bugün

Sana ne be yapprammm.!
Cevabı verilesi soru.
Pek güzel söylemiş;
işsize; işe girmedin mi hala?
Bekara; evlenmedin mi hala?
Çocuğu olmayana; yok mu hala?
Kilolu birine; zayıflayamadın mı hala?
Eşinin ailesiyle kavgalı olana; barışmadınız mı hala?
Kirada olana; ev alamadın mı hala?
Az kazanana; maaşın artmadı mı hala?
Mezun olamayana; bitiremedin mi hala? Diye sormayın kardeşim.
O samimiyetiniz yoksa, o kibar ve nazik üslubunuz yoksa sormayın kardeşim. Hiç bir şey düşündüğün gibi değil. Hiç bir şey göründüğü gibi değil. Kendi yaşamında mutlu olan başkasının yaşamını merak etmez. Kendi çöplüğün de mutlu olan, başkasının çöplüğünü karıştırmaz.
Serhat yabancı
Tek yaşamanın verdiği huzurun ve rahatlığın ötesine taşıyacak ve bazı şeylerden feragat etmeye değecek birini bulursam düşünürüm. Ama insanlar hayatı kolaylaştırmak yerine zorlaştırmayı tercih ettiğinden benim için zor görünüyor.
Aynen aynen kizlar cok kötü, herkes kaşar. Paranızın peşinde kızlar evet. Yetemezseniz aldatirlar hı hı. Analarinin biricik kuzucuklari sizi. Önce biraz büyüyün, sonra evlenirsiniz.
32 35 o civarda.
annem falıma baktı. 5-6 sene içersinde evlenirsin dedi ama bir sürpriz yapıp 2 sene içinde okurken de evlenebilirsin dedi.
bilmiyorum arkadaşlar. azıcık malım ben.
Türk halkının:
Selamın aleyküm ve aga kelimelerinden sonra en sık kullandığı laf.
benim evlenirim dediğim kadın benimle büyük ihtimalle evlenmeyeceği için sanırım hiçbir zaman...
Dengimi bulunca.
Yaşım 23 ufaktan karamsarlığa kapılıyor gibiyim.
Bekar insanların sürekli maruz kaldığı soru.
sorana annen boşa çıktığı zaman şeklinde cevap verilmesini talep ettiğim sorudur.
8 yıl önce evlendim. Çocuk dünyanın en güzel şeyi, mühim olan akıllardaki tek soru: kimden olduğu? der köşeme çekilirim.
(bkz: sağa ne)
10 yıl sonra, 18'imde evleneceğim.
Evlenmeyi düşünmüyorum. Teşekkür ederim.
Ben şu anda evlenmeyi düşünmüyorum. Evlenmek yerine kendimi geliştirmeyi düşünüyorum. Hem benimle kim evlenir?
(bkz: yok ki)
Bir ihtimal yıllar sonra, olur da hayatıma anlam katacak bir kadın olursa..
belki 40 yaşımda..
canım istediği zaman, kısacası:
bağ bozumundan sonra da olabilir, harmanı kaldırdıktan sonra da. tezkereyi aldıktan sonra kızın biri bana evlenme teklif ettikten sonra da olabilir.
Bir pazar akşamında hissetmiştim ki son yaşananlar çok güzel sıçıştı. Düşündüğüm şeyse güzel bir ilişkim olup güzel bir aile kurabileceğim savsatasını bana kim inandırmıştı? Tam olarak bu hayale ne zaman kapılmıştım? Bazı kırıklar kurduğunu bile farketmediğiniz hayallerden oluşuyor.
evlenmeyeceğim. evlenmek isteyenlere saygı da duymuyorum. abazanlar sizi. anca evlenme hayali kurarsınız. ahahahah....
30 a 3 var işimde rayına oturursa o zaman evlenebilirim. Yalnız hayat pahalılığı beni korkutmuyor değil. Bakalım neler olacak.
Güzel kızların kafaları farklı çalışıyor çoğu eskort zaten. Akıllı kızlar da cirkin oluyor.
Şu sıralar sürekli maruz kaldığım sorudur. Özellikle orta yaş üstü akrabalardan. Evlenmemenin de evlenmek gibi bir tercih olduğunu ve evlenmenin bir başarı olmadığını anlamalarını beklemiyorum tabi ..