bugün

nihat doğan görünümlü şahin esprisini yaptıran mülayim insan.** *
(bkz: adam kuş familyasından beyler)

o nasıl bir tutuş, o nasıl bir yeri hissetmedir anlayamadım.
hiç bir yarışmacı, üstünde durdukları çıtayı sallamazken, çıtanın hareketlerine ayak uydurmaya çalışırken, nihat doğan'ın çıtanın hareketine ek olarak, kendi devinimini de o tahta parçasına aktararak yarıştığı arkadaşını düşürme çabası, çakallıktan başka birşey değildir.

yarışma centilmenliğinden uzak tutumları, hırsı, kıskançlığı, sahtekarlıkları, taklitçi davranışlarıyla delikanlı ayağına yatmıyor mu bir de! pes diyorum.
Lafları medya tarafından cok buyutulen turkucu.
şaka maka adam finale kaldı. asena tayfası biyerlerde homurdanıyordur heralde.
ya survivorı kazanırsa diye korkutan kişidir. evlerden uzak efendim bir kazansın hepimizin kafasını beynini s*ker o cümleleriyle. bize de yazık. her yarışmayı kazanıp ortalığı yıktığını göz önüne alırsak bir de finali kazanırsa olacaklardan korkarım.
ayrıca geçtiğimiz haftalarda türkçe den imladan bir haber olduğunu da sahile yazdığı yazıyla göstermiştir.
"yanlız kral"
uzun konuşmalarından birini şu an canlı olarak yapmakta olan yarışmacı.
neden ölmemek konusunda bu kadar ısrarcı?
survivor yarışmasında bulunan ünlü. kendisiyle o kadar fazla dalga geçilmiştir ki, finale çıkması ile alın alayınızı s.kerim demiştir. tebrik edilmesi gereken insan.
yarınki yüzleşmede fena kudurup, saldıracak olan zararlı insandır.
uzak durulması gereken bi kişidir.
sanırım çevreden hakkında konuşulanları öğrenmiş biraz, geri vites yaptı. yok 3müz iyiyiz, yok şöle, yok böyle diyerek. ayrıca taner'e o kadar saydırdı şimdi canlı yayın diye sarılıyo falan ... yapma nihatcım çooook sahte duruyosun. saygılı görgülü insan modeli sana 2 beden büyük. hiç üstüne giymeye çabalama. milletin nefretini çoktan kazandın sen. şimdi ödülü kazansan o ödülü kalkıp taner ya da deryaya versen bile nafile. herkes senin o iğrenç iç yüzünü gördü. sahtekar, dedikoducu bi insansın bunu net gördük biz.
acun abi deyip duruyor beni deli ediyor.
merak ettim baktım harbiden acun 4 yaş büyükmüş adamdan.
Sürekli insanların kibirinden bahsedip 2 cümlesinden birinde kendini öven insan tipi.
çirkeflikte bir numara olduğunu hepimize ispatlamış hanzodur. olur da yarın yarışmayı kazanacak olursa her tv programına çıkıp kendini övecektir. bir de deryayla yan yana durunca kalitesizliği iyice açığa çıkıyo.
taklitleri gerçeğinden çok daha sempatik olan kişi. ne pis adammışsın sen ya!
survivor'a katılarak kendi geleceğini heba etmiş adam. insanların kendisini komik bulup, söylediklerine gülmesiyle ve hatta bazılarının salak olduğunu düşünmesiyle sürekli gündemdeydi.

fakat survivor'da gördük ki tilkinin en önde bayrak sallayanıymış. akıllı da diyebiliriz. bundan sonra söylediklerine eskisi kadar gülünmeyeceğini ve eskisi kadar espri malzemesi olmayacağını düşünüyorum.
"ben yoksam galibiyet yok sözünün" sahibi ayrıca survivorı tanerden sonra en çok hakkeden kişi.
ama elbetteki davranışları yapmacık geliyor banada.
doğrularıyla, yanlışlarıyla en az taner tolga tarlacı kadar sahici bir insan.

