bugün

Halisane niyetle eyleme döküldüğü zaman; münferit bir manifesto olan bedeni icra metodu. içindeki kıyam, rüku ve secde üç alem dolu olup, günümüzde hamasi ve ayrımcı protesto malzemesidir. Saf bildirimi olup, protestodan arınıp manifesto boyutuna geçtiğinde; her secde kabe'nin yüz görümlülüğüdür.

Alın çatıma küstüm,
Çocukluğumla küsüm.
Nefsi terbiye etmenin daha etkili yolu yoktur, ne güzel demiş sevgili yazar;

(bkz: #42513306)
keşke 5 vakit kılıp, O’na teslim olabilsem dediğimdir..
Dinimizin gereğidir. Rabbim kıldığımız namazlarımızı kabul etsin inşaAllah.

Rabbim eksileyenlere hidayet versin inşaAllah..
inanmayan yazmasın. Sırf dini karalamak için yazıyor bazıları.
görsel
Insanın vicdanı kıblesidir. Bundan mütevellit insanın inancı sorgulanmaz, tartışılmaz. Kendi içinde yaşadıkları ve inandıkları saygıyla karşılanmalı.
Ezan yeterince yüksek sesle okunmadığından bi türlü imana gelerek baslayamadığım hede. Biraz daha yüksek sesle okunur da o sesler kulak zarımı patlatır ve beynime tam anlamıyla girerse belki o zaman başlayabilirim.
allaha yaklastirir.
Unutanlar google'dan yardım alabilir.
Bir gün mecnun yürüyor imis, namaz kılan kişinin önünden geçer ve namaz kılan kişi der ki,

-yahu mecnun naptin? Namaz kılan insanın önünden geçilir mi?

Mecnun cevap verir,

+ben bir kulu sevmişim, aşkından gözüm görmez iken. Sen rabbimizin katında beni nasıl görürsün?

Bu huşu ile namaz kilabilmek tüm Müslümanlara nasip olur inşallah..
Gün-de 5 vakit kılınan farz ibadettir. Dünyadan kendini soyutlayıp allaha sığinmaktir.
Güzel bisi, ama şimdikiler anlı secdedeyken yukarda kalan götünü düşünür olmuş.
"Namaz, kul ile Allah arasında yüksek bir nispet ve ulvî bir münasebet ve nezih bir hizmettir ki, her ruhu celb ve cezb etmek namazın şe’nindendir."

-işârâtü'l-i'câz
insanın Allah a en yakın oldu zaman secde anıdır
namaz dinin direğidir.
Alışkanlığa dönüştürmemek gerekir. Heyecanını korumalısınız. Her zaman aynı lezzet alınamasa da insan kılmış olduğunda ilahıyla kurduğu bağı hissedebiliyor. bilmiyorum sizde nasıl oluyor ama bu beni kesinlikle daha iyi bir insan yapıyor.
Namaz kılan ve pisliğin teki olan insanlar burnumun dibinde. Namaz kılmak tek başına bir gösterge değil iman için. Önce temel ahlaki değerler benimsenmeli.
gerçekten bir yaratıcı varsa insanlardan neden böyle bir şey istesin diye hep sorgulamışımdır çocukluğumdan beri...

inancımı böyle böyle kaybettim...

14 yaşındaydım.. insanları kulu olarak gören, insanlardan kendisine secde etmesini bekleyen bir tanrı olur mu? diye düşündüm düşündüm..
sonra dedim ki hayır...
bir tanrı böyle bir şey istememelidir.

namaz kılanlara, inananlara saygım var ama ben ibadetlere ve ritüellere hiçbir zaman ısınamadığım için dinin kaleleri benim için tam da bu gibi şeylerden yıkılmıştır...
dinin direğidir...
duvara tapın daha iyidir. hiç bir faydası olmayan eylem.
egil-kalk, egil-kalk... cok buyuk sevabi var.
yaradılışı varoluşu yaratıcıyı ruhen hissetmenin yolu.
kendinizi huzurlu hissettiğiniz anlardan bir tanesi.
işi kendi haline bırakırsan ölene kadar kılmassın. Şeytanın bir sürü oynu var, bunlardan biride içimden gelmiyor yada nasip değilmiş diyerek vicdanın uyarılarını bastırma şeklidir.
Allah kabul etsin arkadaşlar.
Bu regaip kandilinde başladım inşallah bırakmam. Her şerde bir hayır vardır derler,benim için hayırlı olanı namaza başlamak oldu. Elhamdülillah...