bugün

entry'ler (296)

isveç vizesi

(bkz: isveç vizesi/#11703161)

isveç vizesi

erasmus öğrencileri için gerekli belgeler:

--belgeler--
isveç'de erasmus ve socrates programları ile ilgili oturum izni talebi için getirilmesi istenen belgeler:

1. başvurular pazartesi-salı-çarşamba-perşembe günleri 11:45-12:30 saatleri arasında şahsen yapılmalıdır.

2. başvuru formu

3. 1 adet vesikalık fotograf (arka fon açık renk olacak, tam karşıdan çekilecek ve gözleriniz fotoğraf makinesine bakacak)

4. en fazla 10 sene önce çıkartılmış ve en az ögrenim süreniz kadar geçerli pasaport ve 1 adet fotokopisi.

5. bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüğünden aile nüfus kayıt örneği (anne, baba ve kardeşler yazılı olacak).

6. isveç'teki üniversiteden kabul belgesi (acceptance) (erasmus/socrates degisim ögrencisi oldugunuz belirtilmeli) (1 adet kopyasi ile beraber)

7. okulunuzun erasmus/socrates koordinatöründen burs kabul belgesi (burs miktarınız, erasmus/socrates değişim öğrencisi olduğunuz ve okulunuzdan izinli olacağınız süreler belirtilmeli) (1 adet kopyası ile beraber) – burslu değilseniz koordinatörden, erasmus değişim programına dahil olduğunuza dair yazı.

8. size ait banka hesap cüzdanı ve fotokopisi: kalacağınız ay x (850€ - aylık burs miktarı) bankada kendi hesabınızda gözükmeli.
örneğin, 600€ burs alacaksınız ve 6 ay orada kalacaksınız.
850-600 = 250€ x 6 ay = 1,500€ bankada sizin hesabınızda olmalı.
burssuz okuyacaksaniz, aylık 7,300 isvec kronu (veya karşılığı usd/euro/tl) bankada hesbınızda olmalı.

9. kalınacak süreyi kapsayan 30,000€ teminatlı schengen seyahat sigorta
--belgeler--

hadi kolay gelsin.

aynı kitabı okuyup tartışıyoruz zirvesi

(bkz: tutunamayanlar)

başka sözüm yok

durduk yerde adamın amına koyan şarkılara bodoslama girer diyorum. devamlı dinliyorum ve bikisel bitkisel yaşıyorum. kurtar beni sözlük.

--spoiler--
Sen bir yalandın, ben aşk sandım
--spoiler--

http://www.youtube.com/watch?v=s4A2PksK5fs

9gag com

an itibariyle yaran site.

http://9gag.com/gag/76179/

cogito

dergiden öte kitaptır kendisi. kendinize bir şeyler katmak veya harbiden bir şeylere kafa yormak istiyorsanız işte ilaç bu. satış fiyatı biraz uçuk olsada idefix'te ucuza alınabilir. okurkende bir oturuşta okunmamalı zaten okunabilir mi oda ayrı konu ayrıca gerekli yerlerde notlar alınırsa daha fazla katkı sağlar. diğer bir üzüntü noktam koca üniversitede 5-6 sayısının bulunması. üniversitem adına büyük bir kayıp.

iletişim yayınları

yayınevinin çizgisini veya fiyat politikasını tartışmaya gerek yok lakin; kardeşim kitapların ateş pahası bari düzgün basım yapın. Korsan kitap almamak için kendimi frenliyorum okuduğum kitabın kaliteli olmasını, kapağının ve yazılarının soluk olmaması için orjinal almaya gayret ediyorum. iletişim yayınlarını ucuz alabilmek için iletişim hana gidiyorum. gel gör ki Murat Menteş'in korkma ben varım adlı eserinde 240'tan 270 atlayıp 280 den de 257 ye dönerek affedersin ağzıma sıçmış; okuma hevesini kırmıştır. E-mail atmış olup gerekenin yapılmasını bekleyeceğim asıl şimdi iletişim yayınlarının bana göstereceği tavrı merak etmekteyim.

cevap editi: hemen e-mailime cevap verildi ve yeni bir kitap gönderileceği belirtildi.

power türk

iyi hoş da çok sıkıcı.

dublörün dilemması

(bkz: hala okumadınız mı)

en beğenilen kitaplar

(bkz: bir anketörün güncesi)

dindar komünist

komünizmin dini reddetiği doğrudur.lakin kapital düzeninde dini kullandığı unutulmamalı.

not:marslıyım.

diego dur allah ını seversen zaten ortalık karışık

arkadaşlar diego ile konuştum haberler iyi.

