bugün

Donuzcu ibne bir yazarın sık kullandığı sözdür. Silip silip yeniden yazar adamı çıldırtır.
'bana uzak allaha yakın olsun' demekle aynı şey.

abberline arkadaşımızın donuzlamadan önceki son sözleridir bir de.

ulan donuzlayacaksan donuzla. nickaltına gidip adama şiir yazıp sonuna da mutlu ama uzak olsun yazmanın mantığı ne? sevgilinden mi ayrılıyon amk?
Kardeş biz ne hanSel ne gredel iz. Uzaksa sktir olacak gidecek. Derdin varsa da gidip grimm kardeşlere anlatacaksın. Burası masallar diyArı değil.
Anasının amına kadar yolu varın kibarcası.
görsel

vücut dili.
'' yeter ki git'' minvalinde bir tümcedir.
bunun kadar az ve öz başka bir tümce bilmiyorum...
kötü niyetli insanlar hakkındaki düşüncem.
bu fitnenin de screenshotunu aldım.
yerinde bir dilektir. küfür mü etseydi ? bela mı ansaydı ? ne bekliyorsunuz ?
kötü niyetliler anlayamaz elbette.
iki taraf için de iyi bir dilektir.
(bkz: o kendini biliyor)
mutlu ama benden uzak olsun benleyken ben mutlu değilim çünkü. en azından yalnızken kafamı dinliyorum.
Çok naif bir dilektir. Genelde canı yanan insan ,Karşısındakine verdiği değerden dolayı kırılmasın üzülmesin diye "mutlu" olmasını, "yakın" olduğunda ise canı yanmaya devam edeceği için "uzak" olmasını ister.
mutsuz olmasını dilediğim kimse olmadı bugüne dek. çok zor kin tutuyorum galiba veya tutmuyor da olabilirim bilemedim.
Kuşkusuz bir kişi hariç herkes için geçerli olan dilek.
Yalan beyan.
Gerçekten Uzak olmasını istediğin kişiyi umursamazsın. Belli ki aslında koynuna almak istiyorsun da cesaretin yok.
Mutlu olsun da geri dönüp bana salça olmasın demek isteniyor burda. Kibarlık ediliyor. Hic gerek yok aslında da neyse.
(bkz: cannes valerenga jardel).
uzak doğuda bir uzaklaştırma biçimi, bu sesi duyduysanız hayırlı olsun donuza alınmışsınızdır.

artık hayatınız eskisi gibi olmayacaktır. mutlu olunca yok mu beni siken diye bağırıp kendinizi deliliğe vuracaksınız iğneyle ancak sakinleşeceksiniz.
donuza eklenme sinyalidir.
ince düşünceli bir sözdür.
neticede bir insanın istediği birini sevmeme ve onunla muhatap olmama hakkı vardır.
bu söz de birinin hem kendini hem de hatası olsa da sevmediği kişiyi düşündüğünü belirtir.
başka açıklaması da yoktur.
örnek olarak bu sözlükteki herkesi sevmek ve düşüncelerine katılmak, hatta okumak gibi bir mecburiyetim yok. ama iyi niyetli davranmaya çalışarak, sevmediğim biri olsa da, sözlükte iyi vakit geçirmesini dilerim.
kimi sevip kimi sevmeyeceğime, kime yakın kime uzak olacağıma da ben karar veririm. ama sevmesem de, uzak olsam da bu mutlu olmasını istemediğim anlamına gelmez. neticede iyi biri olmak için yoğun çaba harcıyorum. anlamayıp çarpıtanlar olsa da vazgeçmeyeceğim.

edit: işine gelmeyenler, kötü niyetliler eksileyerek belli ediyor kendini. kabul etmiyorsanız sizin sorununuzdur. herkes sizi sevmek zorunda değildir ama mutlu olmanızı dileyebilir. bu bir iyilik göstergesidir. lütfen anlamı farklılışatırmayın.
Başlığın taa 2017 de açılması zulmün yıllardır devam ettiğine delalet.
zulüm 2017'de başladı...
bana bulaşmasın da ne hali varsa görsün anlamına gelir.
Şımarıkça, bilinçsizce kötülük yapmayı marifet sayan tiplerin hak etmediği ama yine de iyi niyeti dile getirenin sarf ettiği cümle. Ulan o kadar rica ettim hala pişkin pişkin saldırıyorsunuz ya, hepinize yuh olsun ! Hadi bik bik ve diğerleri donuz üzerinden ayar versin şamatayla, gülersiniz.