bugün

Mudanyalıyım her gün annemin benim önümüzü kesip para istiyolar kardeşim ver ver nereye kadar evime mi alayım.
Daha dün yan apartmanda hırsızlık yaparken yakalanan orospu çocuklarına az bile. Adamlar muslukları çalmışlar bir şey bulamayınca.

Not : mudanyadan bildiriyorum.
tüm ülkede yapilmasi gereken ornek bir uygulamadir.sinirdaki kamplari mi begenmedin?hadi yürü evine.ne isin var senin benim şehrimde.sakaryalilar bilir kent meydaninin arkasindaki duraklar full Suriyeli kayniyor.belediyenin biseyler yapmasi lazim.ayrıca işimize gucumuze engel oluyorlar.is veren ucuz işçi var diye yerli işçileri siktir ediyor.
tartışılabilecek bir karardır.

şimdi tamam tabii ki kötü yönleri var bu insanların fakat çoluk çocuğa karşı bile ırkçılık yapıp, ezip, hor gören sadistler var aramızda. çok suriye'li ile tanıştım. çocuğun sokakta top oynadığı arkadaşları ölmüş hala o psikolojide bir de yabancı memlekette faşist davranışlarla karşılaşıyor. bunları da düşünelim lütfen. anadolu toprakları hoşgörüyle bezenmiş, misafirperver topraklardır. kırmayalım mazlumları.
Suriyeli gocmen sandiklarinizin %70i antebin ve urfanin yerel cingeneleri. Onlar zaten gocebe gibi yasarlar. Hepsinin kendi arabalari munubusleri var. Suriyelileri kullanarak yardim topluyolar etraftan.
darisi ulkenin basinadir. defalarca karakolluk oldum bu yaratiklarla. savasta olseler kayip olmaz bile.
Taktir ettiğim bir davranış.. Bu işin adını ırkçılık koymayın tamam yaşadıkları zor suriyelilerın ama ortama alışınca kendi şehrimizde turist gibi geziyoruz. çalışma desen yok öküz gibi oturup yardım istiyorlar kirasını isteyen ev sahibini işgencelerle öldürüyorlar siz kimsiniz ki! her pislik mevcut kadınlara bakan içine düşen onlar ne yani onların ki namusta bizimki değil mi. Ne kürt ne türk bu durumu kabul etmez madem eşitlik var ülkemizde o boya küpüne batmış araplarıda bizim insanımız dağa kaldırsın!
Kusura bakmasın kimse ama öyle g?te böyle y?arrak.
buldukları heryere inek sürüsü gibi yayılıyorlar amk napsın belediye ekipleri.
(bkz: muz cumhuriyeti)
deyince kızmayın sonra...
(bkz: suriyeli dilenciler)
chp li belediyeden örnek davranıştır. meydanı bazıları gibi başı boş bırakmamıştır.

edit: dilenciler nusayridir. oruç falan tutmaz bazı paranoyak salaklar için dipnot.
ilgili bakanların beceriksizliğidir. iyi güzel bu insanlara yardım edildi lakin hem kendi vatandaşımız hem suriyeli zor durumda kalıyor. suriyeliden nasıl fayda sağlarım diyen bir güruh var. bir de suriyeli olup olay çıkardığı söylenen bir güruh var.(suriyeli dul kiracısı hakkında ileri geri konuşan birini gördüm ama suriyeli olupta olay çıkaran kimseyi kendi gözümle görmedim.)
bizim kötü niyetli vatandaş tarafından mağdur edilen suriyeliye de yazık, suriyelinin mağdur ettiği vatandaşımıza da yazık.
hükümet olayı geniş kapsamlı ele alıp tam bir çözüm getirmeliydi. geçicide olsa istihdam, adam gibi barınak, kafasına göre her şehire seyahet edememe. vs.
Kayserinin de özendiği uygulamadır.