biraz muhabbet ettik meğer türkçe biliyormuş.ee dedim neden tartısmayı böldün.meğer tartısmayı yatıstırmak için araya böyle absürd bir şey yazmış ama tartısma daha da alevlenmiş.

asistana aşık olmak

aşk bu nerede karşınıza çıkacağı bilinmez.kim bilir belki labaratuvarda deney yaparken çıkar ama sen not alamaya çalışırsın o not verir.statü fark vardır bir anlamda.platonik takılmakta fayda var sırf akıl sağlığı için.

city s nişantaşı

(bkz: city s nişantaşi)

city s nişantaşı

dışı sizi içi beni yakan işletme.yaklaşık 2 ay önce kariyer.net üzerinden sinema departmanına part-time iş başvurusunda bulundum ve halihazırda çalışmaktayım.Herkese (bende dahil) üç senet ve sözleşme imzalatıyorlar yalnız sözleşmeyi okumana fırsat dahi verilmiyor.Herşeyi aceleye getriyorlar.Neyse başladık işe.Haftada 3 gün (cuma,cumartesi ve pazar)günde 8 saat çalışmaya başladım.Herşey güzel.Ortam iyi,arkadaşlar iyi filmler bedava neyse..Dün bir topantı yapıdı ve personelin çalışma saatleri 12 saate çıkarıldı.Sonuç isteyen çalışır istmeyen istifayı basar çıkar dediler.Dikkat edin kendileri sizi işten çıkartmıyor eğer çıkartırsa tazminat vermek zorunda kalacak.Şimdi bu kararı biraz değerlendirelim.

Genel Değerlendirme: Hizmet sektöründe bu kısa zamanda edindiğim deneyime göre gülümsemek,tebbessüm etmek çok zor be sözlükdaşlar.Şmdi bunu bizden 12 saat yapmamızı istiyorlar.işin diğer bir boyutu eğer gişede veya büfede iseniz size verilen kasada açık çıkmaması gerekli yoksa çıkan açık doğru orantılı olarak size giriyor.

Part - Time Değerlendirme: işe girdiğimde 3 gün sekizer saat çalışıordum yani haftada 24 saat.Şimdi benden ve birkaç part-time arkadaştan aynı paraya 36 saat çalışmamızı bekliyorlar.walla.

Full Time Değerlendirme: Tam zamanlı çalışan arkadaşlar 6 gün sekizer saatten 48 saat çalışıyorlar onlardan beklenen de 5 gün 12 saat çalışmaları yani 60 saat.Şimdi işte asıl sıkıntı ortaya çıkıyor.iş kanunnuna göre 45 saati aşan saatler fazla mesaiye giriyor ve saat başına aldığın değerin 1.5 katını vermesi geekiyor (http://www.iskanunu.com/4...unu-maddeli-metin.html#44) peki veriyormu tabiki hayır.çünkü sen proletaryasın.bunları toplantıda dile getirdiğinde hemen susuturuluyorsun.neymiş herşey kanuna göree yapılmıyormuş.Neden? burası türkiye değil mi?Hani hukuk devletiydik.

Aman neyse ben çıkarım bu işten ama çalışmak zorunda kalanlara allah yardımcı olsun.

Haa bide çıkan elemanların yerine alımlar başlamış buyrun:http://www.citylifecinema.com/ik.aspx?id=0

çok para gelsin diye nişantaşı nda dilenen dilenci

iki hafta önceydi.bir sebepten nişantaşından geçiyordum.bir çocuk jeep'in camlarına yapışmış para istiyor.hali per perişandı çocuğun belki ayakkabıları bile yoktu.jeep'in içinde de aynı yaşlarda 10-11 üç çocuk vardı.Arkadaki çocuklar o çocuğa ; o çocuk arkada ki çocuklara bakıyordu işte o sonzuluk o berbat anı tam bam telimden hissettim.bu mu dünya?sosyal adaletsizliğin allah belasını versin.Bu arada ailenin büyükleride sert hamlelerle park yerinden çıkıp son sürat uzaklaştılar.

filmekimi 2010

yağmura rağmen gittim atlas sinemasına ama bari film güzel olsaydıda değseydi.

filmekimi 2010

gerekli hazılıkları yaptım.konuları okudum,puanlara baktım,fragmanları izledim.her şey hazır.şimdi sıra biletleri düzgün ve kolay bir şekilde almakta.

istanbul teknik üniversitesi

tek sevdiğim yeri kütüphanesi olan üniversite.

after life

klişelerle dolu psikolojik gerilim film.sinemada izlemeye değmez.