bugün

yanılmıyorsam playstation 2'ye çıkan son basketbol oyunudur kendileri**.
my player modunda zamanında chicago bulls ile yüzüğü takıp obama ile poz verdiğim oyun.
http://imgim.com/3vbxh.jpg

sübliminali yeni gördüğümüz oyun.

wade 3 + kobe 24 + rose 1 + howard 12 =40
3 saattir pc'me kuramadığım oyun. Abi full rip 4GB iyi güzel ama saatlerdir neden açamadı anlamış değilim.
intro nun bile yettiği oyundur. şu sonunda rose un pas verip jordan'ın klasik smacını bastığı. ray allen ve reggie miller'i göremedim orası ayrı.
my player da ne zaman üçlük atsam taraftarlarımın uluduğu oyun. takımım için;
(bkz: minnesota timberwolves)
my playerın tamamen geliştirildiği ve değiştirildiği oyundur.
my player modu ile dünyadan el ayak çekmeme neden olan oyun. pg olarak utah jazz tarafından 12. sıradan draft edildim. malum devin harris diye bir kazma vardı utah'ta kesebilirim diye düşündüm. öyle de oldu zaten. ilk sezon pek bir şey anlamadım bir de 5-6 dakika oynayınca istatistikler düşük kaldı doğal olarak.

şimdi 3.sezonumdayım. hala utah'tayım. normal sezonu oklahoma'nın ardından ikinci bitirdik. mvp sıralamasında da kevin durant'in ardından ikinci sırada kaldım. 23.6 sayı, 4.9 ribaund, 8.5 asist, 2.5 top çalma ortalamalar. rating şuan 82 oldu. play-off'ta deli bir performansla finale kadar yükseldik. finalde rakip indiana pacers. sadece key maçları oynuyorum tabi. seride 3-1 öndeyiz şampiyonluk maçına çıktık. maçı aldık player of the game seçildim. quit'e tıkladım basın toplantısına girmek için. loading dedi, dedi, dedi. sonra o malum siyah ekran. vay arkadaş dedim, bir kaç da küfür eşlik etti tabi gecenin 3'ünde onca emek vermişim. allahtan 3.periyod sonunda oyunu kaydetmiştim. tekrar girdim oynadım bu sefer yenildik. yemedi tabi bir maç daha oynamak hazırda bir periyod oynayıp şampiyon olmak varken. öyle yaptım ben de. yine şampiyonuz, ama loading sorunu tekrar karşımda. çok kişinin yaşadığı bir sorunmuş bu. 2 çözümü var. ya bir türlü çıkamayan nba 2k12 patch v1.04'ün çıkmasını bekleyeceğiz ya da şampiyon olmadan oynayacağız oyunu. damn it man (lanet olsun). tam da finallerin mvp'si oluyordum.
my player da utah jazz tarafından 12. sıradan draft edildim. ilk maçlarda çok süre alamadım ancak yavaş yavaş sürelerim çoğaldı, performansım gün geçtikçe daha iyi oluyor 35 maç sonunda 27 gbalibiyet 8 mağlubiyetimiz var. maç başına 53 sayı ortalaması, 5 top çalma, 4 asist ve 1 blok ortalamaları ile oynuyorum. büyük ihtimalle all star ve mvp olacağım.
soundtrackleri sağlam oyundur.
http://www.youtube.com/watch?v=Ey8TeAsn_OU
blake griffin'in leblebi gibi orta mesafe basketi attığı oyun. normal orta mesafe şutu da değil ha, chris bosh, kevin garnett menzilinden sallıyor herif.
aşmış oyun. yapanların kıllı yanaklarından öpüyorum. tek şikayetim şudur;

oyuncunun vücuduna oranla kolları kürdan gibi amk, hele bir de kas yapısını ripped yaparsanız top elinizdeyken üstüne kürdan saplanmış yeşil zeytin gibi duruyorsunuz.

onun haricinde aralıksız saatlerce oynanabilir. hele ki my player modu efsane olmuş.
Kafası beyaz vücudu siyahi olan oyuncular bulunduran oyundur.
oyun gayet akıcı şekilde devam ederken belli bölümlerde yaklaşık 10 sn. inanılmaz kasma oluyor. nedenini çözememekle beraber canım çok sıkan bir olay.
8 gb ramim 4 gb ekran kartım i 5 işlemci ile dehşet bir şekilde oynadığım oyun. tek sorun ise kariyer modunda hemen büyük takımlara (Lakers, miami, boston) hemen transfer oluyorsunuz biraz daha zor olsaymış daha güzel olurmuş gibi geldi bana.
bana gıcığı olan oyun. my player'da ne zaman maça iyi başlasam, efsane şeyler yapsam oyundan atıyor. ulan allahsız oyun bir müsaade et de kariyerimde ilerleyebiliyim.
oyunda tek sevmediğim olay lebron jamesi allah gibi yaratılmış olması ne atarsa sokuyor birader 8 de 8 üçlük ne lan adam hayatında bir maçta 4 tane üçlük soktuğunu ben gömedim.
heralde lebroon oyun yapımcılarına rüşvet vermiş.
bir önceki yazımda houston'un beni seçtiğini, lakers'ın beni izlediğini söylemiştim dostlar.

