bugün

emekli koramiral. orta anadolu şirketi genel müdürü. 3.5 sene fenerbahçe spor kulübü asbaşkanlığı yapmıştır.
(bkz: özgür kiyat)
daum beşiktaş'ın başındayken, "uyuşturucu kullanan birini fenerbahçe'nin başında göremezsiniz" sözleriyle daum'u karalama kampanyası başlatan aziz yıldırım'ın, 2 sezon sonra aynı teknik adamı takımın başına getirmesinden sonra onurlu bir duruş göstereek, fenerbahçe'den istifa eden emekli koramiral, eski fenerbahçe asbaşkanı.

her ne hikmetse, pascal nouma'ya linç girişiminde bulunan aynı kişi ve kulübün, kendi futbolcularının soyunma odasındaki çıplak görüntülerini dvd yapıp, yayın organları fenerbahçe dergisi tarafından dağıttırmaları da tuhafır.

bir kısım fenerbahçe taraftarı, "orada doğallık var, pascal terbiyesizce davrandı" gibi angut bir yaklaşım içindeler... türk örf ve adetlerini öne süren azize, topçusunun götünü göstermeyi hangi türk örf ve adetleri içine sokmuş anlayabilmiş değilim.

yanlış anlaşılmasın terbiyesizlik, deivid'in yaptığında değil, zaten adamın doğallığına lafımız yok... terbiyezilik; o görütüleri dağıttıran zihniyet ve kişilerde.

fenerbahçe başkanı aziz yıldırım'a baktıkça atilla paşa'ya bir kez daha saygı duymaktayım...
zamaninda, 'atatürk, sadece fenerbahce'nin degil tüm türkiye'nin atasidir.' diyerek yüreklere su serpmis kisi.
26 mart 2000 galatasaray fenerbahçe maçından sonra kameralara avrupa'nın en büyüğü türkiye'nin en büyüğü olmadığını gördü cümlesini söylemiştir.
18 haziran 2009 gecesi 32. gün'de çok önemli konulara değinen emekli koramiral.

http://www.zaman.com.tr/h...ak-insanlar-darbe-yapamaz
gaza gelmiş birçok emekli generale nazaran aklı başında, somut şeyler ortaya koyarak, karşısındakine olan saygı unsurunu kaybetmeden somut örneklerle, yasaları ve mevzuatı da ortaya koyarak değerlendirmeler yapan yüce insan.
askeri zaafların üzerine gidilirken, neden sivil unsurlar gözardı ediliyor temalı söylemi beni sevindiren insandır. ara ara saçmalasa da muadillerine nisbeten daha aklı başında yaklaşımlar sergiliyor.
keşke bütün emekli askerler böyle olsa dedirten, zeka küpü, saplantısız insan.
neslinin son son örneği..takdir edilesi kişilik...doğru tespitlerin insanı..
doğru söze ne denir paşam...

--spoiler--

"Bu kadar salak insanların darbe yapması mümkün değil"

Darbeden korkanları şu şekilde rahatlatayım. Eğer hakikaten bu doküman gerçekse ve darbe yapmayı düşünen bir grup varsa ve bu kurmay albayın imzasıyla bu dokümanı hazırlayıp Ergenekon davasında gözaltında olan birine ulaştırdıysa siviller çok rahat olsunlar bu kadar salak insanların darbe yapmaları mümkün değildir. Darbe çok kötü bir şeydir ama zeki insanın cesur insanın yapabileceği bir şeydir. O bakımdan çok rahat olsunlar eğer bu doğru bir dokümansa. Beni bağışlasın arkadaşlarım eğer böyle bir şeyi hazırladılarsa ne yapayım böyle nitelendiriyorum. Ama darbe yapmayı düşünenlerin de "salak" olması beni son derece mutlu ediyor.

--spoiler--
katıldığı arena programında askeri vesayetin türkiye koşullarında normal olduğunu savunarak, yapılan darbeleri hoş göstermeye çalışan emekli koramiral. askerlerin hala demokrasiyi içlerine sindiremediğini açıkça göstermiştir.
'93-97 yılları arasında faili meçhul devlet politikasıydı' diyen eski asker, yeni itirafçı.

Atilla Kıyat'tan korkunç itiraf:
http://www.taraf.com.tr/h...at-tan-korkunc-itiraf.htm
ifadesinin alınması kararlaştırılan eski amiral . Benim anlamadığım denizci bu adam gemi üzerindeyken ne anlamış faili meçhullerden falan nasıl bilgisi olmuş ?
bu salaklar darbe yapamaz demekle aslında bal gibi de şunu kastediyor:elbette bu salaklar darbe yaparlardı, tabi başlarında daha salak bir hükümet olsaydı.kenan evren zamanında da zekaya gerek yoktu aynı zamanda.

millet de darbe ihtimalini sıfıra indirdi diye adamı göklere çıkarmış.allah tan salak değiliz de yemiyoruz.

neyse allah adedlerini artırsın da paşalardan insaflı olanlar sırayla dökülsün böyle.
uğur dündar a çarpıcı açıklamalar ve itiraflarda bulunan emekli general.

''Biz yıllar boyunca kendimizi ülkenin tek sahibi ve tek seveni olarak gördük. Bu nedenle de bazı hatalar yaptık. Tabirimi maruz görün tırnak içinde her şeye maydonoz olduk. RTÜK'e üye verdik, YÖK'e üye verdik. Hatta Balkan Kadınları Derneklerinin toplantısına gidecek olan kadınların dosyalarını hazırladık konuşmalarını hazırladık.''
28 şubat sürecinde çözümü askerde arayan siyasetçilerin,gazetecilerin,akademisyenlerin,bürokratların ve işadamların yatacak yeri olmadığını söylemiş emekli koramiral.
28 şubat hakkında "kimse silahlı kuvvetlere karşı dikilmedi.bana bak,bu senin görevin değil demedi" demiş emekli koramiral.
ülkede benzer şekilde cesur, dürüst insanların sayısı biraz daha fazla olsa, asla sırtımız yere gelmez de işte... cesur olanların da başına gelenler ortada ama yılmamak gerek.
eski denizci paşa, eski fb yöneticisi.

devreleri ve komutanları gibi düşünmesine rağmen görev yaptığı yıllardan dolayı şuan içerde olmaktan kurtulmuştur.

son açıklamalarında söylediği bazı şeyler.

- balyoz davası abd desteği ile özellikle türk deniz kuvvetlerinin üst yönetim kademesine vurulmuş büyük bir darbedir.

- hilmi özkök'e ve yaşar büyükanıt'a saygı duymuyorum.

- deniz gezmiş sempatizanıyım. o dar ağacında bile savunduğu şeylerin arkasında durdu.

özetle:

paşa çoktan geçti senin devir devranın şimdi ne söylesen havada bir bulut.

70'lerde, 80'lerde kominizm tehlikesi var diyerek solcuları tasfiye ettiniz şimdi siz de yoksunuz.
cnn'de önemli açıklamalar yapan emekli koramiral. devrinin gectiğini düşünmek çok ahmakça.ya da artık şimdiki yavşak politika anlayışını göz önünde bulundurduğumuzda, devri geçmiştir bu açık, korkusuz açıklama yapan emekli askerin.
görsel
Orgeneral ismail Metin Temel'e istifa çağrısında bulunmuş emekli Koramiral.