ama nihat doğan düşmanlığı bazılarını o kadar kör edebilmiş ki düne kadar taner, taner diyenler bir anda taner i yerden yere vurmayı anormal bulmamışlardır. o göt kadar adada 70 gün birarada yaşayan insanlara böyle bir tercih hakkını çok görüp, sıra kendilerine geldiğinde normal görebilmişlerdir.
bu akşam madara olması ve sonrada ekranlardan çekip gitmesi umulandır.
survivor'ı kazanırsa koluma derin bir yarık atmayı düşünüyorum.
şu adamla beni aynı odada bir gün bıraksalar yemin ederim ağzını burnunu kırılana kadar döverim. dövemezsem terbiyesizim o kadar söylüyorum. her seferinde kibirden, ukalalıktan nefret ettiğini söyleyen bu adam kendinden 'kral' diye söz ediyor. sırf onu görmemek için survivor seyretmiyorum.

(bkz: senin egonun içine edeyim)
insanı Survivor'dan soğutan egomanyak. Artık televizyonda görmeye bile tahammül edemiyorum, sinirim bozuluyor, midem kalkıyor. Bir şahıs, (bakın sadece şahıs diyorum) ancak bu kadar zavallı, bu kadar acınacak halde olabilir. Hayatı boyunca hiçbir halt becerememiş, hiçbir yere gelememiş olmanın verdiği rahatsızlıktan olacak ki, egoistlikte gelebileceği en son noktaya gelmiş.

Konuş dedikleri zaman, konuşuyor da konuşuyor... Peki ne söylüyor? Hiçbir şey. Aklı sıra döktürüyor, müthiş laflar ediyor, felsefe yapıyor falan. Onu dinlemek ise, sadece zaman kaybı.

Yarışmada da, Pascal - Nihat olayında, Acun'un Nihat yerine Pascal'ı diskalifiye etmesi kadar rezil bir olay daha olamaz heralde derken, Nihat finale kaldı ve bundan da daha rezil bir olay varsa, o da nihat'ın kazanmasıdır. Kazanırsa da hiç şaşırmam, ama bir daha da Survivor falan izlemem.

Kısacası, o kendini her şey sanıyor ama, ne yazık ki sadece bir hiç.

not: olur da Derya kazanırsa, evin içinde çılgınca dans edeceğim. evet, yapacağım bunu.
eskiden kah televizyonlarda kah sözlük ortamlarında kendisiye dalga geçilirken hafiften bozulduğum, içimin burkulduğu hatta ve hatta içimden "yahu elemanın o kadar dalga geçilecek bir tarafı yok ama bu yavşaklar sürekli makara yapıyor garibanla" diye düşündüğüm bir kimseyken, survivor denen yarışmada baştan sona izlediğim kadarıyla aslında değil dalga geçilmeyi, eşek sudan gelene kadar yermisin yemezmisin tarzında sopalanmayı hakeden, bencillik, fesatlık, yalancılık, bir öyle bir böylecilik, dedikoduculuk, kafa sikmecilik gibi sayısız tasvip edilemeyecek karakter özelliğini aynı potada eritebilmiş ender insanlandarmış. allah bu arkadaşın yanında ve yakınında yaşamak, çalışmak hatta bulunmak zorunda olanlara peygamber sabrı versin. amin.
bir aysun kayacı faciası daha az önce şöyle demiştir;
"konuşan bir çoban susan bir alimden daha ahlaklıdır" acaba ahlakın konuşmakla susmakla ne alakası vardır. ilim sahibi olmak başka ahlak sahibi olmak başka.
bu adamı boğasım geliyor.
konuşup da bilgisini paylaşan çoban(bilgisi ne kadarsa garibin işte) susan köşesinde kös kös oturan alimden çok daha değerli olduğunu anlatan bir söz söylemiştir. dünkü ergenlerin konuyu kavrayıp anlaması en az 5 yıl daha sürecektir.
an itibariyle,

"benim aklımda kral olmak yoktu, eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürdüler. herkesi adadan teker teker yollamaya karar verdim." diyerek akşam akşam güldüren şahsiyet.