bugün

an itibariyle facebook da gördüğüm bir fan sayfasıdır. Düşüncelerin sahibini alnından öpüyorum.

nihatdoğanizm" ; Nihat Doğan'ın felsefik konuşmalarına dayalı bir yaşam şeklidir. Felsefik bir bakış açısı olmakla birlikte sağın solu, solunda sağı olmayı başarabilmiştir. Bu sistem, evrensel bir düzeni içerir ve gelecekte evrende ki diğer bilinmeyen tüm varlıklarla yaşamayı vaadeder !

"benim olmazsan, taciz ederim" felsefesini benimseyen herkes davetlidir, misyonerlik hareketimiz başlamıştır!

http://www.facebook.com/?...d=201177364363&ref=nf
nihat doğan sakal gibidir kestikçe uzar tezini merkez alan felsefi akımdır.
inanılan tüm değerleri bırakmaya sebep, görülmüş ve görülebilecek en yüce felsefedir, saldırın!
(bkz: nihatdoğanist olmak)
(bkz: otun bokun yaşam felsefesini benimsemek)
ileride nihat doğan ın peygamberliğini ilan etmesiyle dine dönüşecek olan felsefe.
benim koyunum avrupanın koynundan daha güzel bakıyor sözünden oluşan bu aralar çok popüler felsefedir. zira artık tüm kekocan çetesi nihat doğan'a özenip emocu olmuşlar. yakında ibrahimtatlısesizm felsefide çıkar ve nihatizm felesefesini biraz daha genişletir.
Mantıksız mantıklılığın mantıksız sonucudur.

(bkz: saçmalamak)
(bkz: nihatdoğanmania)
(bkz: görmek demek dünyayı görmek demek değildir)
dünyayı daha rahat anlayabilmek için açılan gruptur.
(bkz: nihatdogma)
engellenemez bir akımdır.ismailykizm bir diğer örnektir.
Facebook'taki aşırı salak hareketlerin başını getirecek bir ışık olarak görüyorum. Sanki benimseyecek düşünce kalmadı da, kendinden haberi olmayan popüleritenin kuzusu olmuş bir insanı ilahlaştırma çabasındalar.

(bkz: Nihat baba halka ramazanda kuzu al)
(bkz: Nihat baba halka ramazanda kuzu al)

Bir alişanizm de istemiyo değiliz.
kısaca "nihatizm" olarak da dünya siyaset bilimi çevrelerince bilinen ve benimsenen körüş; ideoloji..

söz konusu ideoloji, onu yaratan düşünür-devlet adamının adıyla oluşturulan diğer "izm"lerden şu yönüyle ayrılır: diğer tüm ideolojiler (maksizm, maoizm, stalinizm, leninizm, troçkizm, hedeizm, hödöizm..etc) onu yaratan, isim kökündeki şahısla beraber başlarken; nihatdoğanizm geriye yürür bir şekilde 1071'de başlamıştır.

bunun pratik anlamı şudur: o tarihten itibaren anadolu'da yaşayan herkes biraz "nihatdoğanist"tir, ama tabi bunun da gerekleri vardır:

1- kişi ümmetçi olmalıdır.. (bkz: nihatist manifasto- 1071 sıra sayılı marş: "allah katında makbul, muhammed ümmetçisi")
2- kişi açılım istemekle kalmayıp ısrarcı olmamlıdır bu konuda. (bkz: adı geçen eser: "açılımm maçılımm istiyoruz açılımm..)
3- kişi bu açılımı "ak günlere doğru" istemelidir. (bkz: age ak ak ak ak ak ak akgünlere açılımm)
4- kişinin saçlarını değişik bir hale sokması tercih nedenidir.
5- kişi toplulukları hip-hop tipi örgütlenmeli; emo tipi yaşamalı; siyasi iktidarla tam bir ahenk içerisinde davranmalıdır..

görüldüğü gibi kolay anlaşılır bir ideoloji olmamakla birlikte oldukça gerçekçi bir bakış açısı sunmakta; kendi içinde tutarlı bir yaklaşım sergilemektedir.

düşünürün kendi dilinden görüşleri için: (bkz: nihat doğan ın gençliğe hitabesi)
trollizm ile inanılmaz derecede fazla benzerlikler gösteren görüştür. Tek farkı troll'lüğün eğlenmek için yapılmasıdır. ama nihatdoğanizm bir yaşam tarzıdır. *
(bkz: memolimania)

vakti zamanında mehmet ali alabora adına fanları tarafından çıkarılan ismi çağrıştırdı.
Göbeğini kaşıyan adamın sevdiği bir felsefedir.
sedasayanizm ve aynalıtahirizm akımlarından etkilenmiş felsefi akım. nihatdoğanistler dobra ve bitirim olurlar genelde. sayıları da azımsanmayacak kadar çoktur. korkuyorum sözlük!
şöyle de biir şiirleri var;
--spoiler--
Dün açtım Tv'yi baktım.
Seni gördüm bakakaldım.
Sanki rüyadayım sandım,
Mor gömleğin yaktı beni.