lakers seçti beni sağolsun. ilk zamanlar pg olarak oynatmaya başladı ama ben yine sg olarak düşünüp yardırdım, 30 sayı 3 asist anca oluyordu.

sonra kobe'yi kestim gibi, kobe benden az süre alıyordu, ayrıca sg olarak beni oynatıyordu koç. eyvallah çiçeem dedim, yardırdım ben. kobe sf oynuyordu.

derken koca sezonu bitirdik, key game'leri oynayarak tabi. playoff'larda durant'ı falan ezdikten sonra finalde miami geldi. neyse yine key game oynayayım dedim. çok iyi savunma ve hücum oyunu oynadım 3-2 yenik durumdaydık. 3-3 yaptık. sonra 7. oyuna çıktım. kazanan şampiyon. resmen son oyunda coştum, 40 sayı civarında attım. (ki lebron savundu bir süre.)

neyse kazandık. işte kupayı verdiler. neyse yeter yeni sezona başlayayım dedim. kupa töreninden sonra, kayıt yapmadı koduğumun oyunu. siyah ekran geldi kaldı öyle.

öyle böyle küfür etmedim. daha oynamam dedim ama neyse bir daha girdim oyuna. baktım 3-3. kaydetmemiş. neyse büyüklük bende kalsın dedim. 35 sayı civarında attım, bu seferde ezdik miami'yi. kupa töreninden sonra yine aynısı olmasın mı?

hay ben senin gibi oyunu zikeyim dedim. sildim oyunu.

ulan kupa sevinci yaşatmadı lavuklar ya.
enfes oyun. my player modu ise o enfesliği birkaç kat artırıyor. PES ve Fifa serilerindeki gibi saçma sapan değil. Oldukça gerçekçi. Artılarını eksilerini maç içinde sürekli söylüyor. Ne durmadan pas istiyorsun diyor mesela. Adam akıllı şut at diyor.

3 gün önce kurdum oyunu. Bu oyunu 2k9'dan beri oynarım, 2k11 ile my player moduna giriş yapmıştım. 2k12'i indirip kurmamıştım. Sırf vizeler finaller götümde patlamasın diye. Direndim direndim, vizelerim finallerim bitti. Sonra tekrar başlamıyım, bağımlısı olurum dedim. Tatil olsam bile kurmamıştım, ta ki o kara Perşembe gününe kadar. Mouse elimden kaydı, d sürücüsüne girdim. Oradan bir daha kaydı, Torrent klasörü, oradan da indirilenler klasörüne girdi. kontrolümden çıkmıştı artık mouse, iso'yu bağladı ve kurulumu gerçekleştirdi.

Neyse işte fantastik bir şeyler yazayım dedim. Bağladım kurdum oyunu. Sonra başladım my player moduna. Geçtiğimiz oyunlardaki gibi saatlerce 4-5 maç yaptırma olayı bitmiş. Tek maç yapıyorsunuz, sonra çok kötü bir performans sergilemezseniz draft ediliyorsunuz. 14. sıradan houston rockets beni draft etti. Etmez olsaydı. Ah ah. Yao Ming'im, aslanım nerelerdesin dedim hep. Gel yine bize böyle gül dedim : görsel

Gelmedi. Tarihin en sikimsonik kadrosuyla, ligi berbat bir şekilde tamamladık. Ben söylemeyi unuttum tabi SG pozisyonundayım. ilk başlarda elimi korkak alıştırmıştım ama sonra zapır zapır attım sayıları. Sezonu 23.3 sayı ortalamasıyla tamamladım ve yılın çaylağı seçildim.

Neyse efendim bu oyunda en çok kobe bryant zorladı beni. Yani bilgisayar başında koça dil döküyorum, lan allah aşkına beni lakers maçlarında PG oynat diyorum ama yine SG oynatıyor. Bari SF oynat diyorum yok. SG oynatınca yine Kobe'nin kucağına düşüyorum. Ben hücuma çıkınca beni resmen sikertiyor. Yok böyle bir savunma! Kobe beni savunuyorsa maximum 11-12 sayı atabiliyorum. Arada koç insafa gelip PG oynatıyor beni. Hemen zapır zapır koyuyorum çocukları. Sonra yine SG yapıyor. Yine tıkanıyorum.

Hele Kobe'de günündeyse savunmak daha büyük ızdırap. Gününde değilse bir şey yapamıyor ama günündeyse, üç sayı çizgisinin baya gerisinde olsa bile zapırt diye sokuyor potaya.*
Wade ve Lebron'dan da çok çekiniyordum ama Miami'ye karşı 14 sayı gerideyken çevirdim maçı. Hiç korkulacak kadar da oynamıyormuş yani.*
Sezonun sonlarına doğru Dallas karşısında 11 sayı gerideyken 2 üçlük, 3 ikilik, bir de basket faul alarak maçı çevirdim. işte asıl göt kalkmasını o an yaşadım dostlar. Serbest atış çizgisine geldim, MVP, MVP diye bağıran seyircileri dinledim. Evet benim için bağırıyorlardı. Sonra kaçırdım tabi serbest atışı. Ama maçı kurtardık.

