bugün

(bkz: tarayıcı)
her duyduğumda aklıma bir anımı getiren, bilgisayar dilleriyle yazılmış dosyaları görüntüleme aracı, tarayıcı.

"vakt-i zamanında bir arkadaş "bu internet explorer çok kötü" diye dert yanmaktaydı, ben de "başka browser kullan o zaman" demiştim*, "browser ne lan"* diye sordu arkadaş da, kem küm yapıp acilen bir açıklama düşünürken, sık sık karşılaştığım, yabancı sitelerde "browse" ve türkçe sitelerde "göz atmak" bölümü aklımda karşı karşıya geldi. sonra basit ingilizcemi kullanarak "browse göz atmaksa, browser da..." diye düşünüp, arkadaşa "ya işte gözatıcı"* dedim ve dememle saçmaladığımın farkına vardım, arkadaş da bi "oha" dedi..."
(bkz: explorer)
internet explorer, mozilla, nestcape gibi bilgisayar programlarının genel adı.
(bkz: google chrome)
$U anda bu sayfayı okumak için kullanmakta olduğunuz program.
google'ın sıradan insanlar üzerinde yaptığı bir araştırma sonucunda, sıradan insanların sadece %8'i browserın ne olduğunu bilebilmiş. genel kanı browserın arama motoru olduğu yönünde. işi abartıp browser is google diyenler de var.
internet tarayıcısıdır.
mozilla firefox ve google chrome'un büyük rekâbet içinde bulundukları yazılım şeysi. internet explorer eski değerini yenmiştir. bizlere de her şeyin maddiyatla olmadığını görmek düşüyor. burdan bill abiye selamlar...
bir ağ üzerinde, bilgiyi aramak, bulmak, görmek ve işlemek için grafik etkileşimli arabirime sahip uygulama yazılımı. tarayıcı.
(bkz: internet explorer)
(bkz: mozilla firefox)
(bkz: maxthon)
(bkz: google chrome)
(bkz: avant browser)
(bkz: safari)
(bkz: Mozilla Firefox) benim tercihim bu.
(bkz: tarayıcının gelmişini geçmişini silmek)
http://www.veteknoloji.co...gi-tarayici-65069-1-.html
farklı isimlerin aynı ya da benzer özellikleri barındırdığı sayfa görüntüleyici programlardır. explorer yaş haddinden emekliye ayrılmıştır. son zamanlarda yürüyemiyordu zaten.
deep web için olanı da vardır.

(bkz: tor browser)
Amerikada internet explorer kullanilmasinin sebebi internetleri cok hizli oldugu icin tarayici secmelerine gerek yok. Chrome kullanan ülkelerin cogunlugu internet hizi dusuk oldugu icin ek seylerle hizlandirmaya calisirlar.