bugün

Başbakan olmaktan başka bir amacı olmayan siyasetçi..ulan herkese kucaklayacam diyon ama o arada kimlerin kucağına oturacan.Partinin idolijisi:Sarıgül başbakan olsundur.Bu ideolojiyi ilk defa kendi üzerinde deneyecektir.
saçlarıyla bizi bizden alan adam.

kendisi -üzgünüm ama- lider olamayacaktır. en azından ayrıldığı eşiyle olan ilişkisi "ulan sen daha evliliğini yönetememişsin koca ülkeyi nasıl yöneteceksin!" denilerek kendisi yıpratılacaktır.
konuşmalarında insanlara duymak istediklerini söyleyen klasik bir siyasetçi. iktidara talip olduğunu ve türkiye'yi tüm sorunlarından arındıracağını söylemekte. kendisi sadece chp'nin oylarını bölecektir ve akp'nin ekmeğine şokella sürecektir.
Biz Tayyiple yarışırız chp yi ve mhp yi katlarız diyen,turgut özal+erdal inönü=mustafa sarıgül formülünü bulan ünlü siyasetçi.
semtimize yaptığı ziyarette beni çok düşündürmüş siyasetçidir kendisi... dsp de yaptığı görevler chp de yaptığı görevler hiç kimsenin bilmediği kadar siyasetçi kimliği vardır ancak sadece belli bir kesime hitap edebilcek düzeyde siyaset yapmaktadır. ilerleyen günlerde kendini geliştirebilirse sol kesimin bir tayyibi havasından kurtulursa ve yapmacık sözlerinden vazgeçip bugüne kadar yaptığı icraatlardan bahsederse daha makbule geçer çünkü yaptığı hizmet yenilir yutulur cinsten değildir. he kendiside yemiş midir? görünen köy kılavuz istemez ama... umarım oyları bölmez umarım iktidara oy verenlerin oyunu kazanır...
yiğit bulut'la aynı berbere gidiyormuş, öyle duydum.
ciddiye almadığım ama deniz baykal'ı ezeceğine inandığım bir siyasetçiydi. ancak ilçe ilçe türkiye'yi geziyor olması ile kalbimi kazanmıştır. seçim değil, seyran değil ama adam türkiye'yi geziyor.

bunca zaman deniz baykal, sol oylar bölünmesin uğruna desteklendi ve diğer sol partileri yemekte başarılı oldu. fakat sarıgül asla geri çekilmeyeceğini, gerekirse deniz baykal'ın çekilmesi gerektiğini ifade ediyor. türkiye için hayırlı olacağına inanıyorum. çünkü muhalefet ederken bağnaz fikirlerle değil, yanlışa yanlış, doğruya doğru diyerek siyaset yapıyor. bunca zaman her şeyi reddeden siyasetçilerden bıkmıştık. iktidar bir şey yapsın da kötüleyeyim diye bekleyen, kendisi bir sorun çözmeyen, çözmeye çalışanlara engel olanlardan bıkmıştık. artık sol parti olarak şu sorunlar var ve çözümleri şunlar diye söyleyebilen biri çıktı.

