bugün

iyi bir koca olacak erkeklerdir. aynı şekilde bir teze göre mutfakta başarılı sosyal , iş ve seks hayatında da başarılı ve mutlu oluyorlarmış.
(bkz: öğrenci evi)
(bkz: aşçı)
(bkz: bayanlar için aranan kan)

şimdi buralar;

(bkz: candır)
(bkz: yenir ki bu)
(bkz: kedi canını senin)

gibi bakınızlarla dolacak.

edit: daha hala kimse yazmamış, tamam gözümüzü kapattık yazın hadi. *
gastronomlardır. ama eve iş getirmekten hoşlanmazlar.

bütün gün yemekle haşır neşir, duruma göre menü hazırlamak, hesap kitap yapmak fakat çoğunlukla sıcakçıysa 12 saat ocağın/ızgaranın başında beklemek, soğukçuysa milletin rakı mezesiyle uğraşmak, sous şefin tribini çekmektir işleri.

dolayısıyla mutfakta zaman geçirmekten bıktırıldığı gibi bir de evde yemek yap diye gözünün içine bakan bir kadın görürse onu kimse tutamaz, insandır sonuçta.
yemek yemeyi seven erkeklerdir. öyle bi dünya yok gızlar, yatıp uyuyalım.
azıcık kırıktırlar. kafa olarak yani.
kadını yemek yaparken izlemek, bira açıp orada takılmak ibadettir.
boğa burcu olabilirler. yemeği severiz hacı.
yemek yapmayı seven yemek yaparken önemli bir iş yaptığının farkında olan erkeklerdir. belki de birçoğumuz yemeği sıradan bir şey olarak görüyoruz. fakat biraz düşündüğümüzde temel ihtiyaçlardan biri olan yemeğin ne kadar güzel bir şey olduğunu anlamak zor değil. kimimiz annemizin kimimiz sevgilimizin veya bir pizzacının yemeğini yiyebiliriz. anne yemeği ilk göz ağrısı olduğundan her zaman tadı beğenilse de pizzacıyı pizzanın tadına göre değiştirilebilir. ve hatta sevgilisiyle yemek yapmayı bilmediği için evlenmeyenler bile olabilir. Ama mutfakta zaman geçirmekten hoşlanan erkekler genel olarak başkasının yemeğini yemektense kendi yaptığı elinin değdiği yemeği tercih eder. ve bu yüzden mutfakta vakit geçirmekten hoşlanır.

onun dışında ben de mutfakta vakit geçirmekten hoşlanırım. mavi beyaz örtülü yemek masasında oturup karşısındaki ufak televizyonu izlemek bir yandan da meyve tabağındaki elmayı kütürdetmenin keyfi ayrı.
beğense de illa kusur arayacak ya da eleştirmeye bahane arar *
birikmiş bulaşıkları yıkayan öğrencidir. (bkz: tecavüz kaçınılmazsa zevk alacaksın)
'ne yapsın garibim aç mı yatsın' dediğimiz erkeklerdir.
Mesleği aşcı olabilecek erkektir... Veya 9. Sınıfın yaz tatilinde aşçı komşunun teklifiyle lokantada çalışıp, yemek yapmayı sevdirilmesidir...
yeni lezzetler keşfetmeye meraklı erkeklerdir ama bu keşif pahalıya patlayabilir. (bkz: mutfağı kimse görmesin)
yemek yaparken yada bulaşık yıkarken karısıyla oynaşmayı seven erkektir. kadında sever açıkçası.
(bkz: yemek yapabilen yalnız erkek)

kendine bakabilen, yemek yapmayı sanata dönüştüren erkek.
mutfak fantezisi olan erkeklerdir.
fantezi adamıdır. hep yatak odası yatak odası bıkmıtştır.

ha diğer türlü zaten ılıktır, o ne la öyle delikanlı adam neden keyf alsın eğer işin içinde çarpışma yoksa mutfakta?
kadınların istemedikleri erkeklerdir. erkek mutfakta olursa kadın işini rahat rahat yapamaz ve sürekli tartışırlar. annem ve babamdan biliyorum.
zevk sahibi adamdır. soya soslu piliç sote yapar, paprika soslu tavuk pirzola yapar, beşamel soslu fırında makarna yapar, pilav yapar, yapar da yapar. zaten birkaç yemek denemesi başarı ile sonuçlanınca ayrı bir özgüven geliyor insana.
(bkz: adı lazım değil baş harfi ben)
hele ki görgüsüz döküm tava aldıysa, milleti çatlatmak için çeşitli denemeler yapmaktan kaçınmaz. kendimden biliyorum...
benimdir çünkü mutfağa her gittiğimde birşeyler yerim e haliyle insan mutlu oluyor.
Ailedeki erkeklerin bu tarz meselelerden hoşlanması bayanların fazlasıyla işine gelir.
ömrümün son 4 senesinde, evimde olduğum müddetçe mutfakta geçirdim. tabi yemek yaparak değil, bu odada yaşayarak. evin en sevdiğim yeridir mutfak. bütün düzenim burada kurulu. bilgisayar, kitaplar, kolonlar, sigara. ayrıca su falan içmek daha kolaylaşıyor. pc başında yemek yiyorsun hızlıca falan. tamamen tembelliğimden kaynaklanıyor ama hoşnutum.