bugün

inönü stadi kapali tribün önünde asili duran bir pankart. deplasmanlarada götürülür. tam olarak besiktas taraftarinin bugün hissettiklerini ortaya koyar. Yen, yenil; fark at, fark ye.. Ama 90. dkda bile tekmeye kafa uzat.

Asla pes etme.!
amerika çıkış tarihi 14 mart 08, ingiltere çıkış tarihi 4 nisan 08 olan bir dövüş filmi.

ing. meali ''asla vazgeçme !''.

http://en.wikipedia.org/wiki/Never_Back_Down
bugün vizyona giren Jeff Wadlowun yönettiği ve Sean Faris, amber Heard, Cam Gigandet ile Evan Petersin oynadığı "Asla Pes Etme" yüzlerce figüranın yer aldığı gösterişli dövüş sahneleri, kriz yaşayan bir ailenin içsel dinamiklerine vurgular ve bir genç adamın kendi geçmişiyle barışma/uzlaşma çabasını gözler önüne seren bugün vizyona girmiş olan bir film.
aksiyon filmlerini sevenlerin tercih edebileceği, türe pek bir yenilik katmayan filmdir.

--spoiler--
ayrıca eski bruce lee filmleri gibi insanı oldukça gaza getiriyor. film bittikten sonra dövecek adam arıyorsunuz yada öpecek sarı saçlı bir hatun*. filmdeki djibril cisse benzeri senseinin karizmasına hiç sözüm yok. hele birinde "out" diye bağırdıki oturduğum koltuktan ben düşüyordum.

eğrisiyle doğrusuyla filmde birçok şey klişe. orjinal yanları yok değil. özellikle jack tyler ın video görüntülerinin youtube da hemen yayılması oldukça hoş bir ayrıntı olmuş. özellikle çocuk yeni geldiği okulda, eski mahallesinde yaptığı bir kavganın görüntüleri okuldaki kişilerin ellerine geçince, kızların esas oğlana bakışları süperdi. gel beni yala der gibi.

esas oğlan o kadar çok cristiano ronaldo ya benziyor ki, bırak kavgayı git topçu ol diyesim geldi elemana.

son olarak, boş vaktiniz var ise izleyin derim. büyük beklenti ile izlemediğiniz sürece oldukça hoş vakit geçireceksiniz, eminim.
--spoiler--
izlenmesi gereken aksiyon dolu ve çoğu aksiyon filminde olduğu gibi aralarda güldürebilen, izlediğinizde sizi sıkmayacak, pişman etmeyecek bir film.
konu olarak tam benzemese de dövüşler bakımından fight club'ı andırıyor. başroldeki elemanın adı jack tyler fight club'da da tyler durden vardı bu da başka bi benzerlik...
ve ayrıca gereksiz bi bilgi daha: başroldeki eleman da cristiano ronaldo'yu andırıyor.
temcit pilavi statusunde bir film. isit isit koyvergitsin iste. yeni bir sey yok amber heard adli sarisin disi disinda;

http://www.exposay.com/ce...ten-red-carpet-0Ugya8.jpg
görsel
mutlaka izlenilmesi gereken filmlerden biri. stronger isimli kanye west parçasının da tam yerine oturtulması, filme ayrı bi gaz katmış. izlenmeye değer...

not1: filmi izlemek için bir neden daha arıyorsanız; (twilight hayranları için söylüyorum * )yardımcı rolde twilight filminde "james" isimli karakter oynuyor. rolü gereği gayet de artist. *
not2: evet, başroldeki eleman gerçekten cristiano ronaldo' ya benziyor.
not3: not2 de belirttiğim yargı, zaten 4. entry' deki yazar tarafından girilmiş, nicklerimizin benzerliği de ayrı bir ilginçlik... filmi "bu adam ronaldo' ya benziyor" diye diye izlemiştim hakikatten... *
öncesine "fight back" getirilmesi hâlinde çok hoş duracak olan tümce.
2 fast 2 furious ile fight club karışımı bir senaryoya sahip bir filmdir. dövüş sahneleri çok ustaca çekilmese de kamera açıları iyi ayarlanmıştır ve bu yüzden izlerken sanki siz de dayak yiyor gibi hissedersiniz. mutlaka izlenmesi gereken filmlerden birisi değildir ancak boş zamanınızı mutlaka öldürmek istiyorsanız izlenebilecek düzeyde bir aksiyon filmidir.
türkçesi ile orjinal ismi arasında çeviri yanlışı olan, mutlaka izlenmesi gereken film
evde boş zamanınızda izleyebileceğiniz, yeni nesil karate kid filmidir. filmde estetik hareketler pek yoktur ama gaza getirici unsurlar mevcuttur. insanda kas geliştirme, bir dövüş tekniği edinme isteği uyandırmaktadır.

