bugün

gamespot'un ilk incelemesi göstermektedir ki nefis grafikleri vardır.

oynanabilirlik ve gerçeklik konusunda diğer basketbol oyunlarına üstünlük sağlayıp gönlümü fetheden 2k'nın çıkacak olan yeni basketbol oyunudur. Serbest atışlar ve eklenecek birkaç yeni özel hareketle daha zevkli olacağına süphe olmayacak oyundur.
Nba 2k9u yaklaşık 9 aydır oynamama rağmen hala hiç görmediğim animasyonlarla karşilaşıyorum anlayın ne kadar kaliteli bir seri.
gelmiş geçmiş en iyi basketbol oyunu olan nba 2k9'un, ondan daha da yeni ve iyi kardeşi. nba live 09, nba '09 the inside gibi oyunları da görmüş ve oynamış ve beğenmemiş biri olarak, bu nba 2k10'un, bu ana kadar çıkmış tüüüüm basketbol oyunlarının ta ..... koyacağını garanti ederim.
torrentlere düşmüş olan, efsane serinin sonuncusu.
kobe'nin yine abartı bir performans gösterdiği oyun olmuştur (bkz: atıyor efendim durduramıyoruz). Ayırca oyuncuların yüzleri bir önceki oyun göre daha da geliştirilmiştir. Bu sene yine bir numara olacaktır.

edit: on numara oyun abicim. *
2k sports tarafından piyasaya sürülen, gelmiş geçmiş en iyi basketbol simülasyonu olarak görülen oyun.

şu anda yüklüyorum, bakalım oynayabilecek miyim? *
bütün ally op larımın başarıyla sonuçlandığı, nba 2k9 dan kat kat güzel oyun.
futbol oyunları açısından ea sports karşısında zor durumlara düşen konami'nin basketbol konusunda adeta kral benim dediği ve konsol için de oyun yapabildiğini ispatladığı, şizofreniye sebebiyet verebilecek kadar gerçek oyun. oynanabilirlik, top ve oyuncu fiziği, ambiyans ve renkler açısından tam bir görsel şölen nba 2k10 çıktığı hafta en çok satan basketbol oyunu olmasıyla bir adım daha öne çıkmış sanki.
spordan hiç ve oyunlarından hiç anlamamama rağmen sarılıp oynadığım oyun. en son oynadığım basketbol oyunu nba live 98 olduğundan ötürü aradaki uçurum dibimi düşürdü. misal eskiden tribün düz kağıttı şimdi herkes hopluyor zıplıyor oyuncular desen hareketler falan pek bir gerçekçi, adeta gerçek lan bu oyun.
yapımcısı visiual concept, yayımcısı 2k games olan oyun. grafikleri ve oynanışıyla basketbol oyunlarının pes'idir.
arka plandaki seyircilerden oyuncu formalarına kadar her şey çok gerçekçi.
ps3 de harika oyananan blacktopda nba strasın içinde t-mac i bulamayınca ço şaşırdığım oyundur..
şu ana kadar yapılmış en mükemmel oyunlardan birisidir.
öyleki diğer basketbol oyunlarının, adı dahi geçmez muhabbetin içinde.
basketbol oyunu diyince aklıma gelen oyun. tek kelimeyle muhtesemdir her şeyiyle.
oynamış olduğum en güzel basketbol oyunudur kendisi.gerçi my player modu başlarda çok zevkli olurken belirli bir süre sonra adamın kobeden bile iyi bir yüzdeyle oynaması sıkabiliyor ama geri kalan herşey mükemmel* hazırlanmış.ayrıca blacktopda bulunan pick up games de kanye west , pitbull , the game gibi celeblerle de oynayabiliyorsunuz.
iyidir hoştur ama şu denver'ın uzunlarının özelliklerinin neden bu kadar kötü olduğunu anlayamadığım oyundur.özellikle hayvan gibi bir sezon geçiren nene......
ekran kartımı yükselttikten sonra oynayacağım oyundur. zira kendisi 256mb kabul etmemekte illa 512 ve üstü istemektedir. bütün bunların haricinde grafikleri 512nin hakkını veren oyundur. oyuncuların formaları dalgalanıyor koşarken falan inanılmaz.

