bugün

benim.

kendime kadar müzisyenim. gitar çalarım.
ateistim. bana "şu tanrıyı tanıyor musun?" diye sorarsanız, yok tanımıyorum derim.
türkçüyüm. türk ırkı dışındakiler ölsün, gebersin diye bir düşüncem yok. ama türk düşmanları ölsün, gebersin.
sosyoloji mezunuyum. ciğerinizi bilirim. hoca anlattı.
nietzsche ile bağlantım; kendi kendime düşünürken bir şeyler, bir baktım benden 100 yıl önce birisi benim düşündüklerimi zaten düşünmüş.
bilim ve din konularında oldukça bilgi sahibiyimdir.

kendi kendime böyle bir başlık açmak istemezdim. ancak nick benzerliği nedeniyle türkçülüğüme takılanlar gidip başka bir nicke yazıyorlar. adresim belli olsun.

sevgilerle.
bravo doğru adrestesin. işte bu benim.
dön de Türklere bir bak. hepimiz kardeşiz yalanlarına kanmış, Kürtleri bağrına basmış, hiçbir kötü niyeti olmayan saf insanlar. bir gün güvendikleri dağlarda yağan karların oluşturduğu çığın altında kalacaklarının farkında bile değiller. ben ırkçı olduğum için Türkler de ırkçı olsaydı keşke.

Türkiye'de en ırkçı güruh Kürtlerdir. nüfus patlaması yaparak istila planları yapanlar, eziliyoruz siyaseti ile Türk insanının lanet olası vicdanını okşayanlar, kendi ırkdaşlarını her yerde kollayanlar, işlerini Kürtlere yaptıranlar, hdpnin başına türk geçemez diyenler Kürtlerdir.

hiç Bulgaristan'da bulunmadım. nasıl ki Türkiye'li değilsem Bulgaristan'lı da değilim nerede yaşarsam yaşayayım ben her yerde Türk'üm. ama bir şey olmadığım kesin Osmanlı torunu değilim. Karamanoğluyum.
Kaliteli yazar. Yazılarını severek takip ediyorum. Andamdır kendisi.

Demin kendisinin nickaltına yanlış bir kişinin entarisini attım, gördüyse affola..
Nietzsche ile akraba olduğunu iddia eden kişi.

magicovento, teşekkür ederim andam. ben de senin yazdıklarını severek takip ediyorum. bu arada attığını söylediğin entariyi görmedim sıkıntı yok.
Kaliteli yazarlardan biridir.Kaldı ki Türk düşmanlarına laf etmek ne zamandır ırkclık olmuş? Türk düşmanlarına hepimiz laf etmeliyiz.Adam gidip belli ırka laf etmemiş kim Türk düşmanıysa demiş.
Sen niçe'nin torunusun ben elçi ibrahim'in. Ben cennete gitmeyi umarken senin umabilecegin sadece bir hiç.

Tanım: atası niçe olan şahıs.
--spoiler--
benim.

kendime kadar müzisyenim. gitar çalarım.
ateistim. bana "şu tanrıyı tanıyor musun?" diye sorarsanız, yok tanımıyorum derim.
türkçüyüm. türk ırkı dışındakiler ölsün, gebersin diye bir düşüncem yok. ama türk düşmanları ölsün, gebersin.
sosyoloji mezunuyum. ciğerinizi bilirim. hoca anlattı.
nietzsche ile bağlantım; kendi kendime düşünürken bir şeyler, bir baktım benden 100 yıl önce birisi benim düşündüklerimi zaten düşünmüş.
bilim ve din konularında oldukça bilgi sahibiyimdir.

kendi kendime böyle bir başlık açmak istemezdim. ancak nick benzerliği nedeniyle türkçülüğüme takılanlar gidip başka bir nicke yazıyorlar. adresim belli olsun.

sevgilerle.
-
--spoiler--

cahilin önde gidenidir... böyle cümle kuran birine ilkokul mezunu bile demem ben, sosyoloji mezunuymuş, bu konuda ciddi değil herhalde. tanrıtanımaz olmayı zekanın pırıltısı zanneden yüzbinlerce zerzevattan biridir...

utanmazın beni en çok güldüren sözleri de şunlar olmuştur,

''nietzsche ile bağlantım; kendi kendime düşünürken bir şeyler, bir baktım benden 100 yıl önce birisi benim düşündüklerimi zaten düşünmüş.
bilim ve din konularında oldukça bilgi sahibiyimdir.''

ulan insan biraz utanır...
bahsettiğin kişi niçe,
tabi o senin gibi kendi kendine düşünüp aydınlanabilecek kadar akıllı bir adam değildi.
senin kendi kendine düşünerek geldiğin noktaya o garibim binlerce kitap okuyarak gelebilmişti..

eklenti: madem yaşayan bir niçesin yazılanların üzerine bir şeyler koy da biz de ilminden istifade edelim.. malum üstadı biraz erken kaybettik. öptüm.
kendisini dünyanın en akıllı adamı zanneden bir garip adam.
benim gibi kendisi de nietzsche yi sever.
gerçekten niçenin tourunu olabilir. yoruma bak amk irkildim .