gelecek seçimlerde akp'yi zorlayacak güce erişemez. ancak chp'nin gelecek seçimde olmasa da sonraki seçimde(2016) işini tamamen bitirecek güçte. 2016'da iktidar olma ihtimali dahi var. eğer ki diğer sosyal demokratım diyenler gibi asosyal antidemokrat olmazsa... söylemlerine göre dindarı da, dindar olmayanı da, kürd'ü de, türk'ü de vb. kucaklayacaklarını söylüyor. türkiye'nin ulusal partilere ihtiyacı var. bölgesel partilerin ülkede kargaşa yaratmaktan başka yapabilecekleri şey yok...
umarım tam bir makyavelisttir, yoksa vay halimize dediğim siyaset adamı. türk halkının oy verirken göz önünde bulundurduğu kriterlerin akıllara zarar olduğunu düşünürsek, bir anda zirvede görebileceğimiz bir isim. cem uzan' ın %8' leri gördüğü bir ülkede yaşıyorsunuz.
deniz baykal'ı antipatik bulanların nasıl semptaik bulduklarını anlamayamadığım bana kesinlikle güven vermeyen bir zamanlar (1 mart tezkeresi zamanları) abd'ye gidip geldikten sonra chp içinde baykal'a karşı bir muhalefet başlatan akp'cilerin çok sevdiği siyasi bölücüdür efendim. hiç hazzetmem.
gelecek vaad etmeyen içeriksiz politikacı. ağzından bir kere olsun fabrika yatırım işkapısı üretim lafı çıkmamış bu konuda fikri tecrübesi olmadığına inandığım seçilirse baykal gibi başarIsız olmaya mahkum yurdum bahtsızlıklarındaN BiRi.
mustafa sarigul'un arkasinda amerikan destegi oldugu ile ilgili net bilgileri istanbul universitesinde gorevli olan ve ayda birkac kez cesitli sebeplerle amerikaya giden bir hocamdan ogrenmistim.Acikcasi duyduklarim zaten halk arasinda hep konusulanlardi ancak bu kadar ciddi olmasi ve resmi sayilabilecek bir kisiden duymak sasirtmisti beni.

1- Amerika'ya gore artik siyonizme destek vermeyen akp iktidarinin suyu yavas yavas isinmaktadir.

2-1 Mart tezkeresi sonrasi amerikali makamlar akp'ye olan guvenini yitirmis ve yerine yine tek basina iktidar olabilecek bir lider arayisina girmislerdir.

3-Zaten bunun icin 1995 yilinda once Abdullah Gul ve daha sonra da Mustafa Sarigul Amerika'da kalip cesitli egitimler almislardir.

4-Amerika chp'nin guclenmesini istemedigi icin Mustafa Sarigul kozunu oynamistir.Ve bununla ilgili secim vakti gelene kadar elde var olan cesitli bilgilerin medyaya servis edilmesiyle akp ve tayyip erdogan yipratilacak,onlarin yerine mustafa sarigul ve partisi desteklenecektir.

5-Onumuzdeki surecte ordu iyice yipratilacak,kurt federe devletinin kurulmasi icin adimlar atilacak ve buyuk ortadogu projesine destek verecek olan yeni bir iktidar tesis edilecektir.

Bu bilgilerin hepsi bahsettigim hocamin dedigine gore resmi belgelerde yazilidir ve kendisi bazilarini birebir gormustur.Onumuzdeki surecte soylenenlerin dogruluklarini beraber yasayarak gorecegiz...
amerikanın düğmesine bastığı truva atı.
ilk olarak izmir yani chp'nin kalesinde miting yapmaya kalkması da bunun kanıtı olsa gerek.
şimdi bu zavallı adam büyük ihtimal sıra ile dsp ve chp kalelerine gider, nerede çok alıyorsa bu partiler orada oyları bölmeye kalkar.
akp acayip kan kaybetti ve chp, mhp yükselişte az da olsa.
ee bir plan lazımdı ve sarıgül fethullah abisinin desteği, abd'nin emri ile araya girdi.

en fazla yüzde 3-4, hadi yüzde 6-7 alsın diyelim.
bunu yaparak büyük ihtimal akp'nin önünü açarak, şöminesi önünde dolarlarını sayacaktır büyük bir zevkle.
seçim sonuçları açıklanıp iktidara gelme sözünü yuttuğu zaman da yüzündeki gülümsemenin gitmemesini dilediğim kolpa joker.

"if you gotta go, go with a smile."
eğer iktidara gelmek istiyorsa öncelikle çalışmaya doğu illerinden başlaması gerektiğini düşündüğüm siyasetçi. malum doğudan yeterli oy alamayanlar biraz zor iktidar oluyorlar. ha iktidara gelse ne değişecek, söylediklerini dinleyince hiç bir şeyin daha iyi olacağı kanaati oluşmadı bende, yapacağız, edeceğizle bi şey olmadığını bu millet çok gördü.
(bkz: kask kafa)
son olarak netteki "türkiye değişim hareketi" bannerlarinda gördüğümüz eski şişli belediye başkanı.
sevmem lakin ilginç bir sistemi var.her hareketi yarın seçim varmış gibi yapar. (bkz: okulları yeniledi)her bayram (resmi-dini) bana el sallamadan sokaktan geçmez* bir de arada bir belediye işçilerini vs. türkiye gezilerine çıkartıp kuru kalabalığı sağlar.

