bugün

müslümanların en büyük düşmanlarıdır yani müslümanlar.

ben birbirini bu kadar çok katleden bir insan grubu görmedim bilmiyorum. illa petrolün başında ben olup en çok karıyı ben skicem diye sürekli savaş çıkarıyorlar. kardeşim sende petrolden kazanıp skme karıları. doktor ol mühendis ol ne bileyim birşey üret el-phone üret onu sat zengin ol öyle düdükle 4 karı mı düdüklersin artık naparsan. savaşmayın artık yeter.
yalan, zina, hak yemek.
izzet-i nefs.
kendileridir.
Dünyadaki güncel durumlarına, tarihlerine bakıldığında anlaşılıyor ki: tanrılarıdır.
BiLGi KIYAFETi GiYMiŞ CEHALET.
dinci akapelilerdir.
kişinin en büyük düşmanı kendisidir ilkesine dayanarak, müslümanların en büyük düşmanı yine müslümanlardır.
şeytan derler.
somali deki el kaide bağlantılı el şebab örgütünün sözcüsü şeyh ali dere tarafından , türkiye , şeklinde cevap verilen akıllara zarar soru önermesidir. öyle ki;

"müslüman halkın en büyük düşmanı nato ve onun parçası olan türkiye. nato türkiye yi müslümanları ezmek için çekiç olarak kullanıyor."

demiş ve türklerin amerikalılardan farkının olmadığını belirtmiş kendisi .

örümcek ağları her yerde kol geziyor. dinimizi saptırmış dilbaz cahiller örgüt sözcüsü olup konuşuyor , onla da kalmayıp ahkam kesiyor . hey gidi dünya .
kendileridir.
ki iblis yanlarında hiç kalır.
manevi dünya dışında ben ne amerika ne de israil olduğunu düşünüyorum. ingilizlerdir efendim ingilizler!
dinler bile artık hoşgörü içinde olmuşken, en büyük islam düşmanı menfaat doğrultusunda ilerleyen kişi.
tıpkı anarşizmin en büyük büyük sorununun anarşistler olması gibi müslümanların en büyük düşmanı da kendileridir.

dinini siyasete alet ettir. buna karşı çıkmayı irtidad olarak nitelendirenlere çanak tut.
bilimden nefret et. bilimin getirdiği teknolojinin yalnızca adam öldürmeyi kolaylaştıran kısmını al.
bu ikisinin neden olduğu geri kalmışlığı kendine karşı tüm dünyanın birleşmesine bağla.
yabancı düşmanlığı ve aşağılık kompleksinden ölecek duruma gel.
millet marsa gitmeyi, cern'de kara maddeyi araştırırken sen nekrofilinin haram mı helâl mi olduğunu tartış.

çok üzgünüm ama, sorun bende değil sende kardeşim.
Cehalet ve benlik kavgasıdır.
tarikatlardır.
Tarikatlar,cemaatler,yobazlar mesela bir örnek vereyim

(bkz: Ayetullah humeyni)
islami literatürde belam diye geçen, dini dünyevi çıkar için kullanan ve ayetleri çarpıtan ya da gizleyen din adamları. allah'ın laneti üzerlerine olsun.
münafıklar.
Körü körüne inanmak.Sorgulayıp inanmak en sağlıklısı.
(bkz: taassup nedir)

Sözlükte taassup kelimesi bir kimsenin “herhangi bir dini inanca, bir görüşe, düşünceye veya herhangi bir partiye gereğinden fazla, yani aşırı bağlılığını” ifade eder. Taassup bir kimsenin bire şeye körü körüne bağlanması, haksız da olsa taraf olması anlamına da gelmektedir.
Ilkellik ve fethullah gülen.
Herkes, müslümanlar kendilerinden baska herkese düşmandır, herkese zarar verme potansiyeline sahiplerdir.