bugün

Apo paşa olmalıdır sözünden sonra üzerinde konuşulmaya bile gerek olmayan adamdır. siktir edin oturduğu yerden yazsın, dikkate alacak varsa alsın. körler sağırlar birbirini ağırlar modunda takılsınlar, Ne gerek var şimdi yazdığı saçmalıklara bakıp bakıp düşünmeye, eleştirmeye, sinirlenmeye vsye.
Ne olursa olsun bu ülkenin ordusuna hayatını vermiş bir üst düzey asker'in okuduğu şiire alaycı alaycı gülen, analiz yapıyorum kisvesi altında belli odakların kalemşörlüğünü de üstlenen çanakçıdır.
--spoiler--
atilla kıyat: bu çocukları tanısanız* kaçacak yer ararsınız
mümtazer türköne: ben bu lafı anlamadım nasıl yani?
--spoiler--

(bkz: yarası olan gocunur)
mükemmel analizler yapan aydın bir yazar. halkın entelektüel sözcüsü.
generallik rütbesine erişmiş, ama hala karşısındaki insanla konuşmayı beceremeyen, edepten adaptan bir haber, kendini hala kışladaki astlarına hitap ediyor zanneden bir emekli askere en güzel cevabı efendiliğiyle veren, seviyesini koruyan yazar.

yahu adam saçma sapan, bütün söyleyeceklerini önüne koymuş, hiç konuyla alakası yokken, ard arda sıralıyor. hakaret ediyor. kafası esiyor bir şiir okuyor, kafası esiyor ekonomiye geliyor. en çok kullandığı cümle de şu.
-yok yaaa nasıl olur böyle birşey.

daha tartışma adabından bihaber, kendi gibi düşünmeyen insana tahammül etmek yerine sadece bağırıp çağıran birine gülmekten başka yapacak birşey yok.

böyle adamlar insanı askerden de tskdan da soğutur. allah'tan atilla kıyat gibi
bir *komutan vardı da yanında, aradaki farkı da görmüş olduk. adam çok güzel eleştirilerle, yapıcı söylemlerle, askeri en güzel şekilde savunmuştur. her görüşten böyle komutanlara ihtiyacımız var gerçekten.
aşırı gaza gelmiş emekli general ramiz ilker'e "haklı olarak" cevap verme gereği bile duymayarak -ki, ben de öyle yapardım sadece bağıran ve "bi şey söyliycem, bi şey söyliycem" deyip, vatan-millet-sakarya diyen birine- en iyisini yapmış olan fakat buna mukabil atilla kıyat'a karşı cevap veremeyen şahıs.

atilla paşa kendisine programın sonunda da;

"anayasayı hiçbirimiz beğenmiyoruz 27 senedir sırtımızda taşıyoruz, "asker vesayeti var" diyoruz ancak parti üyelerinin lider sulatası altında yönetildiği siyasi partilerimiz var, bunu kabulleniyoruz, siyasal partiler kanunumuzu beğenmiyoruz fakat sırtımızda taşıyoruz, %10'luk seçim barajı gibi bir utancı sırtımızda taşıyoruz, üstelik bu barajı düşürecek çoğunluğun mecliste sağlanmış olmasına rağmen taşıyoruz. seçim kanunumuzu beğenmiyoruz, sırtımızda taşıyoruz, dokulunmazlığı "kürsü dokunulmazlığı" ile sınırlamıyoruz, e sonra da çıkıp "efendim demokratik ülkemize bu anti-demokratik ordu yakışmıyor" diyoruz. e el insaf!"

diyerek mantık çerçevesinde, somut şeyler ortaya koyarak sadece "efendim bakın böyle iddialar var" edebiyatından başka ortaya hiçbir şey koyamayan bu adamı ayarlamıştır.

mümtazer allah'tan karşında sadece ramiz ilker yoktu. eğer sadece o olsa senin bu denli acziyetini göremeyen ibibikler, ne kadar mükemmel insan olduğundan dem vururlardı fütursuzca.
kpss tarihten sınıfta kalacak paşa programdan bir dialog:
Paşa Ramiz : Böyle bir şey olamaz, kabül edilemez. Sen 2. Mahmut musun ya?
Müntaz'er : 3. Selim efendim...
apo'nun paşa olduğu yerde, kendiside apo'nun ibrikçisi olmalıdır. zira çok yakışacaktır.