Neyse sezon bitti demiştim. Sezon biter bitmez takas istedim. Miami, Lakers, Knicks üçlüsünü seçtim. Cevabı bekliyorum. Lakers gözlüyor şu anda beni. Detroit'te gözlüyor ama onlar siktirsin gitsin yani.

Lakers beni seçerse Kobe'yi kesecek muhtemelen hoca. Zapır zapır sokuyorum diyorum sana olm! *
başarılı pas konusunda baya sıkıntısı olan oyun. bi oyuncunun arkasına pas atmak imkansız neredeyse, ancak kendi takım arkadaşınızla aranızda çok mesafe olmayacak ve arada kimse olmayacak başarılı garanti pas sadece öyle oluyor. fast break yapamaz olduk lan. misal, savunma yaparken bloğu koydunuz ve 3e1 hücum yakaladınız, rakip oyuncu doğal olarak ortada duruyor potayı koruyor. orda en mantıklı hareket normalde de oyunda da sağdaki ya da soldaki oyunculardan birine pas vermektir o da rahatça bitirecektir pozisyonu. fakaaat, bu oyunda diğer oyunlara göre zor olan şey işte bu. orda 3e1 hücümda pas geçmiyor amk. normal hücümlarda da böyle. hiç artistlik asist yapamıyoruz lan olur mu öyle. my player'da pg oynuyorum mesela 10 dakikalık maçta 30 sayı 12 asist 8 top çalma 4 riband istatistikleri yakalıyorum seviniyorum falan, bi bakıyorum turnover 8. yuh amk! onların hepsi de pas arası oluyo.

ha şu steal konusuna değineyim. yine çok kolay olmuş. rakip takım topu oyuna sokarken çok rahat top çalabilirsiniz. şu olayı ne zaman zorlaştıracaklar bilmiyorum ama işimize geliyo diye pek ses etmemekte fayda var.

post a girmek, çıkmak, çalımlamak kolaylaşmış, rakibi itmek zorlaşmış. posttan oynamak gerçekten zevkli bu oyunda.

bir de üçlük konusunda şunu anladım, mutlaka sabit duran bir adama attırın üçlüğü girme ihtimali çok artıyo. misal oyun kurucuyla top sürüp üçlük attığınızda hele ki önü doluysa kim olsa atamıyo. ama üçlük çizgisinin dışında bekleyen sg ve sf'lere pas verirseniz, önü boşsa kaçırması zor (tabi mal değilse). oyun kurucuyla içeriye dalınca yardıma adam geliyor mutlaka boşta biri kalıyor dışarda, işte onu bulun ve üçlüğü sokun.
post up oynaması 2k11e göre daha zor olan dünyanın gelmiş geçmiş en güzel basketbol oyunudur. her dakika oynayası geliyor insanın.
association mod oynuyorum,takımım iyi güzel hoşda lan arkadaşım rakip takımda kim olursa olsun çaylağından tut yıldız oyuncusuna kadar herkes pota altından sayıyı atıyor.bir türlü engel olamıyorum.ya basket oluyor yada faul alıyorlar.ulan farkı açıp gidecem serbest atışlar yüzünden yapamıyorum.bugmudur nedir biri bi yardımcı olsun nedir buya.ayrıca boşta 3 lükçü kalırsa hiç üstüne felan gidip blok yapmaya kalkışmayın %100 atıyor çünkü o üçlüğü kendinizi kasmaya gerek yok.
birnin bana kafayı yemeden adam geçmeyi ve smaç basmayı izah etmesi gereken allahın belası oyun. oyun yüzünden 1 haftadır psikiyatri tedavisi görmekteyim. lütfen bu oyunu oynamayın. geceleri rüyama giriyor. kabuslarımda potaya kadar gidiyorum potanın altında öyle bekliyorum . lan bi layup bırak bari. mj'la bile bi bok yapamayorum sadece şut sokuyorum. kardeşim herif inat etti. giriyorum giriyorum içeri smaca kalkmasını beklerken o turnike veya huk atıyor. yardım edin. intahara gitmeden şu arkadaşınıza bir yardım edin.
myplayer modu güzel olmuş hoş olmuş ama, rakip takım biraz abartılıyor. adamlar ne atsa girerken senin bulunduğun takım paso kaçırıyor. ilk senemdeyim takımım boston, ilk beş gayet iyi, key maçların hepsini kaybedip simulate yaptığım bütün maçları kazanıyorlar. ben de mi sorun var acaba?
bir türlü maç içerisinde smaç basamadığım en sonunda bilgisayarı alıp yere smaç basmama neden olacak oyun..