bugün

https://www.youtube.com/watch?v=dee3RSgUWiM

bilipte söylemeyen bizden değildir.
muse madness diyorum ve susuyorum.
(bkz: Psycho) https://www.youtube.com/watch?v=UqLRqzTp6Rk
Resistance ile gönlümde taht kurmuş fakat son şarkıları Dig Down la beklentimi karşılayamamış gruptur.
arkadaşın arabasında dinliyorum. baygın bir vokal irrite edici.
basit ve klasik rock riffleri ve hikayeden davul.
metal müzikten bazen sakin limanlara açılasım geliyor da bu muymuş yani?
lisede arkadaş anlatırdı muse söyle böyle. sorry but too overrated...
bir şarkısıyla günün tüm yorgunluğunu ve feci uykusuzluğu size unutturabilen grup. gerçekten çok başarılı. ayrıca matthew bellamy'nin özgün yorumu ayakta alkışlanılasıdır.
15 temmuz yüzünden konseri de iptal olduğu için, darbecilere öfkemin ve nefretimin bir kat daha artmasına vesile olan canım grup.
Yaptıkları müzik tarzında ilah olan grup.
Madness gibi bir şarkıyı başkası müzik dünyasına armağan edemezdi.
çocukluğumdan beri hayalim bu lavukların konserine gitmek. türkiye'ye ben dinlemeye başladığımdan beri hiç gelmediler. 2 sene önce gelecekler diye bilet alıp beklemeye başladım. sonra darbe oldu. hayatta ki şansım istikararını hiç bozmadı. teşekkürler.
(bkz: müuz)
en sevdiğim grup ama son albümlerini dinlemedim bile. ne bileyim o eski tat yok artık. showbiz, origin of symmetry Black Holes and Revelationsgibi tatlar arıyorum ama yok olmuyor yani. en az 30-40 şarkısını ezbere bilirim ama canlı izlemek kısmet olmadı. en son geliyorlardı darbe muhabbetine o da patladı. bir gün buluşmak dileğiyle, öptüm.
https://www.youtube.com/watch?v=XCUZSS54drI

girişine kurban olduğum matt, geçen sene türkiye'ye gelmekten vazgeçerek büyük ayıp ettiyse de kızmıyoruz. zira geçen sene gelseydi bir daha birkaç yıl boyunca uğramazlardı.

canlı dinlemek için bekleyişteyiz efendim.
Çokça sevdiğim gruptur. Bence şarkıları hep kaliteli.
ingiliz alternatif rock grubu. Grubun solisti matt, şu ana kadar dinlediğim gruplar rock vb. grupları arasında en efsane sese ve tarza sahip. Geçenlerde instagramda yaklaşık 2 saate yakın canlı yayında kaldılar konser sırasında, o iki saatin yaklaşık bir saatini izlemiş biri olarak şunu söyleyebilirim, bir insan bu kadar mı kendisini müziğe verip her şarkısını üst kalitede söyler? Ki o konserinde grup, sahnede performansını yıllardır gerçekleştirmediği showbiz (1999) parçasını da seslendirdi.
Yıllar yıllar öncesinde defalarca birlikte sabahladığım, benim için farklı bir yeri olan grup.
(bkz: resistance) (bkz: showbiz) (bkz: animals) (bkz: space dementia) (bkz: unintended) (bkz: madness) ve niceleri.

https://m.youtube.com/watch?v=c901NUazf3g Muse, exogenesis symphony.
Sahnede söylemekten harikulade bir haz duyduğum matt ile benzer seslere sahip olduğum için kendimi şanslı gördüğüm. Exogenesis Symphony part iii ile hasiktr çektiren. Feeling good ile sahnede orgazma ulaşmayı sağlayan. Ulan iyi ki varsınız dediğim ingiliz rock grubu.
Euro truck simulator 2 oynarken dinlediğim radyoda* önce solistleri matt'in röportajına ve devamında ilk dinlediğim şarkıları olan supermassive black hole çalmasıyla şahsıma sürpriz yapan harika grup. En bi' favorim. Aynı sürprizi the tourist'in sonunda starlight'la da yapmışlardı iptal olan konserine gidemediğim reisler. Yeni albüm salın artık ulan 3 sene oldu. * Öğüttük singlelarınızı çoktan.
Yunan görünümlü ingiliz rock grup. Kaliteli muse.
Bu aksam konserine gidecegim rock grubu. Son albumleri Simulation Theory'i cok begenmemekle birlikte (propaganda ve pressure haric) eski gunlerin hatrina bilet almaya karar verdim.

Efsanelesmis sarkilarindan daha fazla calmalarini diliyorum.
Çizgisini bozmayan, zamanın değişimini kendi müziğiyle bir araya getiren ve bu şekilde konseptli albümler yapan, canlı performansları da über olan, ülkemize yıllardır gelemeyen aşmış grup. Şahsımın müzik zevkinin oluşmasına bolca katkıda bulunmuşlardır. Bozdu diyenler her zaman var ama hep aynı şekil albümler, şarkılar yapmasını bekleyemeyiz. Onlar da bir değişim içindeler sonuçta. Üretkenliğe devam etsinler yeter. Bir de buralara da gelebilseler.
dünyanın belki de queen'e en çok benzeyen rock grubu muse'dur. bundan dolayı muse ile queen kıyaslanamaz diye bir şey söz bence konusu değil.

gelgelelim hangisi daha iyi tartışmasına girersek muse'un solisti matthew bellamy zaten queen'in dünyanın gelmiş geçmiş en iyi grup olduğunu zamanında itiraf etmiştir.
görsel
gelin artık istanbula vicdansızlar. Matthew Bellamy'den canlı olarak "starlight" dinlesek bir gün. "survival" ile coşsak..
Yaklaşık olarak 2003'lerde dinlemeye başladığım, bir zamanlar taptığım grup. Hysteria, plug in baby, starlight saymaya gerek bile duyulmayan efsanelerdendir. Sunburn, time is running out, bliss ve niceleri büyük parçalardır. Artık devir değişti malesef azizim alternatif rock öldü rap ve türevleri kapladı piyasayı öyle olunca pazarda yer alabilmek için muse değişti tabii onlar da aynı kalmadı ama orijinal muse dinlemek isteyenler bliss, stockholm syndrome, new born falan dinlesin.

2006'da Türkiye'ye gelmişlerdir lakin yine bekleriz.

Unutmadan bir de bir zamanlar musetr.com vardı türkiye fanları olarak deli paylaşımlar döner efsanevi bir fan sitesiydi varsa eğer zamanında sitede bulunmuş olan dm'de beklerim unutmamalı o güzel günleri.
muse adına utanmak..
Şu zamana kadar en çok dinlediğim müzik grubu olabilirler.
Geçen yıldan beri yaptıkları konserlerini hem YouTube hem de instagramda canlı yayın olarak veriyorlardı, bu da gece vakti evde tepinmenize neden olabiliyor.
Matt Bellamy'nin sesini kullanma biçimi bu grubu özel yapan en önemli şey olabilir. Ve tabi her bir parçanın şarkı sözleri de öyle.
Hayatımda dinlediğim en iyi müzik grupları arasında. Bugün Muse'un bugün 73. Kez dinlediğim ve halen dinlemekte olduğum "con-science" parçası hakkında yazmak istiyorum. Belki birileri dinler, beğenir, sever diye. Böyle güzel parlakalar paylaştıkça daha da güzelleşiyorlar.

Con-science sözleri:

"Con-Science"

I can’t pretend
Choose how it ends
You slipped away
Questions you to say

In fear
In sorrow
In fear
In sorrow

I can’t pretend
Consumed by an ends