bugün

(bkz: hüloğğğ)
ak partiliyiz ak partili, boru değil bu. "anam babam feda sana erdoğan" demiş şair. ak parti isterse amerikan bayrağını dalgalandırsın, gezicileri kılıçtan geçirsin yine de tam destek hep destek.
14 yaşındaki bir çocuğun ölümüne sebep olan anti akpcilere inat desteklediğim partidir.
isterse yeni din kursunlar kimene,ayriliklarin degil,özgurlugun ulkesidir turkiye,
beyin hamcuklaması geçirip zaten mikroskop yardımıyla ancak görülebilecek bir adet beyin hücresinden ibaret beynini peynir ekmekle yiyip oy kullanmaya gidecek kişi söylemi olabilir. bilakis oy verecek adam gibi başka bir parti gösterirlerse kararlar yeniden gözden geçirilebilir. ama tam seçim üzeri kalkıp ortalığı bir şeylerle velveleye vererek kimsenin kararlarını değiştiremezsiniz. evet, varsa akla yatkın projeniz buyurun, yoksa da kesin sesinizi oturunuz lütfen. akıllı kitledir. sol görüşlü olup da oraya oy verenler de vardır. chp li olup da bizimkilerde iş yok nasılsa hiç olmazsa çalışacak adamlara verelim diyenleri de vardır. akp nin yaptığı hataları değil güzel işleri destekleyen kitledir.
Şehitler geliyor diyorsun.
Omo CHP şöyle şöyle diyor, diyor.

insanlar aç, yoksul diyorsun.
Ekonomi süper vuhoo diyor ve zar zor geçiniyor.

Her şeyin vergisi abartılı diyorsun.
Devlet vergi almazsa nasıl çalışacak diyor.

Ülke de güvenlik yok diyorsun.
Buna cevap veremiyorlar ama yine de olsun yol yaptı o oluyor.

He doğru CHP bir şeylere hayır demiş. O zaman ne önemi var şehitlerin falan.

Cehape hayır demiş hoo yaşasın AKp.
Takım tutar gibi parti tutanlardır. Bir partinin başarısiz olması demek o partinin kötü olması demektir.

Körü körüne "yense yenilse" ya da "ne yaparsan yap arkandayız" zihniyetiyle yaklaştıklarındandır. Bu yüzden de ak parti'nin her başarısızlığında kendilerini siper ederek örtbas edeceklerdir. Ak parti ise onların üstüne basa basa ilerleyecektir.
başka oy verecek kimseyi bulamayan kitleymiş. beyanları o yönde bir çoğunun. diyorsun buna ver olmaz diyor. e ötekine ver oda olmaz diyor. neden diyorsun onlar gelirse götürürler diyor. mantığın muhteşemliğine bakar mısın hali hazırda çalmakta olan adamı çalma ihtimali olan adamdan daha iyi görüyorlar *
hizmet ediyorlar diye destekleyenin durumu daha vahim. adamlar 10 iş parası götürüp 2 iş yapıyor o 2 işi de eş dost akrabalarına yaptırtıp oradan bile götürüyorlar. destekçileri bunun farkında ve utanmadan " çalıyor ama çalışıyor" gibi iğrenç bir slogan üretebiliyorlar..
her fırsatta ülkeyi başka yönetecek kimse yok, biz gidersek devlet çöker, işte şunu yaptık bunu yaptık önceden böyleydiniz de biz sizi kurtardık gibisinden cümleler kuran bu tür canlılar otculdurlar, zeka seviyeleri düşüktür...
(bkz: Çomar).
Aynı zamanda a.k.partisinin kafasını ezecek kitledir.
Tarihe not düşelim...
görsel
kayıt dışı ekonomiden nemalanan, vergi vermeyen, yediğini içtiğini, sağlık masrafını kendi ödemeyen, çocuk okutmayan kitledir.
ebelerinin şeyini görmekte olan kitledir.

dur, bunlar daha iyi günleri...

sizi gidi laftan anlamaz yandaş sürüsü sizi! asla laf dinlemeyin, küçücük aklınızla, acınası cehaletinizle "büyük resmi"(!) gördüğünüzü, bizim göremediğimizi sanın ama tüm yaptıklarınız yanınıza kar kalsın öyle mi?

yok öyle yağma...

büyük resim mi görmek istiyorsun? al sana büyük resim:

(bkz: ekonomimize suikast düzenleyen dış güçler)

gördün mü dış gücü?

len bir taraftan gavura sövüyorlar, diğer taraftan bunlardan aldıkları borçla, bunların ürettiği araçların kralına biniyorlar, bedelini halka ödetiyorlar, sonra "büüyükk resim, dış güçler hebe hübe..."
çıkarını değil davasını düşünen kitledir. evet..
içlerinden birine neden akp'ye oy veriyorsun diye sorduğumda "Allah diyene değilde Yallah diyene mi oy vereyim." cevabını aldıktan sonra ne söylersem söyleyeyim beynine ulaşmayacağını anladığımdan artık çok da umursamadığım kitledir.
akılları sıra devleti çökerteceklerini sanıyorlar

atasözü ne demiş ?

kılavuzu karga olanın burnu boktan kurtulmaz

rejimi değitiremeyeceğiniz ve babayı alacağınız garanti
kütledir o kitle olsa durduramazsın.
En okumuşu ve görmüşü bana ‘’sarhoşa mı oy verseydik’’ demişti.Ben de şöyle bir karar aldım bu laf sonrası ve bu lafa çok kızmama rağmen klasik bir laftır su veren itfaiyenin..........,kazık bunların kıçına girip bana sızlanacak olurlarsa bu lafı hatırlatacağım,daha beter olsunlar acımayacağım.
Yıllar sonra her şey ortaya çıkınça hala bu günlerin ceremesini çeken çocukları geçmiş için "bunlar olurken siz neredeydiniz?" diye sorduğu zaman aynen şu anda olduğu gibi utanmayıp pişkinlikle "ben onlara hiç oy vermedim ki" diyecek kitledir.
Müslümandır.
Yahu mübarek o yollar olmasa sen nerde yürüyecektin. Sen yat kalk reis hazretlerine dua et ve yaptıklarına karşılık akp ye oy ver. Not:ironidir.
SS subayları bile bu kadar bağlı değildi Hitler'e. Bu farklı bir şey. Bu, bağnazlıktan da öte, dinî bir inanış gibi. Neyse, böyle devam edersem günaha gireceğim, daha ilerisini söylemek istemiyorum.

Seçmenin (özellikle kefenli fanatikler) zekâ seviyesini açıkça ortaya koymaktadır.