bugün

trt sunucusu,yıllarca yapmış olduğu pazar programının ismi her yıl değişmekteydi.
zira pazar 88 bile dimağımda yer bulmuştur.bir de programında mayın tarlası tarzı bir yarışması vardı ki yarışmacının seçtiği soketi mekanizmaya yerleştirerek üzerinde adım atarak patlamadan tamamladığında ödülü kazanıyordu.
trt nin tanınan spikerlerinden..yılların değişmesiyle programın adı da değişirdi..92 pazarsa gelecek yıl 93 pazar olurdu..bir de onunla birlikte ünlenmiş bir yarışma wardı üzerinde sayıların bulunduğu adım atılacak kareler vardı yanlış basamağa basıldığında ışık yanıyordu ..e dolayısıyla yarışmacı da yanıyordu *
güzeldi en azından orjinal bir havası vardı..
pazar günleri trt'de yıllarca süren pazar seksen küsür ve 90 küsürlerin yapımcı ve sunucusu.
90 lı yıllarda çocuk olmak demek mustafa yolaşan demektir..bele garip bi kibarlıkla konuşup, progarmında enteresan yarışmalar yapardı..bir dikdörtgen platform vardı, üzeri kare kare, basınca ışık yanardı..amaç yanmadan platformun öbür ucuna gitmekti...bi de heyecanlanırdık ya, hayır basma basmaa o kareyeee diye! ığğğğğyyyyy, lan ne safmışız yaa!!
harika bir sunuu turkceyi cok iyi kullanirdi. son zmanalarda biraktigi sakal gercekten ilgincti. post modern olabilir.
rıza silahlıpoda ile aynı dönemde yaşamış bir dinozor.
nereden aklıma geldiyse, ismini sözlüğe yazayım dedim. trt nin pazar 8x-9x in sunucusu. şimdi ne yapıyor ne ediyor bilinmiyor.

işte o programdan bir tanıtım fragmanı, 1 ocak 1995 pazar günkü program tanıtılıyor, programın ismi "pazar 94" ten "pazar 95" olacakmış, "yılbaşı akşamı çeşitli nedenlerle tv seyredemeyenler üzülmesinler" falan diyo, işte link:

http://alkislarlayasiyoru...-ve-mustafa-yolasan-ekolu

(bkz: 1 0cak 1995 pazar 95 programı)
(bkz: başlık sıçmak)
acaba nerelerdedir şimdi?
meraklısına;
arada bir memleketi ordu'da gözüken sunucu. *