(bkz: nasıl bir başbakan istiyoruz)
cumhuriyet halk partisinin oyunu bölme ihtimali olan kişi. baykal bu şekilde giderse de bu olacak gibi. bir dahaki seçimlerde ak parti güç kaybedecek diye beklerken sarıgül baykal çekişmesi yüzünden daha güçlü şekilde çıkarsa şaşırmayın.
jöle kullanımıyla kozmetik sektörüne destek veren yegane siyasetçi.
güvercinleri sarıya boyayıp, mitinglerde uçuran Dandoldenyus.
--spoiler--
MUSTAFA SARIGÜL KiMiN HiMAYESiNDE?

istanbul Bilgi Üniversitesi (IBU) hakkında bir yorum:
Sonuna kadar okuyun lütfen; çok ilginç bir ilişkiler ağı.

Soru : Kemal Derviş, DSP lideri Ecevit tarafından Türkiye'ye ilk davet edildiğinde kimin evinde kalmıştı ? En yakın ilişki içinde olduğu kişi kimdi?
Yanıt : Asaf Savaş Akat!..

Soru : Başka ?
Yanıt : Hurşit Güneş;...

Soru : Asaf Savaş Akat, hangi üniversitenin eski rektörlerindendir?Halen hangi üniversitenin Mütevelli Heyeti üyesidir? Ve şu anda da orada öğretim üyesidir ?
Yanıt : BILGI ÜNIVERSITESI. ..

Soru : Asaf Savaş Akat hangi gazetede yazmaktadır?
Yanıt : VATAN gazetesi..

Soru : Vatan gazetesinin sahibi kimdir ?
Yanıt : Zafer
Mutlu...

Soru : Zafer Mutlu hangi üniversitenin Mütevelli H eyeti üyesidir?

Soru : Mustafa Sarıgül hangi üniversitenin Mütevelli Heyeti üyesidir ?

Soru : Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Oğuz Özerdem, başka hangi "sivil" toplum örgütünün (!) yönetiminde görevlidir ?
Yanıt :AÇIK TOPLUM ENSTITÜSÜ...

Soru :Açık Toplum Enstitüsü'nün arkasında kim vardır ?
Yanıt : George SOROS

Soru : Soros Türkiye'ye geldiğinde hangi üniversitede konferans vermişti ?
Yanıt : BILGI ÜNIVERSITESI

Soru : Soros'un desteklediği ve bağlantılı olduğu Ünivesite hangi Üniversitedir?
Yanıt : BILGI ÜNIVERSITESI

Soru : George Soros ve Açık toplum Üniversitesi Türkiye'de nereye maddi destek
sağlar?
Yanıt : Bilgi Universitesi, Sabancı Üniversitesi, TESEV.

Soru :George Soros ve Açık Toplum Universitesi başka nereye yardım sağlar?
Yanıt : Kadın Derneklerine (Uçan Süpürge, Kadın Girişimciler Derneği,Kadın Yurt taş; gibi), sözde Demokrasi derneklerine.

Soru :TESEV (Türkiye ve Ekonomik ve Sosyal Etudler Vakfı;) yurtdışında başka hangi kurumlarla ilişki içindedir?
Yanıt : CFR (Council on Foreign Relations), Bilderberg ve Trilateral Komisyon.

Soru : Nerden biliyorsunuz CFR ilişkisini?
Yanıt : Çünkü CFR Uyeleri 2003 Temmuz ayında TESEV'e gelip, MGK'nin TSK etkisinden arındırılması ve MGK ile TSK'nın zayıflatılması için TESEV'de toplantı
yapmışlardır.

Soru :Kimlerle?
Yanıt : TESEV başkanı Can Peker, Cengiz Çandar ve diğer Amerikancı başka vakıf üyeleriyle.

Soru : Sonra ne olmuştur?
Yanıt : MGK etkisizleştirilmiş ; ve TSK'ya karşı bir psikolojik savaş zinciri başlamıştır.

