bugün

bu gün her nedense markette görüp aldığım ürün. içinde keten tohumundan tutunda kayısı çekirdiğine kadar her şeyin olduğu ürün. ürün eve getirilir paket açılır, süt ile karıştırılır ve ilk kaşıkta destur çekilir.

arkadaş bu ne rezilliktir, hani o kaptaki resimle alakası olmayan lezzetsiz sanki mukavvanın yumşatılmış hali. arasıra ağzına üzümler gelirse bayram ediyorsunuz, tad veriyor diye.

bir de kilo verdiriyormuş. mantıklı geldi bana çünkü ağzımda öyle bir tad bıraktı ki o burukluk yüzünden saatlerdir yemek yemedim.
insanı tok tutan bir üründür. sahurda yenilebilir. çikolatalısı diğerlerine göre bir nebze daha iyidir. mecbur kalmadıkça yenilmese daha iyi olur.
ilk başta saman yiyormuş hissine kapılırsınız. bi on gün tüketince alışkanlık yapar, tok tutar. bağırsakları çalıştırdığından sağlıklı olduğu söylenir.
içerisinde tahıllar, tohumlar ve kuru meyveler bulunduran sağlıklı ve faydalı bir besindir, her öğün yenebilir. Tatlandırmak için içerisine tatlandırıcı tableti atarsanız daha lezzetli olur. ülkemizde ki yerli markalar işlendiği ve ekstra şeker eklendiği için tavsiye etmem, almanya`dan ithal edilenler en kaliteli tahılları içerir ve şekersizdir.
piyasadaki buğday ve mısır gevrekleriyle kıyaslanmaması gereken, faydalı karışım. nestle'nin tropikal meyveli müslisini örnek olarak verebilirim. nestle nesfit'e oranla çok daha faydalıdır. bir kere içinde glikoz şurubu bulunmaması ve doğal olması artısı. çok fazla yenilse bile ağızda acımsı bir tat bırakmıyor diğer ıvır zıvırlar gibi. sindirim sistemini düzenlediği de bilinen bir gerçek.

ben ise zayıflama amacıyla tüketmiyorum. çayın yanında çerez niyetine yiyorum. günde 1 paket bitiriyorum mk, bağımlısı oldum.
kaçırdığım öğünlerin vefalı bekçisi. ilk defa denedim. bir aylık diyetten sonra şeker gibi kaymak gibi geldi. gerçi dokuzdan sonra bok yesen yağ yapar ama yapacak bir şey yok.
özellikle nestle'nin tropikal meyveli olanı son derece lezzetli ve doyurucudur.

ama tabiki yine de bir çöp şiş değil.
Halk arasında bir televizyon kanalında canlı yayında Ajdarla yaptığı çılgın dans ile şöhrete kavuşan kırmızı gömlekli, siyah pantalonlu, kösele ayakkabılı ateşli dansçı.
arkadaş ben hayatımda böyle rezil bişey yemedim. içine koyduğum güzelim sütü bile mutasyona uğrattı sanki. allah muhtaç etmesin.
vücuda über yararları vardır. Diyet yapan kardeşlerin her sabah yiyin bağırsakları porsche yapar.
nestle çikolatalı olanı kesinlikle tavsiye etmiyorum..

sabah sabah ağızda acı bir tat bırakıyor..
suntamsı kahvaltılık şey.

her gün bi ekmek yiyodum kahvaltıda. dedim ulan habilosebik. bu böyle olmayacak. demez olaydım.

son paramla bu mereti aldım. tamam kilo verdiriyomuş felan da olmuyo böyle. şimdi ekmek alcak param olmadığı mecburen yiyorum. belki de ilerde severim bakıcaz artık.

bi de meyveli yoğurtla tadı çok güzel oluyo. şöyle desem daha doğru olur aslında; meyveli yoğurdun tadı çok güzel olduğu için müslinin tadı arada kaynıyo.**
Piyasadaki en düşük kalorili olanı eti form light müslidir.