(bkz: kadınlarda pipi olsaydı en küçücüklüsünü seçerdik/#45465062)
kendi nick altımı takip etmiyorum. 7 ay sonra delinin birinin hakkımda atıp tuttuklarına cevap hakkımı kullanayım.

evet sosyoloji mezunuyum. 12 sene önce kendi kendime düşünerek aydınlandım. pek çok konuda düşüncelerim, karakterim ve bakış açım herkesten farklıdır. oldukça orijinal ve uç fikirleri aynı anda savunabilen bir tipim. o yüzden beni lafım bitmeden yargılayanlar yanılgıya düşerler çoğu zaman.

cahil olduğumu zannetmiyorum. binlerce felsefe kitabı okumadım neden okumadığımdan bahsedeceğim ama bunun yerine pek çok bilimsel makale okudum. kendimi bilim alanında geliştirdim daha çok.

kendi fikirlerini oluştururken başkalarını okursan başkalarının düşüncelerini kendi düşüncen zannedersin. bu konuda meşhur bir aforizmam var: "kendileri düşünmeyen insanlar başkalarının düşünceleriyle yaşarlar." pek çok felsefe kitabı okumayı isterdim ama bunlar yalnızca benim başkalarının fikirlerini benimseyip kendi düşüncelerimi yok etmem anlamına gelirdi. sosyolojiye başladıktan sonra da felsefeye ilgim kalmadı. çünkü felsefe denilen şey geçmişte bilimlerin atası olması dışında günümüzde geçerliliğini yitirmiş boş bir uğraştır.

tek gerçek bilimdir. bu gerçekten yola çıkarsak bilim dışında gerçek bilgi kaynağı yoktur. bilimsel bilgileri okuyup da anlayamayacak kapasitedeki insanlardan üstün olduğumu düşünüyorum. zeka kavrama ve yorumlama yeteneğidir. her türlü inanç bilim sayesinde 150 yıl önce bertaraf edilmiştir. bilimsel gerçekler göz önüne alındığında bu zekayı kullanarak diyebilirim ki ateist olmak bir zeka pırıltısıdır. ateizmin tanımı lafın gelişi tanrı tanımaz yoksa bir çoğunu da iyi tanırım.

nietzsche'den üstün olduğumu iddia mı ettim hatırlamıyorum. ama ben nietzsche'nin boynuzuyum.
(#45395119)

kendimi dünyanın en akıllı adamı zannetmem asla. çünkü akıllı insanlardan nefret ederim. zeki ve akıllı insan arasında keskin bir ayrım vardır. Akıllı insan kendisini toplumun gözünde iyi göstermeye adamış kişidir. Akıllı olmak bireyden kaynaklanmaz bu sıfat ona cahil toplum tarafından uygun görülür. Çünkü kendi küçük bakış açılarından, değerlere saygılı veya kendileri açısından iyi bir konumda olan kişiler takdir edilir. Bir kişi diğer bir kişiye akıllı ol derken ne demek ister? Değerlere saygılı ol, düzene karşı olma veya bizim düşüncelerimizi kabullen! Yani zeka kavramsal olarak bireyin kendisinde bulunan bir özellikken akıl insana sonradan eklenir. Ve gerçekten zeki insanlar asla akıllı olamazlar. Ne gerçekte ne de toplum gözünde.
Başlıklarda görünce bir an kendi nick altım sandım. Değilmiş.
(#45480355)
(bkz: nietzschenin torunu) bu senin eski nickmiş herhalde.
Evet. Yazılanları gördüğümde “ben bunları hatırlamıyorum.” diye garip garip bakmıştım ekrana. iyi yazmalar olsun.
eşinin çalışmasını isteyip kendi çalışmak istemezmiş. sanırım ikiniz de boşanmak istemişsiniz. valla ben de eşinizin yerinde olsam kesinlikle hemen boşanmak isterdim.
boşanma sebebimiz bu değildi aykolikciğim. bedavadan yaşamayı herkes ister. kadın erkek eşitliğine inandığım için bu hakkı kendimde gördüğümden bahsetmiştim. ama yanlış anlamışsın beni. iki taraftan birisinin zengin olması durumunda bu geçerli olur. yoksa her iki tarafın da çalışması gerekir. eşitlik bunu gerektirir.
zafer partisi üyesi yazarlardan biriyim. evet.
sokratesintorunu olmam ancak nietzsche' nin sokratesin torunu olması ile mümkün olabilecek bir şey.
güzel adamdır.
Saygısızlık yaptığım iftiradır. Kişilere saygısızlık yapmam. Hangi konuda saygısızlık yaptığım ise hala açıklanmamıştır.
tam bir zeytinburnu çocuğudur.
ciri şimdi sen belli ki beni tanımıyorsun. rivyalı geralt'ın torunu mu olsaydım sana buradaki kinayeyi açıklamak için?
öncelikle ben kendi nickaltımı doldurmuyorum yalnızca ilk entry'de bir açıklama yapma ihtiyacı doğduğu için bunu yazdım. diğer entryleri kendi kendime konuşmak için yazmadım herhalde. buraya yazan yazarlar silik olduğu için entrylerini göremiyorsun.

öte yandan bu başlık altındaki ilk entryi okursan ben türkçüyüm bu ülke işgal edilmeye kalkarsa benim yapacağım tek şey silahlı mücadeleye girişmektir. işgal altında seçim yapılacak vs. gibi bir düşüncem yok. işgal etmeye kalkışan her kim olursa olsun kanımın son damlasına kadar savaşırım. terlik başlığındaki bir önceki entrymde (#46170509) deccal gelse oy veririm diyenlerden bahsediyorum. yine bu başlığın ilk entrysinde açıkladığım gibi ben ateistim. yani deccale falan da inanmıyorum. anlıyor musun kinayeleri?

yazık olan benim yaptığım kinaye değil ülkenin bu duruma getirilmesidir.
Kinayeyi anlamak için lafın nereye gittiğine bakman gerek. Daha fazla ayrıntı veremem maalesef.