bugün

bir türlü sevemediğim teknik direktördür. kariyer olarak türkiye' nin en başarılı 2 hocasından biridir. ancak şampiyon yaptığı fenerbahçe' den bile kovulmuştur.
7 ağustos 2009 ibb spor beşiktaş maçında ilk yarının en iyisi holosko' yu oyundan alarak -sakatlığı filan yoksa tabii- yine egosuna yenik düşüp sihirbazlık denemiş ama bu sefer tutmamıştır.
kovulmamak için sözleşmesini hep 1 senelik olarak yapan teknik direktör. olur da kulübü "senle çalışmıyoruz bundan sonra, bok ettin takımı" derse "ben bırakıyorum sana noluyor" diyebilmek için yapıyor herhalde.
4-3-3 sisteminin bu kadro ile beşiktaş'a kesinlikle yaramayacağını Rıdvan dilmen'le tüm taraftar anladı; ama o anlamadı dediğim teknik direktördür.
(bkz: mustafa denizli nin milli takım daki ikinci dönemi)
bu sezon da tavşandan şapka çıkarma ( bakın tavşandan diyorum ) inadını sürdüren ve maçı takip ederken kafasından nelerin geçtiğini çok merak ettiğim teknik direktör. hani bunu yanlış kurgu ve oyuncu seçimi- değişiklikleri yüzünden söylemiyorum, türkiye'de 3 büyükleri de şampiyon yapmış biri olarak beşiktaş'ın maçlarını kulubede izlerken gerçekten ne düşünüyor?

" hmmmm..bu bobo'dan şahane sol açık olur, dünyada bunu düşünen tek teknik direktör olarak tarihe geçeceğim....hmmm bu holosko hele bir kenarda dursun, taraftar kabız olsun, ortam iyice gerilsin öyle alırım içeri....hmmmmmmm....bu serdar özkan'dan bir messi yaratmazsam adam değilim...hmmmmm banko ilk 11...zati olmazsa holoskoyu sokarım...hmmmmmm...bu takıma doğru dürüst bir orta saha ve santrafor lazımmış, peh güldürmeyin beni, bak canavar gibi oynuyor adamlar..tello 10,5 olur. brezil türk nobre'den drogba yaratacam lan!!! o sakatlanıp bobo satılsa bile batu'yu çağırırım, koçum benim biz hep sana güvenmiştik zaten, forvet sensin derim...hmmmmm.....şampuanlar liginde de barcelona'ya kafa tutmazsak bu takımla ben de denizli değilim...atla deve mi? messi'ye ver üzülmez'i, anri'yi de ankaraspor'dan alınan gelecek vadeden oyuncu erhan ile tutarız....hmmmmmm....hmmmm..bobo..evet bobo'dan sol açık yaratacağım ve tüm dünya bobo'dan muhteşem bir sol açık yaratan türk teknik direktör diye benden bahsedecek !!! hmm... "

diye düşünüyor olamaz heralde....
çalıştırdığı beşiktaşın geçen yıl pes etmiş olan gsye karşı aldığı galibiyet ilk derbi galibiyetiydi şamp liginde kendi takımından daha ii takımlara karşı oynaması bu sebepten korkutucudur.
beşiktaştan ayrılmak istediği zaman ayrılmayan, ileride bu yaptığın çok pişman olacak teknik direktördür. en yakın rakipleri ciddi transferler yaparken beşiktaşın sessiz kalması bir fırtınaya gebedir. bunun en büyük bedelini mustafa denizli ödeyecektir.
bu sene beşiktaş ile ne yaptığını anlayamadığım insan. bu sistemde ve oyun kurgusunda neden ısrar ediyorsun hoca?

tehlikenin farkındamısın? fenerbahçe'nin başındayken şampiyonlar liginde 0 çektin ve şu anda da tarihinde şampiyonlar liginin 8 yemiş tek takımının başındasın. bu talihle ve bu oyunla ne tarz bir hezimeti bekliyorsun? söyle de bilelim.
şampiyon takımı ne kadar çabuk bozabileceğini ispatladı bizlere. korkum ise aynı oyun anlayışı ve düzeniyle şampiyonlar ligine katılacak olması. eğer devam ettirirse ikinci bir sıfırcı mustafa eseri izleyeceğiz. eksiklerini görüp uğur inceman ve fink'ten kanat oyuncusu olmayacağını, bobo'nun sol açık olmadığını kabul ederse bir şeyler değişir. 10,5 numaradan çok kanat oyuncusuna ihtiyacı var bu takımın. bunu mustafa denizli gibi bir adam göremiyor olamaz. ancak görmek istemiyor olabilir.
beşiktaşın başarısının kendisinden değil diğer takımların başarısızlığından kaynaklandığını kanıtlayan hoca.

