bugün

korkma ben varım kitabındaki absürdizm ve kanlı sahnelerle, tarantino filmlerini hatırlatan sıradışı romancı.
yarın (29 mart) saat 17:00'da aziz kedinin dükkanı aziz kedi kitabevinde düzenlenecek imza gününde yeni kitabı ruhi mücerret'i imzalayacak olan pek nadide yazar.

--spoiler--
Kan ter içinde, sıkış tepiş geçen eski imza günlerinizi çöpe atınız!
Çünkü o gün Murat Menteş’le birlikte ferah feza eğleniyoruz. Sınırsız çay, kahve, muffin, brownie artık Allah ne verdiyse yiyip içiyoruz. imza gününü sürpriz konuklarıyla birlikte sokağa taşırıp gönlümüzce eğleniyoruz.
Okurun yazarıyla, yazarın okuruyla tanışıp iki çift laf edebileceği bu güzel akşama bütün edebiyatseverler davetlidir.
Görüşmek üzere.
--spoiler--
bugün aziz kedi kitabevi'nde kitabımı imzalamış olan yazardır. karikatür gibi bir adam, fazla zeki ve nedenini anlamadığım bir şekilde albino takıntılı. çok kalabalıktı uzun süre konuşamadık. hal hatır ve her zamanki gibi ismim üzerine dönen bir muhabbet oldu. çok acayip yazıyor. okunmalı!
40 dakikadır Trt Türk'te yardırmaktadır.
"benim yaşımda aşk, kimin kollarında öleceğine karar vermektir."
"benim yaşımda aşk, kimin kollarında öleceğine karar vermektir" demiş, arkasından "aslında her yaşta öyledir" diye de eklemiştir.
liselilerin edebiyatçısı.
(bkz: cemaat boys)
dostlarımız, biz caddenin kenarında alevler içinde yanarken, karşıya geçip üstümüze işemeye üşenen kimselerdir.

M.M
abartıla abartıla bir hâl olmuş çakma edebiyatçı. ayrıcaa evrensel'e verdiği röportajda çektirdiği fotoğraflar "feyse koymalık çek kanka" modundadır.
afili filintalar da resmen döktüren yazardır.
ergen yazarı.
Kelimelere dans ettiren yazar.
bir arkadaşın yazmış olduğu ve star gazete ekinde yayımlanacak olan murat menteş yazısının daha sonra nedendir bilinmez(!) yayımlanmadığı eleştiri yazısıdır:

http://birazdabenkonusayi...04/11/murat-mentese-ovgu/
iyi yazar kötü insan. cemaat yapılanması olan afilli filintalar'ın önde gelen isimlerinden.
"Felek tesadüflerle sağ gösterir ve gerçeklerle sol vurur. Mutluluk bu ikisi arasında geçen sürede yaşanır."
bugün izmir kitap fuar'ında imza sırasında 2 saatten fazla beklediğim, zekasına hayran olunası yazar. açıkçası o kadar çok kişinin okuduğunu bilmezdim. pek tanınmıyorlar çünkü. bir de gözlüklerini sordum dayanamayıp, numaralı mı diye. tabii ki öyle, çok ayıp sorduğun dedi. sonra beni utandırmak istemediğini söyledi. olsun menteş, 3 kitaba da ben imzayı kaptım, 5 saniye utansam ne olur?

görsel
görsel
görsel
kendisi iyi de çevresi kötü olan yazar. dublörün dilemması ilk çıktığında okumuştum, çok beğenmiştim. klark programını da takip ederdim. korkma ben varım'dan sonra acayip bir patlama gerçekleştirmiştir. murat menteş okumayana kötü gözle bakan insanlar falan türedi bir anda. kendisinin bir de dahi listesi var imiş. dahiler şöyle:

orhan gencebay, dücane cündioğlu, ersin karabulut, enis batur, cem yılmaz, ismet özel, ara güler, kutlukhan perker, nihat genç, vedat özdemiroğlu, ah muhsin ünlü, ferhan şensoy, alper canıgüz, doğan hasol, gökhan özcan, alper görmüş, sezen aksu, fatih altınöz, ali atay.

bu insanları kendi alanında birer dahi olarak görüyormuş menteş.
1 haziran günü (bkz: kartal) da imza günü var imiş.
5. kocaeli kitap fuarinda imza dagitmakta olan yazar. neredeyse 1saat 15 dakikadir imza almak icin sirada beklemekteyim.

su anda bana hayatta bazen aldigim kararlardan vazgecmem gerektigini ogretmistir.

bir imza = 1.5 saatten fazla süre.
standart fmde nunchaku programının sunucusudur.
gazete yazıları da pek bir hoş olan yazardır.

--spoiler--
Sebepsizce gözlerim doluyor. Kaldı ki ben 'Sert erkekler dans etmez' ekolündenim.
--spoiler--
hayran kitlesi genel itibari ile ergenlerden oluşan yazar. evet.
son kitabı Ruhi Mücerretle beni hayal kırıklığına uğratan yazar.
twitterda bugün takibinde olduğum bir kullanıcı tarafından lanet edilip kendi köyünden kovulmuş zeki yazar. bugün ne yazdida tepki aldı diye düşündüğüm yazardır.