bugün

Yeni aile ve sosyal politikalar bakanı Ayşen Gürcan a ait cümledir ve tam olarak " eğer Müslüman bir kadın börek yapmasını bilmiyorsa o aile dağılmaya mahkumdur. " şeklindedir.

Tanıtıcı dipnot: Kendisi 3 çocuk projesinin mimarıdır. Aynı zamanda kocasından boşanmış bir aile ve sosyal politikalar bakanıdır.
haklı bulan kişiler gelse de gülsek dedirten açıklamadır.
yüce rabbimiz allah-ü tealaya hamd olsun ki eşim börek yapmayı biliyor...
ama müslüman değil. yine de börek yapabiliyor ya, sen ona bak.
hamd olsun arkadaşlar hamd olsun.
kendisinin de aynı sebepten boşanıp boşanmadığını merak ettiğim aile ve sosyal politikalar bakanı beyanatı.

Müslüman olmayan ve börek yapmayı bilmeyenin yuvası neden yıkılmıyor onu henüz çözemedim. Ateistler börek sevmiyor sanırım. ateistler bunu da açıklasın.

çok büyük müslümanmış 1 yıl önce kapanmış. Hemencecik milletvekili ve bakan oluvermiş. 3 çocuk yapmış, herkes üç çocuk yapsın istemiş.

"Çocuğu olmayan çocuk acısını bilmez" diyerek evli olmadan milletin evliliğine laf atabilen bakan...

arabulucu musun ara bozucu mu?
Bence Börek değil de mantı bilmiyorsa aile dağılır.

Trollüyolar mı napıyolar acaba? Nasıl kafalar bunlar ahahaha.
işte bunun gibi kafaya sahip kadınlar, daha çok ezilir..
Özellikle kıymalı böreğin kıvamı tutmamışsa hemen o müslüman afaroz edilir, götüne börek tepsisi sokularak kendi ekseninde 100 defa döndürülür.
Yuvası da yıkılır, darmadağın olur. Pança pinçik edilir.
Troll sıçmığı sandığım bakan açıklaması.
Kadınlar için yazılan kuran su boregi tarifi ile başlıyor çünkü.
tabi kadın yemek yapmayı, erkek tamir etmeyi bilecek. çünkü evlilik dediğin şey yemeden, içmeden, bozulan eşyaları tamir etmeden ibarettir. (bkz: bu kafa ne kafası)
Bakanımızın eşiyle boşanmış olması ve üstüne bu sözü söyleyebilmesi akla bunlar gerizekalı temalı sonsuz espiri getirse de, biz uzaktan bu salak tavırlarıyla dalga geçerken, onların ciddi ciddi başımıza ekşidiklerini gördükten sonra yapmıyorum, yapmayacağım.

Börekle insan yetiştirmenin, her gece dayak atan kocayla baş etmenin, geçim sıkıntısının alakalı olduğunu zanneden örümcek beyinlidir kendisi. Aynı zamanda prof. Ünvanına sahiptir ki akedemik kariyer yapma fikrinden soğuttu bilgi beni. En bombası bir sene önce kapanmıştır. Yoksa en bombası bu malın prof. Olması mıydı ? Bilemedim, sıralamayı size bırakıyorum.
3 çocuk fikrini öne atmış, erdoğanın her yerde benim bir fikrim var herkes 3 çocuk yapsın laflarına ses çıkarmamasıyla da ödüllendirilip bakan yapılmıştır.
adnan oktar'ın twitterda attığı tweetler gibi olan luzumsuz demeç.
Cunku bir kadinin en birinci vazifesi borek yapmaktir. Sayet o borek guzel olmazsa erkeginden dayak yemeyide bilmelidir. Kadinin toplum icinde tek statusu erkegini mutlu edebilmektir. Bunlar neyin kafasi ya bi kendinize gelin dedigim sozde bakan kelamidir.
ayşen abla börek yapta yiyelim.
muhtemelen börek yapmayı bilmediği için önceki ailesi dağılmış olan (kocasından boşanmıştı) aile bakanı hezeyanıdır.
Düz mantık yapıldığını düşünüyorum. Yemek yapmayan kadının evliliği olmaz. Yürümez.
Oha yemin ederim, troll işi sandım bakan demiş yaaa. Ülkecek trollleşiyoruz.
aile falan dagilmaz dedigim aciklamadir. bu tarz seyleri soyleyenler bakan. bakan diyorum bak. sadece at gozlugu takip, onune bakan. yazdim ya bir kac defa, ulke lanetlenmis amk.
Tüm türkiyenin tek sorunu börekti zaten.
Karısı börek yapamadığı için boşanmak isteyecek beyleri sevindirmiş bakan desteği. Sana iki tepsi kıymalı, bir tepsi patatesli börek yapayım sus be ablam.
Kendi söküğünü kendisi diken bir peygamberin ümmetinde söylenmiştir.
Kendiside heralde börek yapmayı bilmiyor boşandığına göre, yahu arkadaş bu bakanları bunlar çok arayıptamı buluyor prof. Olmuş kadındaki kafaya bak yazık.
(bkz: yemek yapmayı bilmeyen kız)

Sözlüğümüzde muhtelif başlıklarda hakkında denmeyen kalmamış kızlarımızı konu alan söylemdir.

En iyi yorumlar bile "öğrenir canım noolcak." Tır. Bilmemesi daima sorundur, yerilecek, bertaraf edilecek bir şeydir. Yemek pişirmem kadının daimi görevidir. Hep dışarıdan mı yiyeceksiniz, yoksa erkek adam mı kuru fasülye pilav pişirecek?

Hiç boşuna konu siyaset olunca yardırmayın, Allahtan yazılarınız var da fikrinizi biliyoruz konu hakkında,

Lakin Bu riyakarlık şahane dostum.
Biri de kalkıp mozaik yapmasını bilmiyorsa dağılır demiyor ki.
AKP'li bakanın kapasitesi kadar yaptığı açıklamadır...

Hayır neye şaşırılıyor anlamıyorum ki , ne bekliyordunuz bilimsel bir açıklama mı ?