(bkz: aradan sıyrılmak)
kendisine yapılan eleştirilerden sonra, fena halde bozulduğundan, açıklama gereği duymuştur. kendisine klavuzluk yapanları, karga diye adlandırmıştır. doğru mu yapmıştır? hayır, kesinlikle yanlıştır. ulan, millet diyor ki, bu sistemle, bu oyun anlayışıyla bi s*kim yiyemezsin ama anlamıyor. ilk yarıyı tamamlayamadan gidecek t.direktördür.
takımdan çok, kendisine motivasyon lazım olan teknik adam.

mustafa denizli'nin geçen sezonki öyle yada böyle başarısının altında, üç büyük takımı da şampiyon yapmış tek adam olarak tarihe geçme motivasyonu vardı. bunun başardı ve orada şarzını bitirdi. zaten sözleşmesini de en başından uzun süreli yapmamasından aslında bu sezon takım çalıştırmayı çok da düşünmediğini anlıyabiliriz.

beşiktaş camiasının ve en başta yönetimin bir şekilde mustafa hoca'yı tekrar olaya konsantre etmesi lazım, yoksa sezonun yarısı gelmeden bu birliktelik sona erer.
karga karga gaaaak dedi,
çık şu dala baaaak dedi,
çıktım baktım şu dala,
bu karga ne budalaaaaa.

geçen günlerde verdiği demeçten akla gelen bir şarkı, sayın denizli'ye istedim radyodan, çalmadılar.

mustafa denizli: kargalar bana klavuzluk edemez.
mac sonunda nerdeyse mac suresi kadar konusan teknik direktor. iyi pr' ci valla. o kadar muhabbetten sonra insan skoru falan da unutuyor. akilli adam akilli.
şampiyonlar ligi'nde beşiktaş'a fener'e yaptığı gibi 0 çektirmeyeceğinden emin oldugum teknik direktör..
çektirirse .. çektirsin yaw !
şu sıralar adı sıkça komplo teorileriyle anılan kişi.

şöyle ki; fatih terim milli takımı dünya kupası gruplarına götüremeyecek, sonra istifa edecek. zaten beşiktaş'ta yeni sezonda kötü bir performans sergileyen mustafa denizli milli takımın başına getirilecek. mustafa denizli'den boş kalan yere ise ersun yanal gelecek. (MiŞ)
muhtemelen şampiyonlar ligi'nde alınacak ağır bir mağlubiyetin ardından görevine son verilecek antrenör.
nedense gerek türk futbol seyircisi gerek türk futbol basını tarafından sevilmeyen, şanslı olarak görülen ve en abartlı eleştirilerle muhatap olan teknik direktördür.

sanırım türk futbolu'na fazla kaliteli gelmekte.
hayvanlar hakkında pek bir bilgisi olan kişi.

senden büyük ahmet çakar var.

(bkz: ahmet çakar karga yorumu)
galatasaray maçında 5 de yese manchester'dan 10 da yese gönderilmeyecek olan teknik direktördür. bazıları dört gözle beklese bile.
2008-2009 sezonunda beşiktaşı dirilterek şampiyon yapan, fakat an itibariyle 2009-2010 sezonunda başarısız bir tablo çizmekte olan teknik adam.

edit: bu entry'e neden eksi oy verildi anlamadım. geçen sene beşiktaşı diriltmedi mi? şampiyon yapmadı mı? eee? bu sezonda da şu anda beşiktaş iyi mi gidiyor, kötü mü gidiyor? eee? tespit entry'si yapmak neden eksi oy getiriyor, anlamıyorum.
bay netçede.. neticede diyemiyor lan adam! kaç yıldır izliyorum hep aynı kelime "netçede"
eleştirilecek çok yönü olabilir, zaten eleştiriliyor da, doğal. özellikle bu akşamki galatasaray maçından sonra eleştirier daha da artacaktır ki çoğunun da haksız olmadığı söylenebilir.
her neyse işin bu yönü ayrı.
ama maç sonrasında yaptığı röportajda hiç bir futbolcusunu, özellikle de rüştü'yü satmamıştır, adını ağzına bile almamış, ima bile etmemiştir. o kaçırdı da bu yedi de, ya da futbolculardan kaynaklanan bir durumdu da vs. tık yok.
benim için bu önemlidir. hele bazı şoparların maç oynanırkenki ve sonrasındaki hallerini görünce..
hani hem kel hem fodul denir ya, kel olabilir (oyuncu sçimleri, absürd denemeleri falan)
ama fodul değil. hakkaten kaliteli bir insan. keşke bir mucize gerçekleştirse bu sene ama ne yazık ki imkansız. gidici gibi görünüyor.
Batuhan'ı kadroya almamak ile inat ederse, bunu bir kişilik savaşı haline getirirse kendisiyle birlikte Beşiktaş'a da çok şeyler kaybettirecek teknik adam.