bugün

insana hatırlatır.
nakozda söylenenler kayıt dışıdır, geçmiş olsun.
geçmiş olsun, bik bik estetik mi?
Burun bişey değilmiş ben geçen sene başka ameliyat oldum 4.5 saat sürdü. Narkozdan ayılırken gördüm ebeminkini.
Ameliyat yahut tıbbi inceleme öncesi verilebilen anestezik madde. Normalde bir anestezi uzmanı (uzman doktor) gözetiminde verilir/verilmelidir.
Babaannem birkaç yıl önce yumurtalık kisti ve idrar kaçırmasına neden olan rahatsızlık nedeniyle ameliyat olmuştu. Narkoz sonrası yavaş yavaş uyanırken annesi ve kocasına olan öfkesi aklına gelmiş ve ikisine de bayağı bir sövmüş. Tamamen kendine geldiğinde de "hatırlamıyorum böyle bir şey" demiş.
Geçti bik bik geçti. Burun nasıl şimdi?
Allah aldırnasın bok gibi. Uyanmak zor sürekli kusuyorsun sonra da boğaz ağrısı yapıyor.
https://twitter.com/isimd...VddTa4zUlkm8xTwQ&s=19
mide bulantısı olacak diye çok korktuğum, ameliyat öncesi insanı uyutmaya yarayan hede. ameliyattan daha çok narkozdan, narkozun yaratacağı mide bulantısı ve baş dönmesinden korktum. umduğumun tersi oldu. ne mide bulantısı ne baş dönmesi oldu bende. önceden kurmamak gerek kafada.

Edit: ayılırken gözyaşlarımı hissettim ama doktora sorduğumda ağlamadın dedi. Nedendir niçindir bilinmez.
Bir görsel ile anlatılsaydı, bu olurdu herhalde.

görsel
7 saattir geçmeyen.
Gözlerim açılmıyor heryer bulanık.
alınır.
narkoz alıp derin uykuya daldıktan sonra uyandığınızda,
uyandığınıza ve uyanıklığınıza lanet okuyorsanız,
derin varoluşsal sorunlarınız var demektir.
yaşasın medellin car.. pardon yanlış geldim.
Kolombiya, uruguay daha çok anlatılıyor gibi olan dizi.

Milletin aklına neden ispanyolca konuşulunca küba gelir. Bunlar hep tony montana etkileri.
Birde nitrojen narkozu vardır ki adamı öldürür.
Birde nitrojen narkozu vardır ki adamı öldürür.
bir keresinde etkisindeyken yarım saat boyunca doktorlara küfür ettiğim uyuşturucu madde. annem dedi yani.
insanı uyutmak için kullanılır. Evet.
Narcos efsane dizidir. Kesinlikle tavsiye ediyorum
biraz önce ameliyattan çıkan babamla konuştuğumda ağlamasına sebebiyet veren şey, annem de kendini tutamayıp ağladı, etkisi geçtikten sonra arayayım diyip kapattım telefonu benim de gözlerim doldu kötü oldum.

ilk zamanlar böyle duygusallık yapıyormuş.
En kıyak kafayı yaşatan madde.
bir anestezi türü. basit bir işlem için bile olsa narkozdan uyandıktan sonra, bilinciniz kapalı biçimde canınızı bütünüyle doktorlara teslim etmiş olduğunuzu fark ettiğiniz ilk anda dehşete düşersiniz. yapılan müdehalenin detayları ortaya çıktıkça dehşetiniz daha da büyür.
Uyandıktan sonra ilk yarım saat kesinlikle sabit bir noktaya bakamazsınız. Kafanız da güzel olur. Ayılma odasında hemşirenin annem olduğuna kendimi inandırıp öpücük atmışlığım vardır. 1-2 saat boyunca vücuttan bağımsızsınızdır. O zamanı iyi değerlendirin çünkü hemen ardından mide bulantısı başlar. Ameliyat sonrası 24 saati kusmadan geçebilirseniz tebrik ederiz. Yüksek lisans programını başarıyla bitirmişsinizdir.
yasal uyuşturucu.
Bundan ameliyat veya başka şartlarda alındığında unutkanlık oluşuyor.
ağlayarak uyanana, gülerek uyanana çok şahit oldum da bunu ilk kez görüyorum. nasıl ortamda büyüyorsa artık bilinç altı çok fena . https://www.youtube.com/watch?v=zacMfNO65KI