bugün

namazın önemi vurgulanmıştır fakat kaç rekat dövmek gerek belirtilmemiştir, eksiktir.

dövmemek lazımdır, uyarmak gerekir.
dinde zorlama yoktur.
oruç tutmazsa ağzını burnunu kırın. * diye devam edebilecek cümle.
'sana ne bre deyyus. ne girersin Allah la arama' diye cevap verilesi şiddet içerikli söylem.

(bkz: yobazlık)
(bkz: din simsarları)
(bkz: dinime söven müslüman olsa)
(bkz: zorla güzellik olmaz)
hz. muhammet in bir hadis-i şerifinde bulunan(!) cümledir. lakin bu hadis-i şerifin uydurma olduğuna inanıyorum. hatta kesin lan. bildiğin uydurma sözler. şahsen ben bugüne kadar bir kere bile hz. muhammet in şiddet yanlısı, çocukları dövebilen bi insan olduğunu ne okudum ne de duydum. böyle bir insanın "namaz kılmayan çocuklarınızı dövün" şeklinde sözler söyleyebileceği mümkün değildir efendim.çünkü bu insan aynı zamanda dinde zorlama olmadığını belirtmek için "zorlaştırmayınız, kolaylaştırınız" sözlerini de söylemişir.
müslümanı bağlar. sağlam bir hadistir.
"inat ederse domuz bağıyla boğunuz. " .

o cocuğa eziyet edecende neden dünyaya getirdin. tut ki şeytan muvaffak oldu dinsiz oldu. sonsuza kadar harıl harıl yanacak cehennemde.

ne geçti eline cocuğu dünyaya getirmekten kalpsiz ana baba diye söylemek lazım gelen konudur.
hadis:
--spoiler--

"Dinini değiştiren kimseyi öldürünüz" (Buhârî, Cihâd 149, itisâm, 28, istitâbe, 2; Ebû Dâvud, Hudûd 1; Tirmizî, Hudûd, 25; Nesaî, Tahrîm,14); "Müslüman bir kimsenin kanı ancak üç şeyden birisi ile helal olur. Zina eden dul, cana karşılık can ve cemaatten ayrılıp dinini terkeden kimse" (Buhârî, Diyât, 6; Müslim, Kasâme, 25, 26; Ebu Davud Hudûd 1).
--spoiler--
akıllı bir müslümanın kesinlikle inanmaması gereken, sadece kötü anlamda eleştirilebilecek uydurma hadistir.
son derece haklı bir önermedir. bugün çocuğunu dövmeyen yarın ateist bir evlada sahip olduğunda dizini döver.
namaz dinin direğidir mantığıyla bakarsak saçma gelmeyecek ayrıca dayak iyi bir pekiştiricidir, ilk sümer okulundan mısırlılara ve hint medeniyetine bakarsak dayak yasaldır ve önerilmiştir.
kadının dövülebileceği kuran'da geçer. büyük ihtimalle bu hadis de doğrudur. hemen dini kurataracağız diye "uydurmadır bu. olur mu öyle dövmek mövmek! islam barış dinidir, zorlama yoktur." feryatlarına hiç gerek yok. bilgisi olmayan konuşmasın, illa ki konuşacaksa da biraz mantıklı olsun.
demokrat dindar kardeşlerin lağımı nedense patlamaya başladı.

sırada ne var ? namaz kılmayana toplu tecavüz mü ? buna uygun hadis var mı ?
hadisler hakkında yorum yapmayı pek sevmem. ama belirtmeden de geçemiycem, hadisleri yazan zati muhteremler arap milliyetçiliğinden yanıp tutuşan kişiler ve arap kültürünü islama empoze etmek için yazdıkları kitaplar da sürekli, islamiyetten önceki arap kültürünü sanki sünnetmiş gibi veyahut efendimizin sözleriymiş gibi anlatmışlardır. bunlar yanlıştır. efendimizin sünnetleri kuran-ı kerimde de geçmektedir. okumak isteyen dinini öğrenmek isteyen, kuran-ı kerimi okumalıdır. hadis kitaplarının din hakkında belirleyici bir unsuru yoktur. şu anda fetullah gülen neyse o zamanda hadis kitaplarını yazan zatı muhteremlerde odur. *

afedersin: ama ben söylemiştim. bu kara yobazlar araştırmazlar sadece hadislerdekileri uygulamaya çalışırlar.
hadisler peygamberin vefatından sonra 250 senen zarfında toplanmış . yani aktarımın aktarımının aktarımının aktarımı.

birileri din üretiyor . allaha saygısızlık. kimin haddine uydurma sözlerle din üretmek.
(bkz: genç müslümanlar rahatsız)
doğrudur.
dinde zorlama müslüman olmayana yoktur. insanın hür iradesi vardır müslüman değilim diyen adam zorla müslüman yapılamaz ama müslümanım diyenin inandığı dinin gereklerini yerine getirmesi zorunludur.
ibadetini yapmayanlara baskı yapmak, onları riyakarlığa( ikiyüzlülük)sevkeder.dinimizde çıkarları için veya baskılar karşısında riyakarlıkla ibadet eder gibi görünmek çirkin bir davranıştır.dolayısıyla insanları zorlamayla veya menfaat karşılığı riyakarlığa zorlayanlar suça ortak olmuş olurlar.
yanlıştır.
mademki hoşgörü dini,mademki biz hoşgörüsüzüz.dövmeyelim öldürelim.mümin/nüfus oranı artsın.

Asın,kesin,dine can verin.
çocuğum yok, teşekkürler.
görsel
dinde zorlama olmasaydı bunca aptal islamda halen daha diretmezdi. zorundalar çünkü küçükken hem fiziksel hem de psikolojik olarak korkutulmuşlar. bi laik devlet olduğu için o pek takmamış. şeriat ülkesinde olsa o da korkuturdu.
bir minnağı düşün, bu doğunca direk müslüman oluyor, daha beyni olgunlaşmadan ona dini anlatıyorlar. sonra bu büyüyor öyle ya, aklına yatmıyor din. kıl lan namaz değip dövüyorlar. ramazanda lokantada yemek vermiyorlar. cumaya zorla götürüyorlar. eğer gitmezse ahlak polisleri alıp copluyor. adam inanmıyorum diyor ama sen müslüman doğdun. sonra adam bir daha inanmıyorum diyor. tebrikler öldünüz.
peygamber efendimizin hayatı boyunca bir çocuğu ya da bir eşini ya da herhangi bir insanı dövdüğüne dair elinde bir delili olan var mı...

yok...

konu kapanmıştır...