bugün

"umut adası" filminin yönetmeni. valla adam pek hızlı. 2006 yılı boyunca 7 filmde yönetmen yardımcılığı yapmış. 8.sini yapacakken yönetmen ingiltereden vize alamayınca bu sefer yönetmen olmuş. ne desem bilemiyorum "yıldırım" diye ön ad takmak lazım.
1951 yılı rize doğumlu uludag üniversitesi ilahiyat fakültesi profesörü.aylık yayınlanan,yeni dünya dergisi yazarlarından.
Doktorasını 1983'te ''ibn Teymiye'ye Göre ibn Arabî'' konulu teziyle tamamladı.
1989'da doçent, 1994'te profesör oldu. Halen Uludağ Üniversitesi ilâhiyat Fakültesi Tasavvuf Tarihi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) üyesidir.*
Güzide ilçemiz üsküdar'ın akp üsküdar belediye başkan adayıdır.
Bir çok bayisi olan Çağrı marketin sahibidir aynı zamanda.
Ha bir de inşaat mühendisiymiş.
hayırlı uğurlu olsun diyeceğim ama, boşver susalım.
ciddi şekilde tarikatçı olan belediye başkanı. kutlu doğum haftası nedeniyle bütün bir hafta sayısız pankart hazırlatan ve astıran, kutlu doğum haftası şöleni hazırlayıp bütün hafta boyunca kutlu doğum şöleni yapan buna rağmen 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı için bırakın organizasyon düzenlemeyi afiş bile hazırlatmamış olan yeşil sermaye zengini.
üsküdar ilçesi sınırları içerisinde bulunan paşakapısı ilköğretim okulu ve haydarpaşa meslek lisesi binalarını yıkarak buraya belediye binaları yapmak isteyen, yeşil sermayenin zengin ettiği, tayyip erdoğan ın sözünden çıkmayan üsküdarlı olmamasına rağmen üsküdar belediye başkanı olarak atanmış olan, plancılık ve şehircilik konusunda hiç bilgisi olmayan şahsiyet.
validebağ korusuna yol yaparak halka açık piknik alanı yapmak isteyen, doğa karşıtı, yeşil sermayeden kazandığı paralarlar yetinmeyip üsküdarın her yeşilliğine göz dikmiş olan, gözünü para bürümüş belediye başkanı.
kendi yapmadığı projeleri kendi yapmış gibi sahiplenen, vizyonsuz, başarısız belediye başkanı. örnek verecek olursak üsküdar itfaiye binası, üsküdar kerem yılmazer sahnesi, üsküdar müsahipzade celal sahnesi, marmaray gibi projelerin sahibi üsküdar belediyesi olmamasına rağmen internet sitesinde ve diğer bütün broşürlerde buraları yaptıklarını söyleyen dar görüşlü belediye başkanı.
tek projesi yeni yapılacak olan hükümet köşkü olan dar görüşlü belediye başkanı. bir de her tarafta afiş astırmış "siz istediniz, söz verdik yapıyoruz." diye. üsküdar meydanıtinerci ayakkabı boyacıları sarmış, her taraf kuduz köpek dolmuş, kaldırımlar delik deşik olmuş, trafik zaten marmaray etkisiyle berbat bi hal almış, çöplerin leş gibi koktuğu bir üsküdar kalmış elimizde sanırım bunca pislik ve korku içinde tek eksiğimiz mustafa kara nın daha rahat oturacağı bir hükümet köşkü istemekti.

bravo sana mustafa kara bravo.

validebağ korusundaki kuşların doğal yaşamını bozup yol yaptığın için bravo.

üsküdar meydanındaki köpekler ve tinercileri başımıza diktiğin için bravo.

bozuk yolları geçtim bozuk kaldırımları umursamadığın için bravo.

üsküdarın o eskisi gibi deniz kokan havasını çöp kokusuna tercih ettiğin için bravo.

boş gördüğün her arsayı yandaşlarına 10-15 katlı binalar yapması için hediye ettiğin için bravo.

sokak başlarındaki baykuş lambalar yerine iki bina arasına gerilmiş ışıklandırmaları tercih edip insaları uyksuz bıraktığın için bravo.

seninle aynı havayı solumak zorunda bıraktığın için bravo.
memleketim erkek kişilerinin yüzde 30 unun adı ve soyadıdır kanımca. ben en az beş tane tanıyorum.
yarın beni ziyarete gelecek olan, üsküdar belediye başkanı.*
saçmalamış bir ziyan insan.

istanbul islam şehri değildir evrensel bir şehirdir.

her izi taşır istanbul ki bu sebeple sanatın, kültürün başkenti denir. her uygarlıktan bir birikim vardır. sen istanbul'a islam şehri diyemezsin.

sana neler neler derim ben de dua et sen.
tıp Fakültesi'nde açtığı seçmeli dersini* aldığımıa bin pişman eden uludağ üniversitesi ilahiyat fakültesi profesörü.
bırakıcak resmen dersten; el insaf lütfen, yorumsa ben de yorumladım; hatta derste anlattıklarınızı kanıt göstererek yaptım bunu. o dersin geçme notu 40 değil ki 60.
03.01.2015 tarihinde serdar tuncer'in cnn türkteki başka şeyler programına katılan ilahiyatçı profesör. gerçekten sıcak kanlı, tevazu sahibi, tasavvuf konusunda bilgili ve doğru bir insan gibi gözüküyor. uludağ üniversitesi ilahiyat fakültesinde ders veriyormuş. kendisini tanımak ve sohbet etmek isterdim.
90 li yillarin basinda osmaniyenin kadirli ilcesinde belediye baskanligi yapmis kisi.

kendisinden once belediye baskani olan, abi si kamil kara belediye baskanligi esnasinda, bir esnaf tarafindan kafasi kesilerek oldurulmustur.
Kalandar soğuğu filmi ile çıkış yapan başarılı yönetmen.
nurettin topçu'nun, emin ışık'ın, süleyman uludağ'ın öğrencisi olan tasavvuf tarihi profesörü. éallah herkese onun gibi bir kardeş nasip etsin," dediği prof. dr. ismail kara'nın ağabeyidir. tam bir meyve tutkunudur. öyle ki doktoru meyve yemesini yasaklamıştır.
cep telefonu, bilgisayar, özel oto kullanmaz, elinden düşürmediği tek teknolojik alet fotoğraf makinesidir. bu da onun arşivci yönünü ortaya koyar. arşivciliğine dair bir diğer özelliğiyse ölüm, doğum gibi özel günler için divan edebiyatındaki kıt'a türünde tarihler düşmesidir.