Tadı da gayet güzeldir.
4 vakit namaz kılan.
bu öğle besinimde yediğim adı isviçre almancasında lapa anlamına gelen yiyecek.

oğlum çok beğendim lan. sütle falan acayip güzel oluyor.

eti'nin light müslisini yiyorum. yeşil olan.
aylar önce yediğimde acı çekip at yemi gibi bişey diye isyan ettiğim yiyecek. meğersem ekstradan aldığım yulafı çok basmışım içine. geçenlerde şansımı tekrar denemek istiyorum dedim ve eti form light müsliden aldım. iyi ki de almışım. sağlıklı beslenme ya da diyet ile uğraşıyorsanız müsli çok güzel bi kurtarıcı oluyor ve bağırsakları da çalıştırıyor. eti formun müslisi gerçekten çok lezzetli geldi bana. bi de cesaret edip yoğurtla denemek lazım.
Kahvaltılık gevrek yerine tüketilmesi gereken tahıl karnavalı.

Keçi gibi kemir dur. Sağlık önemli doStlar.
şeker oranı yüksek olduğu için kullanmadığım nimettir.. yulaf ezmesini tek başına yiyemediğim için mecburen birlikte karıştırıp yiyordum, fakat sonra yulafı fırında ısıtıp sütle yemenin tadını keşfettim.. akabinde ise yulaflı lor peynirli omleti keşfettim.
Kız arkadaşımın sürekli yemem için pres yaptığı berbat yiyecek.
hayatımda yediğim tadı en iğrenç -hatta bir tadı bile yok, saman gibi bir şey.

bunu yiyeceğinize arpa, buğday yiyin, mecbur kalmadıkça da yemeyin gerçi niye mecbur kalır ki insan?

biraz muz ve balla yenebilecek şekile gelir kanımca.
Başlıkta yazılanları okudum. Herkesin damak tadı ayrıdır ama ben eti form musli yiyorum denemek isteyene kesinlikle bu markayı öneriyorum. Hepsinden yedim ama diğerleri bana hitap etmedi.
günlük protein, hede, hödö ihtiyacını karşıladığı söylenen bir acayip şey.

soğuk ve yağsız sütle yeniliyormuş, yok efendim gün boyu tok tutuyormuş çok faydalıymış.

üçüncü kaşığı alamadım ağzıma ya.

birde paketini iki üç ay bekletmeden tüketin yoksa içinden bıcır bıcır çıkan kurtlar görebilirsiniz.
Nestle nesfit in sadesi hiç meyve olmayanı daha Güzeldir bundan ve daha çok tok tutar.
Tropikal meyveli müsli muhteşemdir. Tabi ki mükellef bir sabah kahvaltısı kadar mükemmel olması imkansızdır. Fakat müsliler arası yarışmada ilk üçe oynar. Sabahları ofise gelirken simit, poğaça alıp onu lüpletmeye o kadar alıştım ki dün akşam dümdüz olan karnımın hafiften yağlanmaya meylettiğini farkettim. Ayrıca yaz geliyordu. Ben ilginç bir insan olarak kışın kilo verip yazın alıyordum ve bu sabah bu gidişe bir dur demek istedim. Kahvaltımı müsli ile yaptım. Öğleyin acıkırsam da onu yemeyi düşünüyorum. Bakalım bir kaç hafta böyle devam edeceğim işe yarar mı yaramaz mı bilemiyorum.
Ara öğün olarak yada üşengeçliğin tavan yaptığı anlarda imdada yetişen total besin ihtiyacını dengeli bir şekilde karşılayabilen yiyecek. Ortaçağ avrupasında insanların ellerindeki kısıtlı imkanlarla ortaya çıkardıkları yiyecek türüdür aynı zamanda.

Marketteki tüm markaları denedim. Sonuç olarak f/p olarak nestlenin tropik meyvelisini tavsiye ederim. Alman markaları lezzet olarak az bir farkla önde olmalarına rağmen fiyat olarak neredeyse nestlenin iki katı olduğu için tercihi kesenize bırakıyorum.