband", "wonderful world", games people play", need your lovin'" şarkıları mutlaka dinlenmelidir. şarkı sözlerinin besteye tam oturmuş olduğu müziklerdir. orjinal bir gruptur. "toke about it" şarkısında solo kısmında rock tarzından bir süre için blues tarzına geçmiş gibi hissettirir.

grubun eksikliklerine geldiğimiz zaman söyleyeceklerim tamamen benim yorumumdur. öncelikle bazı şarkılarında çok tekrara gitmişlerdir. 2004 albümünden sonra jeff keith'in sesi** şarkıların ahengini bozmuştur. özellikle çok iyi başladı dediğim şarkıları sonlara doğru bozmuşlardır.
Yapılamaz denilen AC Motorun mucidir. Büyük deha. Radyonun mucidi. Radyonun mucidi olarak Marconi olarak geçmekte; iade-i itibar yapılıp Radyonun mucidi Tesla olarak tescillendi.
Elektrikli araba markasi. Ayni zamanda ismini paylastigim yuce elektrik dehasinin soyadi.
love song , changes , the way what it is , what you give gibi şarkılar yapmış olan dinlendiresi ve love song'unyla the cure'u dövebilen gruptur..
--spoiler--
karı kızı geçtim
alternatif akımı seçtim
--spoiler--
nikolalı olanı meşhurdur.
Adını yeni duyduğum ,dayımgillerin nesilinin dinlediği hard rock grubu isim babalarının tesla olması adamların alternatife ne kadar önem verdiklerini gösteriyor.