süperstarlar ise ayıca inaılmaz. sadece kobe ile oynadığım için onu anlatayım. shot stick up kombinasyonlarını kullandığınız zaman sırtı dönük hücum edip o ölümcül fadeaway lerini atıyor. oyun başlarken sasha vujacic ile oyun öncesi seramonilerini falan yapıyorlar. sasha kobenin göğsünü falan yumrukluyor. harikulade yani. bir de wade'in ikili sıkıştırmanın arasından geçişlerini falan yapmışlar ki tadından yenmiyor.

ekran kartımı yükseltmemin tek sebebidir bu oyun zira bıktım başka pclerde oynamaktan kendimde my player oynamak istiyorum!
hall of fame zorluk derecesinde oynandığında insanı sinirden ciddi ciddi kalp krizine kadar götürebilecek olan pek güzel oyun. kolay seviyede oynayın ki, oyun amacına ulaşsın...zira oyunların amacı insanlara sinirden kalp krizi geçirtmek değil, eğlendirmektir. yenicem diye hırs yapıp zor şekilde oynarsanız zararlı çıkarsınız...
pspde en çok bağımlılık yaptığına şahit olduğum oyun. güzel bir slider ayarı ve hall of fame seviyesinde çokca vaktimi yemiş, detroit pistons ile şampiyonluğa uzanmışımdır.
the association' da şampiyon olduktan sonra bir türlü 2. sezona başlayamadığım oyundur. **
hayatımda oynadığım en şahane basketbol oyunudur, basketbolun tüm detaylarını görebilmek, uygulayabilmek her an her şeyin olabilmesi ve en ince detaya kadar bir nba maçını eve getirmek bu oyunun saymakla bitmeyen artılarının bir çırpıda akla düşeni, yaklaşık 1.5 ay oldu alalı ama hala yeni bir özellik yeni bir bilinmeyen öğrenmenin verdiği tat ve tatmin inanılmaz keşke kpss 2010 arifesinde tanışmasaydım senle sevgilim diye şiir yazdırır bu oyun allahıma.

not : pivotumu nasıl perdeye çağıracağım ve hücum seti, alan savunması seçimlerini nasıl yapacağımı öğrete kul köle olurum, pc ve klavye kullanıcısıyım.
playstation 2 versiyonunda bile harika bir oynanabilirliğe sahip oyun.
kadrolar,grafikler,geçiş slaytları,pozisyon tekrarları çok gerçekçi. keşke konami de ps 2 için bir kaç yıl daha pes i geliştirseymiş de bu oyundan aldığımız zevki pes'ten de alşaymışız.
mükemmel denilebilecek bir basketbol oyunudur. gerçekten oyuncuların fizikleri, hareketleri çok iyi yapılmış oyun kurarken elleriyle komut veren guardlar falan şahane olmuş.
pc'de trade yapamadığım oyun onay tuşu nerde olum bu oyunun.
bu oyun çıktığından beri basketbol oynamıyorum bunu oynuyorum ben. aga siz ne yaptınız öyle? tüm şut stilleri falan gerçekle aynı. oyuncuların fiziksel özellikleri falan. ayrıca savunmalar daha gerçekçi olmuş. üst üste 4 basket bulan oyuncu daha fazlasını atamıyor.

ama yinede bazı gerçek dışılıklar yok değil.

bu arada dallas ve indiana harika olmuş.

dallas bence en sağlam takım. yaşlanmış bir süperstar guard, skor bir 2 numara, atletik ve savunmacı bir 3 numara. 4 numara süper yıldız zaten. iyi savunmacı ve pota altında affetmeyen bir uzun. benchten gelen gooden ve barea hiç fena değil. bence oyunun en komple takımı.