bugün

Bunlara bakıp islamı yorumlarsanız zaten zekanızdan şüphe ederiz. Sonuçta siz hala yaşıyorsanız demekki bu vik vik edenlerin söylediklerinin aslı yoktur. Kur'an ı kerim dışında hiçbir şahısın sözüne dayanıp vik vik etmeyin.
(bkz: hayırdır engizisyon mu kuruluyor)
adamı müslümanlıktan döndüğüne değil, müslüman olduğuna pişman etmektir.

aptal saptal bir beyanat. salla geç.
ateistlerin kendi kendine çalıp kıvırtmasıdır.
kuran ve allahın çelişkilerinden sadece biridir. hani allahın verdiği canı allahtan başkası alamazdı ? gerçek müslümanlar işine gelmeyince katli vacip gibi iğrenç bir cümle ve tekbirle cana kıymaktan asla çekinmez.

--spoiler--
gerçek islam bu değiiiiiillll !!
--spoiler--

nah değil.
1400 senelik dinin gayet bilinen ve açık bir kuralının tekrar edilmesidir.
bu adama kızmak tamamen gereksizdir, zira arkadaş "dinin emrettiği"ni tekrarlamaktan başka hiçbir şey yapmamaktadır, eklemiyor çıkarmıyor. din bu...

şimdiii, gelelim fasulyenin faydalarına. bu arkadaşa karşı hakaretler eden, şaşıran ya da şaşırıyormuş gibi yapan zevata. bunlar kimlerdir?

1- müslüman olduğunu, islam dinine mensup olduğunu söyleyenler:

bre zındıklar, bre münafıklar, bre densizler; dininizi bilmiyorsanız, ya da bu söylenenlerden rahatsızsanız ya aksini ispatlayacak bir kaynak getirin, ya da bir zahmet susun. "benim dinim bu değil!" yok ya, o zaman senin dinin islam değil kardeş. senin dinin başka birşey (belki erbakan'ın dediği gibi patates dini, olabilir, bilemedim). ama bunca yüzyıllardır bu şekliyle bilinip uygulanan bir din sırf senin mantığına yatmadı, sırf sen modern kitle içinde şirin görüneceksin diye kendisini akşamdan sabaha değiştiremez.

ne diyeceksin? "ama bu hadistir, kuran'da yazmıyor"... kardeş, biz sana kuran ayetleri getirince de başka bahaneler bulup kuran'ı reddediyorsun, zilyon tane örneği var bunun. aç bak kuran ı reddeden müslümanlar diye bin defa söylendi. koskoca din senin yanar dönerliğine göre değişseydi zaten din değil başka birşey olurdu, değil mi?

2- müslüman olmadığını söyleyen, kafir/ateist/başka din mensubu/teist/agnostik vs. tayfa:

tamam getirin bu bilgiyi, "din bu" işte diye anlatın derdinizi, burası tamam. ama bu adama niye giydiriyorsunuz? adam mı icat etti bu kuralı? götünüz yiyorsa savaşın bu ilkellikle veya islam'ın manevraları ile uğraşın. ille şahıslarla uğraşmak gibi bir derdi olanlara da eyvallah, ama bir zahmet aslında var olmayan islam'ı satmaya çalışan, islam'ı kitabına uydurup kafirin varlık nedenini reddeden münafıkları da teşhis edin.

çarpıtmadan, saklamadan dininin ciğerini insanlığa duyurarak kendi kendine dinini dinamitlemeyi başaran bu ve benzeri arkadaşları ise tekrar tekrar tebrik ediyorum, o ayrı...
la bi siktir git zırvası.
şüphesiz ki,(allah) onları sizler öldüresiniz diye yarattı.
ben öyle bişey dediğimi hatırlamıyorum. (bkz: Tanrı)
müsüman görünümlü zındık felsefesi.
(bkz: no way out)
(bkz: koca istiyom gel beni al lan)
(bkz: inş cnm ya)
(bkz: kafan güzelmiş kardeş güle güle kullan)
videoda anlatan adamın bile canını sıkmıştır.

sıçış ki ne sıçış. *