bugün

Bunu düşünen kişiyi aile bakanı yaparsanız.
Ülkede aile yapısı falan kalmaz tabi.
yufka, hazır mı olamalı? elde mi açmalı?
burası çok önemli beyler.
sosyal medya da taşak konusudur.

bir bakan böyle rezilce açıklamaları yaparken hiç düşünmüyor mu acaba.

kendisi yemiş yemiş börekleri şişmiş.

aklı fikri yemekte, gelmiş bakan olmuş.
eşinden ayrılmış bir bakanın yaptığı talihsiz bir açıklama olup çeşitli capslara neden olan olaydır.
Siktir ordan şişko karı denilesi cümle.
görmeden her duyduğu hıyara bir avuç kalın tuzla koşmaktan başka bir şey değildir.
nerede bu böreğin tepsisi?
zaten şekerim düşmüş...
Kadına şiddeti meşrulaştırabilecek bir bakan söylemi.

Peki şaşırdık mı? Noo.

Aslında tam da toplumumuza layık bir söylem. Anne ve eş rolleriyle toplumun kadına dayattığı normlar ortada. "Kadınsan börek yapacaksın, yapamazsan ailen dağılır. Kocan sana laf söyleme hakkına sahiptir." işte bunlar adım adım kadına şiddeti meşrulaştırıyor. Yok artık bir börekten nerelere vardın demeyin. Kadınların ne kadar sudan sebeplerden şiddet gördüğü, öldürüldüğü aşikar. Tüm bunlar da kadına biçilen rolle ilgili tabii. Mühim olan bu rolü biçimlendirenlerden olmamak. Yani bu sözün sahibi inanım ki yalnız değil, bu açıdam bakıp da olayı börekle değil de başka şeyle örneklendirebilecek çok insan var aramızda. işte bunlar hep cinsiyetçilik.
Sayın bakan hergün bakanlıkta börek partisi vermezse ve de elleri ile açmazsa aile ve sosyal politika bakanlığının alacağı hali özetlemiş oluyor.
tek derdimiz bu olduğu için, ve bu konuda açıklığa kavuştuğu için rahatça güne başlayabilirim dedirten söylem.

(bkz: kol böreği var yen mi)
AKP'li bakanın kapasitesi kadar yaptığı açıklamadır...

Hayır neye şaşırılıyor anlamıyorum ki , ne bekliyordunuz bilimsel bir açıklama mı ?
Biri de kalkıp mozaik yapmasını bilmiyorsa dağılır demiyor ki.
(bkz: yemek yapmayı bilmeyen kız)

Sözlüğümüzde muhtelif başlıklarda hakkında denmeyen kalmamış kızlarımızı konu alan söylemdir.

En iyi yorumlar bile "öğrenir canım noolcak." Tır. Bilmemesi daima sorundur, yerilecek, bertaraf edilecek bir şeydir. Yemek pişirmem kadının daimi görevidir. Hep dışarıdan mı yiyeceksiniz, yoksa erkek adam mı kuru fasülye pilav pişirecek?

Hiç boşuna konu siyaset olunca yardırmayın, Allahtan yazılarınız var da fikrinizi biliyoruz konu hakkında,

Lakin Bu riyakarlık şahane dostum.
Kendiside heralde börek yapmayı bilmiyor boşandığına göre, yahu arkadaş bu bakanları bunlar çok arayıptamı buluyor prof. Olmuş kadındaki kafaya bak yazık.
Kendi söküğünü kendisi diken bir peygamberin ümmetinde söylenmiştir.
Karısı börek yapamadığı için boşanmak isteyecek beyleri sevindirmiş bakan desteği. Sana iki tepsi kıymalı, bir tepsi patatesli börek yapayım sus be ablam.
Tüm türkiyenin tek sorunu börekti zaten.
aile falan dagilmaz dedigim aciklamadir. bu tarz seyleri soyleyenler bakan. bakan diyorum bak. sadece at gozlugu takip, onune bakan. yazdim ya bir kac defa, ulke lanetlenmis amk.
Oha yemin ederim, troll işi sandım bakan demiş yaaa. Ülkecek trollleşiyoruz.
Düz mantık yapıldığını düşünüyorum. Yemek yapmayan kadının evliliği olmaz. Yürümez.
muhtemelen börek yapmayı bilmediği için önceki ailesi dağılmış olan (kocasından boşanmıştı) aile bakanı hezeyanıdır.
ayşen abla börek yapta yiyelim.
Cunku bir kadinin en birinci vazifesi borek yapmaktir. Sayet o borek guzel olmazsa erkeginden dayak yemeyide bilmelidir. Kadinin toplum icinde tek statusu erkegini mutlu edebilmektir. Bunlar neyin kafasi ya bi kendinize gelin dedigim sozde bakan kelamidir.
adnan oktar'ın twitterda attığı tweetler gibi olan luzumsuz demeç.
Bakanımızın eşiyle boşanmış olması ve üstüne bu sözü söyleyebilmesi akla bunlar gerizekalı temalı sonsuz espiri getirse de, biz uzaktan bu salak tavırlarıyla dalga geçerken, onların ciddi ciddi başımıza ekşidiklerini gördükten sonra yapmıyorum, yapmayacağım.

Börekle insan yetiştirmenin, her gece dayak atan kocayla baş etmenin, geçim sıkıntısının alakalı olduğunu zanneden örümcek beyinlidir kendisi. Aynı zamanda prof. Ünvanına sahiptir ki akedemik kariyer yapma fikrinden soğuttu bilgi beni. En bombası bir sene önce kapanmıştır. Yoksa en bombası bu malın prof. Olması mıydı ? Bilemedim, sıralamayı size bırakıyorum.
3 çocuk fikrini öne atmış, erdoğanın her yerde benim bir fikrim var herkes 3 çocuk yapsın laflarına ses çıkarmamasıyla da ödüllendirilip bakan yapılmıştır.
tabi kadın yemek yapmayı, erkek tamir etmeyi bilecek. çünkü evlilik dediğin şey yemeden, içmeden, bozulan eşyaları tamir etmeden ibarettir. (bkz: bu kafa ne kafası)