bugün

geri kafalıların saadet zinciri, titan diye adlandırdığı ancak avrupa da yıllık %25 büyüme trendine girmiş bir sistemdir. Bu sistemde yapılan iş yaptığın işi çevrendeki insanlarla paylaşmandır. şu anda full time çalıştığım sistemdir. başlayalı henüz 4 ay olmasına rağmen aylık 1000-1500 $ para kazandırmıştır. * *. Bu sistemi bulanın elleri öpülsündür.
9 ayda ağını 500 kişiye ulaştırıp 10 000 ytl kazandırdığı idda edilen iş. * fake olmazsa bir öğrenci içini iyi gelebilir.
çağımızın en gelişmiş ve modern ticaret sistemidir. öyle hafife alınacak birşey değil network marketing. tabi ki biz türkler herşeyden geri kaldığımız için network marketing sisteminde de çağ dışı kalmayı başardık. avrupa ve amerikada ekonometri bölümlerinde bölüm dersi olarak görülen bu sisteme biz hala acaba yasal mı diye bakıyoruz. evet yasaldır.

bir kaç ay öncesine kadar bu sektörde hep yabancı firmalarla çalışmak zorundaydık ama artık türk şirketi kuruldu. hem yabancı ülkelere para akışı yapılmıyor hem de gerçekten değerlendirilmesi gereken fırsatlarla dolu.

(bkz: iltekcompany)
titan saadet zinciri tadında, kısa yoldan, çalışmadan köşeyi dönme çabası içinde olanların umudu.

http://www.networkmarketing.gen.tr/
şu işi yapanları gözlemlediğimde, tamamı başı boş okumamış insanlar. iyi bir iş olsaydı sizden önce kimler el atar yayardı o işi. çok safsınız çakallar.

edit: ha birde bu işi yapanlardan uzak durun, acayip kafa sikerler, lafta anlamazlar hiç bir şekilde. bırakın ne bok yerlerse yesinler.
gerçek anlamda bir iş, gelir kapısı düşünüyorsanız en doğrusu amwaydir.

quesnet üye olmak için 1000 dolar topluyor yani kepçeyle alıyor. üye yapan kişiye bunun içerisinden bi çay kaşığı veriyor. satış adına hiçbirşey yok titan saadet zincirinden hiçbir farkı yok.

amway daha ziyade satış karşılığı para kazandırır. ekibinizden birisinin yaptığı satış size de kazanç olarak döner. ürünleri oldukça kalitelidir.
şimdi network marketing'in iyi ve kötü olanları mevcut öncelikle ne olduklarını bilmek lazım. kuruluş ve yönetiliş açısından aynı sistemlidirler. ancak piramit organizasyonların bazılarında ürün satışı olurken (avon) bazılarında ürün satışı yoktur tamamen para ile giriş yapılarak (quest net) sistemin devamı sağlanmaktadır.

işte bu ikinci tamamen para verilerek işleyen sistem tamamen titan saadet zincirine benzemektedir. aşağıdaki yazı tamamen işleyişiyle ilgili verilmiş bir örnektir okumanızı öneririm.

(bkz: #9126102)
arkadaşımın şu anda sürekli ısrarda bulunduğu ve işin aslını uludağ sözlükte öğrenirim umuduna girdiğim fakat cevaplarımı alamadığım başlık.
ürüne endeksli bir sektördür. ürünü ön plana çıkaran ve ürünü işe yarayan firmalar başarılı olur ve para kazandırır.
"ben kendi işimi yapıyorum.", "orada müdürüm ben", "çok kazanıyorum", "konuşuruz sonra, seni de aldırırız. "diyen kişilerin gizlediği efsanevi meslekleri. en azından 3-4 bin liraları yanmıştır bu yolda.
daha yeni tanışmış olduğum bir sektör, daha önce duymamış olmamı da yadırgıyorum, hakkında kötü konuşanlar olsa da mükemmel bir iş mantığı olduğu kesin, gözlemlediğim kadarıyla da bu işin içinde de ak ile kara var, http://www.networkmarketingokulu.com sitesinden de bu sektör hakkında bir çok soruya cevap alabiliyorsunuz.
(bkz: tuzak)
21. yüzyılın ticaret sistemi. Ev eksenli bir iş olması, çalarsaatle uyanmanızı engellemekte ve git gide büyümekte. insanlara değişime ayak uydurmalarını tavsiye ederim.
internet deneyimi olmayan kişileri kandıran sistem. minimum 200 tl' den başlıyor yanlış bilmiyorsam. hayır para kazanılır kazanılmaz değil. ama 1000 kişi girer 1 kişi kazanır. ama size sunum yaparlerken hepimiz zengin olucaz diye anlatırlar. sen ne kadar kazandın dersen şöyle böyle der gevelerler * . ayrıca yaptıkları işi internet sitesi satmak olarak tanımlıyorlar. domainler 100 tl olmasına rağmen bunların sattıkları 300 tl civarı. ve siteler dandik. yani yavaş açılıyor ve kısıtlı.
özet olarak ben bu işe giren gördüm. biri okulu bıraktı biri 0 para kazandı. okulu bırakan seneye arabayla gelcem diyor. 1. 5 sene geçti ama bizden borç alıyor.
türlü tuhaf malları satan saadet zincirlerinin kılıf uydurmak için kullandıkları isimdir. ponzi sağolsun kurmuşlar dümeni, düşen çıkmak için etrafındakini düşürür, kapitalizmin insanlığı düşürdüğü iğrenç hallerden bir tanesi işte.
tam olarak ne olduğunu anlamadığım sistem içinde pratikte güzel bilgiler barındırıyor ama ürün ve somut olarak satılan madde nedir ya?

