bugün

Menapoz sevdalısı sevgili tipidir. Arkaya bakmadan kaçmak gerekir hemde hızlı adımlarla.
iletişimsizliğin göstergesi olan sevgilidir. oysa ağzından çıkarsa baklayı, belki de her şey çözülecek. belli, bir şeye gerilmiş ama o gerginlik yaratan şey belki de bir yanlış anlaşılmadan ibaret.
sonuç itibariyle, derdini anlatması gereken sevgilidir. yoksa bu iletişimsizlik birikir birikir, dertler derya olur ve en sonunda sevgililer büyük bir kavga eder.
itiraf etse belki, sevgilinin tepkisinden çekinen sevgilidir. hani terkeder, küser, yalnız kalır falan diye. *
eğer söylemiyorda belli etmiyorsa saygı duyulacak sevgilidir, yok eğer söylemiyorda tavıları ile belli ediyorsa, yaradaki bıçağı çekmek gerekir. ısrarcı bir tavırla söyletilmelidir. yoksa şişer akşama kadar o sevgili. şişer şişer patlar.
herşeyin söylenmesi gerekmez insanda akıl varsa kendi kendine anlayabilmeli bişeyleri...
söylenemeyecek şeylere kızmıştır. aslında "yatmak istiyorum oralı olmuyorsun öküz" demektedir. çok zorlayınca eften püften bahaneler uydurulmak zorunda kalınır. biraz kendinizi zorlayıp gülümsemeye çalışarak zorla kucaklayıp öperseniz bir şeyi kalmaz. "en azından umut veriyor lan bu öküz" deyip ilişki uzar ama siz yatağa atmadıkça bu sorunlar devam eder ve bir gün çekip gider... bazen kız kendi kararsızlığı yüzünden hem yatağa girmeyi red edip, hem suçu erkeğin güven vermemesine bağlar. suç kimde bilinmez... *
(bkz: akıllı ol akıllı) denilesi sevgili.
(bkz: kapalı kutu sevgili)
trip yapıp aklı sıra kızdığı konunun sevgilisi tarafından dile getirilmesini bekleyen sevgili modeli. eğer bir de mazallah çocuk kayıtsız/ umursamaz/ vurdumduymaz bir yapı/ tip barındırıyorsa hatunumuz hiç çekilmez olur artık! tüyler diken diken... ağlamaksı...dünyanın ennnnn mutsuz insanı dramatikliğinde... * *
bunlar için ayrıca bir makina geliştirmek gerekir böyle sokunca konuşmaya başlayacakki derdi anlaşılsın.
kendi kendini yemene,bin tane şey düşünmene,sözlükte gördüğümde bile tüylerimin diken diken olmasına sebebiyet veren ve katii suretle bayan olan elemandır.
+ hayatım yine neye kızdın ?
-kızmadım
+ya kızdığın bal gibi ortada söylesene?
-ya hep ben mi söyleyeceğim?
+ ne yaptım ki ?
- nasıl ne yaptın ?
neyi sevdiğini söylüyorsa sorun yok sevgilidir. sevdiği şeyleri yaparsınız olur biter.
(bkz: bir dost)
bakışlarından anlamanı isteyen sevgilidir. Hayır insan olduğumuzu ve konuşarak anlaşabileceğimizi kaç kere anlattım, yok illaha bakışlardan mana çıkaracağım.
ilgi isteyen sevgili.
sevgilisinin müneccim y.rrağı yediğini sanır.
(bkz: neye kızdığını unutan sevgili)
sevgilisinin neye kızdığını anlamasını bekleyen sevgilidir.. hatasını anlamadığını düşündükçe daha da deliren ve inat eden sevgilidir.. sevgilidir de sevgilidir *
Karşısındakini müneccim sanan sevgilidir.
genelde kadındır. "yok bir şey" deyip saatlerce hatta günlerce surat asabilme kapasitesine sahiptir.
(bkz: ayrıl ama şöyle yapma)
sevgilisinin kendi kendini sorgulamasını amaçlamaktadır.
(bkz: trip yapan sevgili modeli)
muhtemelen kızdığı şey apaçık ortada olan sevgilidir. er kişi bunu kabullenmek istemez, emin olamaz vs.

-off şu hatun taş gibiymiş!
-neee ne diyosun senn ??
-ne diyorum, noldu neye kızdın ya, bak bi buraya, her alo noldu
-yok bişey
-nasıl yok bişey ya var bişey hey noldu noldu nasıl he hö hoo
Profesyonel davranıp öfkesini belli etmeden güçlü görünmeye çalışan mikrorganizmadır. Lakin bu çaba kaş yapayım derken göz çıkarmak deyiminin tam karşılığına dönüşür ve elemanımız hepten sıçar.
(bkz: yengec burcu kadını)