not: ibrik derken akıllara başka birşey gelmesin, hani varya köylerde insanların poposunu yıkadığı güğüm kılıklı şey işte ondan.
askerdeyken basına bi iş geldigini düşündügüm yazar. yoksa bu kadar körükörüne, düşmanlık derecesinde muhalefet zor. olur yani, hamamda sabuna basmıstır, kaymıstır, dünya hali.
komşumuzun oğludur, ankara/çubuk'ludur.babası asker emeklisidir.
iktidar borazanı eski milliyetçi ülkücü yeni yobaz vede atatürk ün dediği gibi memleketin bol olan hainlerindendir.
apoyu paşa yapalım diyen sonra tsk'yı tasfiye edelim diyen çapsız, emperyalist kölesi ve ondan öte akp uşağı yhazar.
bi de hala bazı organizmalar bu adamı haklı görüp, neymiş paşaya güzel cevap vermiş diyorlar.
ben o paşa yerinde olsam o adamın kafasını masa ile birleştirirdim.
kardeşim ihanetinde bir sınırı var.
apo paşa olsun diyerek zaten hem suç işlesin, hem onca şehidin kemiklerini sızlatsın sonra o pişkin dinci gülüşü ile tsk tasfiye edilsin desin.
bence apo paşa olmasın. bu ve onun destekçileri bir hücrede ışık göremeyen bitki olsunlar.
demokrasi olan ülkelerde asker siyaset hakkında konuşma cüretinde bulunamayacağı için zaten öyle bir söz söyleyemez. o yüzden özelliğini başlamadan yitirmiş ayar yiyen adm.
kendisinin hapislerde çürüdüğü günleri görmek için allaha dua ediyorum.
ihanet bu ve bunun gibiler kadar aleni hiç yapılmamıştı bu ülkede.
Bu tip adamlar varoldukça ülkemizin bulunduğu yerden bir adım ilerlemeyeceğini maalesef bizlere gösteren adam. Daha hangi padişahın hangi dönemde olduğunu bilmeyen üstelik bilenle de sanki yanlış biliyormuş gibi alay eden, bu denli bilgisiz ve belli düşünce kalıplarının dışından çıkamayan adamların profesör olduğu bir ülkede hangi gelişmeden, hangi ilerlemeden söz edebilir ki?

Rahmetli Uğur Mumcu'nun dediği lafın mükemmeliğini daha da iyi anlıyorum; ''Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz.'' yok eğer olursan böyle adamlar gelirler ve konuşurlar ve profesör olurlar.
ne dediğini bilen adamdır. fatih altaylının sazanlığına gayet iyi cevap vermiştir,aynı sazanlığı yapan sözlük yazarları da bu cevaptan nasiplenmişlerdir bence. çünkü onlar da II. mahmut III. selim diyalogunu sadece haber sitelerindeki video kaydından izlemişler ve konusmanın öncesini görememişlerdir. sonuçta buna göre saçma sapan yorum yapmaktadırlar,tabi sözlüğümüzün nadide yazarları en az fatih altaylı kadar tarihi bilgiye sahipler kendilerine göre haklılar tabi.türkönenin yazısını okumadan yorum yapmayın bari sazancıklar:

(bkz: http://www.zaman.com.tr/y...&title=cahil-cesareti)
70'lerde en sağlam ülkücü, 80'lerde muhteşem bir özal hayranı, 90'larda çiller yancısı, 2000'lerde ise ''liboş'' bir akp kankası olan kimselerin sözlüğümüzdeki bazı diğer ''nadide'' yazarlarca savunulması ve türköne'yi eleştirenlere de ''sazancık'' gibi lakaplar takılması da herhalde mümtazer türköne'de hareketle ülkemizin ve gençliğin içinde bulunduğu trajik durumu göstermektedir. Kendinden 25-30 yaş küçük öğrencisiyle evlenmek için eşini tekme tokat dövenlerin savunulduğu bir ülke burası işte. Devam edin, doğru yoldasınız gençler...
-zamanında yaptığı hataları samimi şekilde itiraf edebilen
-70 leri 80 leri iyi bildiğini zannedenler tarafından kulaktan dolma bilgilerle eleştirilmeye çalısılan
-haklı oldugu her durumda karşısındakilerin "biz senin geçmişini de biliriz" ezikliğiyle davranılan
-özel hayatıyla ilgilide bilgisizce ve fütursuzca konusmalara maruz kalan

kendi halinde bir prof.

ayrıca liboşlukla yaftalayanlar için:

(bkz: #78781)
eğer biraz daha akp ye yağcılık ederse sanıyorum karısını akp de bakan yaparlar. bu sebeble yağ pompası gibi çalışıp akp yi yağlamakta 8.000 devirde bile motoru yakmamaktadır .
şimdilerin demokrasi düşkünü mümtazer türköne yıllar önce susurluk skandalını savunanların sloganı olan devlet için kurşun atan da yiyen de şereflidir lafının mimarıdır.

http://www.medyafaresi.co...illere-o-mu-soyletti.html

+ bir insan hem yüzsüz hem de iki yüzlü olabilir mi ?
- demek ki oluyormuş
insan fikirlerini geliştirebilir. bu normaldir.
insan fikirlerini değiştirebilir. bazı şeyleri farketmiş olabilir bu da normaldir.
ama bir insan 15 senede 180 derece dönmez! dönerse ya insan değildir ya da kim elinden tutuyorsa onun borusunu öttürmektedir demektir ki bunu hiçbir ifade ile açıklayamayız!

hakkındaki düşüncelerinizi kendinize saklmanız dava vb durumlar için size avantaj sağlayan adam. kendisi ve o eşi için çok farklı fantezilerim oldu onu da söyleyeyim yalnız. *
yarın kimin tarafına geçeceği belli olmayan kişidir.
hangi tarafta bulunursa bulunsun karşı tarafa bolca adam kazandıran bir kişilik.
eski mhp li bozkurt yeni fethullah hoca efendi müridi. zaman gazetesinde yazar. birde bunun eski eşi vardı bu eşini milletvekili yapmıştı forsunu kullanarak. okan bayülgen bir keresinde sinirlenip, bunun eski eşine özlem özlem diye ilk adıyla hitap edip uyuz etmişti. ama hatun mümtazer türköne yi de -ki sevdiğim saydığım bir abimizdir, cesur bir özgürlük savaşçısıdır- sonunda çileden çıkarmıştı eski hatunu ve boşanmışlardı.
(bkz: ali kemal)