--spoiler--

film eski okulunda kavga eden genç bir çocuğun hikayesini anlatmaktadır. bu kavga nedeniyle (ve annesinin işi sebebiyle) başka bir şehre ve yeni bir okula taşınır bu genç. burada da fight club tarzında turunuvalar yapılmaktadır. gencimiz okuldaki bir kıza aşık olur (ki bu kız amber heard oluyor. kendisi benim en beğendiğim hollywood bağyanlarından birisidir. güzellik açısından) ama kız bunu kandırarak gerçek sevgilisi olan, tyler durden çakması arkadaşla dövüşmek zorunda bırakır. kızın iyi olması ama böyle bir adamla çıkması da ayrı bir hollywood gençlik filmi klişesidir (amerikan genclik filmleri.) sonucunda dayak yiyen bu ronaldo görünümlü arkadaşımız bir hocadan ders alıp intikam almaya çalışır ve sonunda da alır. tabi bunları yaparken "vay şimdi sen kralsın. gel beni yala!" diyen kız (amber heard) buna yavşar ve adamımız kızı da kapmış olur. filmimiz de böylece biter.

filmdeki bana göre bir diğer ilgi çekici unsur da amerikan gençliğinin ne kadar psikopat bir noktaya geldiğini görmemizdi. bizde de şiddet vardır ama bu kadar da değil. sonuçta bu bir film diyebiliriz ama filmler de bir nevi toplumu yansıtır. amerikadaki okul katliamları da bu tezi desteklemektedir.

filmdeki hareketler çok estetik, "vaaaov" denilecek düzeyde değil. senaryo klasik, birçok klişe mevcut filmde. ama yine de iyi yönleri de var. erkekler ve benim için en iyi yönü amber heard ve sarışın tyler durdun'ın yanında takılan esmer hatundu (ki kendisinin adını bilmiyorum.) ayrıca çocuk dayak yiyen arkadaşının intikamını almaya giderken "stronger" çalması ile arabadan inen 3 tane yarmayı yıktığı bölümle, sonrasında bunun nete düşmesi gerçekten iyiydi(ki dvd versiyonunda bunun ağır çekimi var. daha da güzel gözüküyor) aynı zamanda da gaza getiriciydi. filmdeki taş hatunlar ve amerikanın diğer güzelikleri yine biz gençlere "ulan keşke amerika'da yaşasaydık dayak yemek uğruna" dedirtmiştir.

--spoiler--

boş vaktiniz varsa izleyebilirsiniz ve amber heard hayranıysanız kesin izleyin!
filmin ana fikrinin başrol oyuncusunun 01:21:38* saniyesinde söylediği sözle belirtildiği, basit ama güzel bir film.

* "Herkesin bir kavgası vardır."
sırf başroldeki erkeklerin adonis ve göğüs kasları için bile izlenebilir. içi geçmiş türklerden sıkılanlara tavsiyem açın ya bunu izleyin yada paul walkerin bi filmini.
Anlamı: Asla Pes Etme'dir.
az önce show tv de gösterilmiş filmdir.
klişelerle dolu bir amerikan gençlik filmidir. yine başroldeki esas çocuk önce dayak yemiş, ardından dayak yediği kişiyi dövmüştür.
izlediğim zamanlar bir hafta etkisinden çıkamadığımı hatırladığım film.
vücut çalışmaya yönelten harika bir filmdir.
bir erkek için defalarca izlenilesi film.hele o son sahne yok mu?izle izle doyamassın.sonra vücüt çalışmaya başlarsın.1 ay sonra film etkisini yitirir.sporu bırakırsın.türk kası yapmaya devam edersin.her izleyişte bu süreç böyle işler durur.
az önce tekrardan izlediğim film.

esas kız bi yana da, finaldeki dövüş sahnesinde esas oğlanın hayatının gözünün önünden film şeridi gibi geçtiği ana ve o anda çalan müziğe hastayım arkadaş.
izlediğim çoğu dövüş filmindeki gibi bittikten sonra dövecek kişi aradığım filmdir. bu bakımdan dövüş filmlerini seviyorsanız yüksek bir ihtimalle severseniz son zamanlarda hiç izlemesem de dövüş fillmlerini çocukluğunda ezberleyen birisi olarak hoşuma gitmedi desem yalan olur.

filmdeki esas çocuk sean faris adlı eleman cristiano ronaldo'ya benzemektedir kabul fakat daha önce fark eden oldu mu bilmiyorum rafael nadal'a daha fazla benziyor.

en gaz sahnedeki şarkı için:
(bkz: false pretense)
zaman geçirmek için eğlencelik bir film. can sıkıntısına birebir.
Cam Gigandet'ın oynadığı müthiş bir film. Farklı oyuncularla çekilen Never back down 2 de vardır.
30 dakika zor dayandığım film.

ama 13-20 yaş aralığı için ideal film ağzı açık izler hayal falan kurar... kızların kavga eden erkeklere hasta olduğu, ana karakter oyuncuların trip kestiği zikindirik film. yayında ve yapımda emeği geçen herkese selam ederim.
asla pes etme anlamına gelir.2008 yapımı filmi klasik fight clup hesabıdır fakat sahneleri ve müzik seçimleriyle adrenalin yaşayacağınız bir filmdir.2011 yapımı olan ikinci filmini şuan indiriyorum.izledikten sonra yorumlarımı paylaşacağım.