Koyun,kuzu saadet dolu.
Gönlüm artık huzur dolu.
istikamet nihat yolu,
Mor gömleğin yaktı beni.

Varlığın bize hediye.
iki dudağın hazine,
Ne gerek var defineye.
Mor gömleğin yaktı beni.

Hayal gibisin Düş gibi,
Can gibisin C...anan gibi,
Yüreğim bir ateş gibi,
Mor gömleğin yaktı beni.
--spoiler-- *
"eğer seviyorsan koyun sana yar görünür, sevmiyorsan yar sana koyun görünür" gibi bir özlü sözüne denk geldim geçenlerde ama gelmez olaydım "koyun sana yar görünür" ne demek nihat doğan? umarım aklıma gelen şey değildir.
son zamanlarda peşinden koştuğum deli gibi savunduğum akım... "nihatdoğanizmsiz kalmış bir toplum, hayat damarlarından biri kopmuş insana benzer..." *
Grup Duvarında can buLmuş, şahsıma ait ataNihatsözLeri:

*Benim naçiz bedenim elbet birgün toprak olacak, ama Nihat'ın bedeni sonsuza dek yaşayacak..

*Okey çıkan taşın bir büyüğünü ya da bir küçüğünü okey zannederken yüzde oluşan saf gülümseyiştir Nihat Doğan..

*Cipsten taso çıktığı an yaşanan sevinç değil,tasonun boş yok cipsinin boş çıktığı an yaşanan hüzündür Nihat Doğan..

*Nihat Doğan, çölde susuz kalmışın kaktüsü, kutupta donmuşun penguenidir.. nihatdoğan kutsaldır, haricen kullanılır, 3 yaşından küçüklerin oynaması için uygun değildir, nihatdoğana çöp dökülmez, u dönüşü yasaktır..

*Varlık sahasında tur atmaktır nihat doğanizm !

*Bu duvar yazılarının başını bulabilmek için bir gecesini feda eden sofistike yaşam tarzıdır nihat doğanizm..!

*Elini vicdanına koymak isteyen bir ergenin, elinin başka yerlerine kaymasıdır..!!

*" Tarih 07-01-2010 7+2=9 1'i 9'u 7'yi 0'ı al yanyana koy alsana 1970 . 2010-1970=40 yapar. 1970 nihat'ın doğum yılı, 40 ta yaşıdır " felsefesi karşısında dehşetle eğilmektir nihatdoğanizm..! "

*Ülkenin durumunu düşünüp ilişki yaşayamayan vicdandır nihat doğanizm..!

*Nihatdoğanizm, seni seve seve çok seve seve sevip, seni bile bile çok bile bile bilmemektir..

*Bülbülü altın kafese koysan da eşşeğin yine eşşek olmasıdır nihatdoğanizm..!

*Google'a 'nihatdoğanizm' yazınca ' bunu mu demek istediniz..? > nihat doğan i̇zmir ' rencidesiyle karşı karşıya kalmaktır nihat doğanizm..!

*Sabah evden çıkarken elektrikli testereyi prizde unutmaktır nihat doğanizm..!

*Face testlerinde 'matematiğe meraklı mısınız..?' sorusunun 'evet' seçeneğini işaretlediğin için ünlü ikizinin angelina jolie yerine devlet bahçeli çıkması durumudur nihat doğanizm..!

*Kendini arıyorken olmaktan korktuğun yerdir nihatdoğanizm.. ♥

*Birazdan petek hanımla bunu konuştuk'tur nihatdoğanizm, zaman kavramı heyelanıdır..

*Tekerlekli sandalyeye mahkum kalmış sakat bir sineğe dönüp, " daha kötüsü de olabilirdi, tekerleksiz sandalyeye de mahkum kalabilirdin.. " diye tesellide bulunmaktır nihatdoğanizm..!

*Bankaya gidip gölgelerin gücü adına hesap açtırmaktır nihatdoğanizm..

*Pacman'in yediği altınları bozdurup, canavarları satın almasıdır nihatdoğanizm, kapitalist düzendir..

*'Abi sakal bırakayım diyorum, ne dersin..? ' diyen birine, ' tamam, şu masanın üstüne bırakıver.. ' diye cevap vermektir nihatdoğanizm..

*bakkala gidip 3 permatik 1 ekmek almak, ekmekle traş olup permatikleri sofraya götürmektir nihatdoğanizm..

*GoogLe'a GoogLe yazıp GoogLe'a girmektir Nihatdoğanizm..

vs vs..
ithal ete "benim koyunum avrupanın koynundan daha güzel bakıyor" sözleriyle karşı çıkan ulvi şahsiyet.