ne pazarlanıyor? hala çözemedim.
"bana müşteri bul sana bol miktarda para vereyim" sistemidir. en enteresanı 100 lira kazandıracak müşterinin karşılığında şirketin 500 lira vermeyi teklif etmesidir.

eğer şirket bu parayı hayrına dağıtmıyorsa, robinhood falan değilse kıl olmamız çok normal.

ha adam akıllı kullananları yok mudur? vardır elbet. ama burası türkiye. bu sistem de hep "dolandırıcılık sistemi" olarak adlandırılır.

eğer şirketin size teklif ettiği para beyninizin en küçük yerinde bile "siktir lan" dedirtiyorsa uzak durun. bizim aile fertleri iki tanesine girmeye çalışıyor, hala "yapmayın etmeyin" diyerek ikna etmeye çalışıyorum.

herifler 3 liralık iş için 500 lira öneriyorlar. ohoooo, hepimiz network marketing işine girelim o zaman. hatta ülkecek girelim. bilmiyorum ama benim beynim "siktir lan" diyor.

edit: hayır anlamadığım bu kadar dağıtacak parayı nereden buluyor bu şirketler? darphane mi işletiyorlar amk?!
bildiğin kumardır.

klasik kumardan tek farkı sisteminin farklı olmasıdır fakat ana kural değişmez: her zaman kasa kazanır.

bu gibi iskeletler kilit isimlerin kazanmasına endekslidir yani evet sen bir süre para kazanırsın ama daha sonra o para elden uçmaya başlar. kolay gelen kolay gider çünkü ama sen üzülmezsin niye dersen çoktan pavlov'un köpeğine dönmüş oluyorsun, zira birileri sana diyor ki ''sen çok bozdun bu işleri, haydi tekrar dene''. halbuki olay basit, sistem çarkları senin kazanmanı istemez. niye istesin lan eşi misin dostu musun niye sana para versin?

üstelik bunların bir de ürünsüz versiyonları var ki aman aman, yani para dönüyor ama ortada ürün yok. ee neye para veriyorsun? ürünlü olan türü biraz daha akla yatkın gibi gelebilir ama işin sonu boktur.

bu tarz kolay para kazandırma yöntemleri insanları pasifleştirme meselesidir. zira iş dediğimiz olay, kişinin ruh sağlığını da koruyan bir şeydir. üretmek, bir şeyler çıkartmak, bir boka yaradığını hissetmek ister insan.

yoksa ver parayı.
ee sonra?

otur malak gibi, otur dana gibi kafayı ye. bunalımdan bunalıma atla.

tekrar ediyorum, elin adamı size niye para kazandırsın olm, kapitalizm lan. lafa gelince ebemizi sikiyor bu sistem diye ahkam kesmiyor musun? eee, aynı sistem hani şu ebeni siken, niye sana para kazandırsın durduk yere?

hey gidi heeey..
kıçı kırık bir slayt ile 45 dakika size sikindirik bir sunum yaparlar. eğer her gün görüştüğünüz arkadaşınızsa sıçızladınız gençler. çocuk reddedilirse böbürlenir, kendini elit göstermeye çalışır, gelmediğine pişman ol bak elalem dubai'ye gidiyor bende gideceğim sense otur burada der. ama kazandığı para aylık 500 dolardır. fakirdirler, hayatlardan umudunu yitirmişlerdir. yoksa kolay kolay girilmeyecek bir iştir.
bahsi geçen işle uğraşmaktayım. ve parada kazanılan sistem. benden söylemesi.
Kazik yeme zinciri... En buyuk kazigi bu isi yapanlar yemis oluyor genelde... 1000 dolar kaptirmaktan yirtmisligim vardir.
bu arkadaşların gözünde dünya 2'ye ayrılır.

1- biz
2- geri kalan enayiler.

bir de çok kitap okutturan bir iş sanırım bizim bir arkadaş at gibi kitap okuyor. aferin.
Bugün arkadaşımın beni arayıp yırtık olum yırtttık dediği zaman anlamalıyım. Telefonda iş ile ilgili hiç bişeyden bahsetmedi ve gittiğimde bilgisayardan bir lavuk 45 dakika boyunca slayt izletti ve aklıma yatmadı.satış diyo ama ortada ürün yok üstüne 750 $ para istiyorlar.en çok koyan şeyde yakın arkadaşımın yapmacık hareketleriydi yazık ya.bugün 50 kere aradı açmadım telefonu gelmiş bide beni sikmeye kalkıyor.bence boş işler.
amına koyayım emek vermeden ter akıtmadan 100 liraya kiralanan sikkodan otel odalarında yapılan toplantıda anlatılan iş diye yutturulamaya çalışılan şeyden hayır mı gelir.
(bkz: yırttık abicim yırttık)