bugün

Normaldir. Normalde düşünmediğim şeyleri banyoda, helada ve namazda düşünüyorum. Genelde de mantıklı şeyler oluyor.
kuranı tam çevirmez salat gibi bir kelimeyi keyfi çevirirlerse böyle olur kafasına göre namaz kafasına göre dua kafasına göre destek diye çevirdim mi sonuç hep bu olur
sen cehennem korkusu ile namaz kılıyorsun ama aslında cennete kavuşmak için kıldığını sanıyorsun ve bu yüzden düşünceler doğuyor hakikat ne ise onun için yapsan hiç kafana düşünce girmez aklında yalnızca hakikat olan olur hakikat ise

ben ben olanım tevrat
rabbinizi anın en işten dileklerle zebur
başlangıçta söz vardı söz tanrının kendisi idi incil

o ALLAH ki ondan başka ilah yoktur kuran

hakikat bu sevgili kardeşim bu aklında olacak o zaman hiç korkma aklına düşünce girmez yalnız bu olur ve şevk içinde olursun.
kötü bir durumdur, zira düşünmemeye çalışmak da ayrı bir paradokstur.
Şeytanın türlü ibneliklerinden biridir. Özellikle namaz olmak üzere ibadet esnasında vesvese verir.

Kırk yılın başında Cuma’ya gideyim diyorum, daha ikinci rekat olmadan aklıma Cara delevingne‘Yi getiriyor pezevenk. O andan itibaren kıl kılabilirsen.
Ne düşündüğüne bağlı olarak düşünüp düşünmemen olumlu veya olumsuz olarak değerlendirilir.

Hz ali savaş meselelerini namaz kılarken çözermiş. Stratejilerini yani herhalde. Yani o savaş da allah için cihat olduğundan yani ibadet olduğundan, Bir ibadeti yaparken başka bir ibadeti düşünmüş oluyor. Anlıyorsunuz değil mi canlarım?
Vesvese denir bunlara. Insanin aklina hersey gelebilir. Namaz kilinmaya devam edilir, namaza odaklanmaya çalışılır. Yoksa benim aklima başka seyler geliyor diye namaz bırakılmaz.