Soru : Siz paranoyak mısınız?
Yanıt : Hayır, gazeteleri ve çıkan kitapları takip ediyorum.

Soru :Bilderberg ve CFR nereye bağlıdır?
Yanıt : Amerikan National Security Council'a,ya da ABD Derin Devletine. Tüm CIA ve istihbarat örgütle ri yöneticileri CFR üyesidir.

Soru :Yok canım,abarttınız!
Yanıt : Sadece soruları yanıtlıyorum.

Soru :Peki Soros'la bağlantılı başka vakıflar var mıdır?
Yanıt : Neden olmasın. Democracy Project isimli Sivil Demokrasi Projesinin finansörü NATIONAL ENDOWMENT FOR DEMOCRACY (NED), ki demokrasilerin içindeki bir truva atıdır, bu ilişkileri ve projeleri finansal olarak desteklemektedir.

Soru :Aklım karıştı, şu TESEV'in iNSAN HAKLARI raporunu ve Liberal Düşünce
Topluluğunun yaptığı TSK aleyhindeki anketi de NED finanse etmemiş miydi?
Yanıt : Evet. Tam üstüne bastınız. TSK aleyhindeki her hareketin finansörü NED'dir, kendi demokrasilerine göre TSK işlerini bozuyor ya!
Liberal Düşünce Topluluğu ve TESEV tamamen Amerikan Vakıfları gibi çalışmaktadır ve SOROS VAKFI VE AÇIK TOPLUM ENSTITÜSÜ VAKFI ile ilişkilidir.

Soru :Sorosun AÇIK TOPLUM ENSTiTÜSÜ, TÜSIAD, TÜSEV, AÇEV, Uluslarası Basın
Derneği vb. Sivil Örü mcek Kuruluşları da desteklemiyor mu?
Yanıt : Evet. Bu kadar da değil. Tablo çok daha büyük. Türkiye içinde NED'in ve SOROS'un artık devlet içinde devlet olduğunu söyleyebiliriz.

Soru :Yani Mustafa Sarigül Amerikan Vakıfları ve istihbarat yapılanmaları tarafından mı destekleniyor?
Yanıt : Bravo, BILGI Üniversitesi de bu eylemler için merkez Üniversite.

Soru : Mustafa Sarıgül, Şişli Belediye Başkanı seçildikten sonra eski Şişli Belediye Başkanı (ve tabii yine Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi !) kanun kaçağı Gülay (Atığ) Aslıtürk zamanında yapılan Bilgi Üniversitesi ile ilgili usulsüzlüklerin üzerine gitmiş midir ?
Yanıt :Gitmiştir canım, niye gitmesin !..

Soru :Â Â Hurşit Güneş'in öncülerinden olduğu Yeniden CHP Hareketi Kemal Derviş'i ve Mustafa Sarıgül'ü destekliyor mu?
Yanıt : Buna şüphe var mı ?

Soru : Yeniden CHP Hareketi'nin çıkardığı derginin adı nedir ?
Yanıt : AÇILIM...

Soru : Taner Berksoy, Serhat Güvenç, Erol Katırcıoğlu, Ayhan Kaya, Şule Kut, Pınar Uyan, Boğaç Erozan gibi AÇILIM dergisi yazı kurulu üyeleri hangi üniversitede öğretim üyesidirler?

Soru : BILGI ÜNIVERSITESI aslinda bir Amerikan Üniversitesi mi acaba?
Yanıt : GÜNAYDIN!
--spoiler--
güvercin boyamaktan çekinmeyen yeni şovmenimiz. mitingleri imece usülü finansa ettiğini soylesede buna en iyi yanıtı şişli deki bazı binalar, gökdelenler verecektir.
yurdum bahtsızlığı adaylarından . diğerleri ecevit demirel erbakan. henüz ağzından fabrika yatırım üretim kalkınma lafı çıkmamış hiç bir plan projesi de gün yüzüne çıkmamış bol biryantinli saçla dolaşan içi boş adam.
usta siyasetçidir. türkiye'nin müstakbel başbakanıdır ayrıca. severek takip ediyoruz kendisini.
ilerleyen zamanlarda chp ile anlaşması temenni edilen insandır.