bugün

(bkz: mozilla firefox)
bir zamanlar firefox ile ortalığı yakıp yıkan şirket. şimdilerde google chrome'un ve opera'nın baskılarıyla zor durumda olsa gerek ki bir ortaklık kurarak işletim sistemi kurma planları yapıyormuş.

mozilla deyince aklıma hep 20 haziran 2008 ya da 2009'da firefox 3.0'ın indirilmeye sunulmasını beklediğim gün gelir. hey gidi hey.
görsel
görsel
görsel
video, ses dosyaları ve fotoğraf galerini indirmek için güzel bir eklentiye sahip web tarayıcısı: http://www.sosyotrend.com...gisayariniza-indirin.html
çökmesini bir kenara bırakırsak, oldukça kullanışlı bir tarayıcıdır... eklenti bakımından oldukça zengindir.
barcelona'daki mobil dünya kongresinde 25 dolarlık en ucuz akıllı telefonu üreteceğini açıklamıştır.
hangi ülkeye ait olduğunu merak ettiğim şirket.
nokia nasil bir efsane ise mozilla da benim icin oyledir hep sicak ama fakir tarayicisi olarak gordum onu kendimle bagdastirdim ve chrome yokken explorer dan cok hizliydi hep mozilla tercih ettim tilkili bir simgesi vardi hostuda ah ah neden bu kadar duygulandim bende bilmiyorum. ve simdi farkettimde baya duygular beslemisim be.
Chrome reyizin anca tozunda boğulur browser şeysi.
chrome'dan daha iyi olan tarayıcı.

Kral..
son güncellemesinde arama motorunun yandex olduğunu duyduğum browser.

not: günahım kadar sevmem seni yandex.
BiR SiTENiN ARKAPLAN FOTOSUNUN ALINABiLDiĞi TARAYICI. BANA BiR MOZiLLA KULLANICISI ULAŞABiLiR Mi iSTEDiĞiM SiTENiN ARKA PLAN RESMiNi BANA ULAŞTIRSA?
netscape'in kaynak kodunu acmasiyla ortaya cikan, ve ilk kuruldugundan beri Netscape'in ağ tarayıcıları icin kullandigi kod ismi olan Mozillayi markalastiran, acik kaynaklı yazilim ailesidir. Kâr amaci gutmez ve isteyen herkes urunlerin gelisimine katkida bulunabilir. urunleri arasinda en cok kullanılan web tarayicilarindan Firefox ve e-posta istemcisi Thunderbird bulunur.
Açık kaynak kodlu olduğundan dolayı kullanmamı öneren insanlara rağmen kullanmamam sonucunda "Lan sen nasıl komünistsin? Chrome kullanan komünist mi olur?" denilmesini sağlamış bir internet tarayıcısıdır. Marx babamızın da dediği gibi "Chrome toplumun afyonudur."
Aklımda eskiden hızı çağrıştıran fakat şimdilerde pek bir farkı kalmayan tarayıcı.
chrome'a göre daha az ram kullanması ve Google'ın güvensiz oluşu tercih sebebidir.
Mozilla'ya da Firefox'a da saygım sonsuz.

Yalnız Logosu tam abeci işi olmuştur.
oyun hilesi için birebir.
süratiyle dikkat çeken browser.