bugün

Bizden geçmiş olan şeylerdir. Bizi artık zorlar bile mutlu etmiyor ne basitinden bahsediyorsunuz amk? imkansız lazım bize mucize lazım mucize...
Çıtır simit.
Okumak ve sabahın 5inde çıkılan koşu, yüzerken suyun üzerine kendini bırakmak. Günlük borsa takibi.. (evet gariptir ki eğlendiriyor)
sabah, fırına gitmek, dönerken ekmeğin yarısını, yemek.
sıcak su.
sabun.
kese.
krem.
yeni kitap kokusu,
düzenli bir masada minik atıştırmalıklarla çalışılan ders,
sabah kahvesi.

inek olunca bunlar mutlu ediyor insanı. *
şöyle tekrar kısa bir liste yapmak gerekirse :

lavabo ciflemek
temiz nevresimlerde uyumak
bergamotlu çay
böğürtlen çayı
beyaz çikolata
sevdiğim müzikler
resim yapmak
sevdiğim insanların yanında olmak.
gece iki ila 3 arası uykudan uyanıldığı zaman aç hisseder insan kalkıp buz dolabı'na baktığı zaman geceden kalma yemediği artan bir şeyler görünce mutlu oluyor.
Nefes almak. Bu dönemde buna da şükür. Hadi eyvallah.
telefon ekranını temiz tutmak. en sevilen diziyi en sevilen yemeği yerken izlemek. trafikte yol verince size teşekkür edilmesi.
Müzik dinlemek.
Kendini dağlara, şehrin dışına atmak.

Bak mesela dün keyifsizdim, mutsuzdum.

Dertli değil bak direkt olarak mutsuz.
Keyifsiz.

Pozitif bir gelişme olmadı.
Ama şu an mutluyum.
Salla gitsin modundayım.

Müzikle..
kendine ait bir odan olması. her ne kadar artık evlilik yaşına gelen birisi de olsanız, yöneticisi olduğunuz bir mekan olması güzel bir detaydır.
Alo ..
Alooo . nasılsın bi sesini duymak istedim. .
Yeter de artar bile.
Kur'an okumak. <3
Kapalı havada yağmur eşliğinde kitap okumak.
Küçük kardeşimle çok sık kavga ederiz 10 yaş farkımız var bir günümüz kavgasız geçmez ama gece duşa girdiğimde gidip dağınık olan odamı yatağıma kadar düzeltip not bırakmış: "Ağbicim odana habersiz girdim düzelttim ama bu kadar oldu kusura bakma"

Dünyaya bedel bunun mutluluğu.
Bir akşamüstü sevdiğin biriyle kahve içmek.
mesela şu an olan durum, star tv'de bir demet tiyatro bölümünün tekrarının verilmesine denk gelmek.
Sarılmak.
Sabah uyandığında pencereni açar açmaz içeri serin bir hava girmesi o havayı ciğerlerine çekmek. Ve bi yandan kahveni yudumlamak, mutludan çok huzur veren basit birşey oldu ama olsun.
yolda yürürken sigaranın sonuna geldiğim an yağmur sularının aktığı mazgallardan izmariti deliksi geçirmek. çok mutlu oluyorum lan. geçen gün bir atmışım mazgalla aramda 5 metre var. bir demirden sekti havaya azıcık uçtu ve diğerinden girdi. felaket keyiflendim. anlatırken bir daha keyiflendim.
Saçma sapan can sıkıcı bir muhabbetin ortasında yudumlanan kola.

iyi ki var..
kahvaltı hazırlamak
sabah, kahvaltı malzemelerini dolaptan çıkarıp masaya dizmek, çayı koymak, yumurta haşlamak ya da yağda yumurta yapmak, günün ilk saatlerinde bana terapi gibi geliyor.
evdeki elektrikli -elektronik eşyalardan hiçbirinin bozulmamış olması.
70li 80li yıllardan, çok sevdiğim, ama artık fazla bilinmeyen bir şarkının mp3'ünü, yılmadan, ümitsizliğe düşmeden titiz bir araştırmayla internetten bulup, mp3 koleksiyonuma eklemek.