bugün

masaüstü bilgisayar varken notebook ile oyun oynamak, yatağında 90-60-90 hatun çırılçıplak yatıyorken, dolaptan şişme karı alıp sikmek gibidir.

zevk vermez.
kullanan arkadaşların fikirlerine ithiyaç duyduğum pc satıcısı.
monster in oyun bilgisayarlari harikadir.
17bin tl'ye kadar çıkan modelleri vardır.

ben isterim ki o kadar parayı verdikten sonra bineyim üstüne gezeyim.
almayi düşündüğüm ancak parcalari ne ölçüde güncelleyebiliyoruz bilmediğimden karar veremediğim laptop.
Şu anda kullandığım bilgisayardır ve bir bilgisayar mühendisi olarak kesinlikle favorimdir. Adamlar bilgisayarı satmadan önce bazı belirli slotları boş bırakarak isteğe göre garantiyi de bozmadan kullanıcıya ilerde kendine göre geliştirmeler yapmalarına da izin veriyor.
Abra serisi ve mükemmel bir bilgisayar.
bir yazar.

11. nesil.
Az kaldı az alıcam bir tane bunlardan kaç yıldır adam akıllı oyun oynayamıyorum iliklerime kadar istiyorum kasmayan bilgisayarda oyun oynamak. Ücretini kat ve kat hak eden sistemlerdir. Birde Windows10 cortanalı edgeyi barından bir bilgisayar daha ne istersin ki kapat kendini odaya tak kullaklığı ve oyna.
Geçen sene Geforce 9800lü güzel bir modelini aldığım firma.
Isınmada sıkıntı yok,çift fanlı,arada bir fanları temizlemek gerek sadece.Performans gayet tatmin edici ve uzun süreli gideceğe benziyor laptop.

Müşteri hizmetleri TR standartlarında gayet efsanedir ayrıca.
Facebook sayfasında kanka işim var ya deyip aslında... oynadım gibi bi bişi yapmışlar.

Birisi de skimle dememiş. Hepsi oyun mu oynadı amk. Hiç mi yok aramızda dürüst insanlar. Yazıklar olsun.
aşağı yukarı aynı özellikteki msi marka laptoplarla fiyat açısından aralarında neredeyse hiç fark yok. alacak olsam daha bilindik ve güvenilir bir marka olan msi alırım gibime geliyor.
Msi ile aralarında ciddi farklar olan laptop markası.
Msi'da tek bir fan varken,Monster'da genelde 2 fan ve fan çıkışları tam arkasındadır.Soğutma probleminiz olmaz.
bende msi var çizim için önermişlerdi ondan aldım. o zaman da çok kıyaslanıyordu monster'la. ama hala tek bir sıkıntısı yok aslanım benim. bence msi alın daha bilindik.
Abrasini cok istiyorumda senelerdir bir turlu almak nasip olmuyor. Ama laptop olsun dersem bir gun mutlaka bunu alirim. Hos arkadasiminki az kasiyor ama o cok hirpaladi sanirim. Oyun oynayacaklar icin uzun omurlu laptop. Agir.
Üç yıl önce resmi internet sitesine kaydolup notebook bakarken müşteri hizmetleri telefonla beni aramıştı. Sağ olsunlar baya ilgili bir ekibi var. Bu vesileyle ürününü satın almış bulundum. Fena değil, gayet kullanışlı. Bütçeniz varsa msi'a da yönelebilirsiniz.
Monster abra a5 v11.1 sürümünü aldım fakat şehir dışında olduğum için 2 ay sonra deyebileceğim.
Abra A7 v7.3.2 sahibi olarak kısaca şunları söyleyebilirim:

-Artılar-
-Gta 5, fallout 4, witcher 3 vs AAA oyunlarından yüksek ayarda açamadığı yok.
-Kendi dengi laptoplardan bayağı bir daha ucuz. (bkz: MSI)
-Soğutma mükemmel. 30 saniyede ekran kartını 30 dereceye yakın soğutabiliyor. (bkz: cidden)
-Teslimat, teknik servis, değiştirme, bakım 10 numara.

-Eksiler-
-Zayıf çerçeve
-Aşırı sade tasarım canavar gibi aleti bakkal laptop u gibi gösteriyor.
-Ram konusunda kingston değil A Data seçmeleri.
-Sound Blaster Cinema 3 programı yüklemeden aletin sesi zor çıkıyor

Kısacası monster içindeki donanım orijinal kalırken fiyatı indirmek için tasarımdan ve çerçeve malzemesinden kısan bir firmadır ve bence dengi olan 6200 TL lik MSI modelleriyle aynı sistemi taşımasının tek yolu bu. Dolar bu rezil haldeyken adamlardan Nvidia ekran kartı, intel i7 işlemciyi 3000 TL nin altında beklemeniz haksızlık olur. Bir şekilde kendilerinin de kazanması gerekiyor ki kazansınlar da bence.

Sonuç olarak Monster candır, türkiye de AAA oyunu laptopta oynamak isteyen meraklılar için harika bir tercihtir.
Ha ben her şeyi(ses, tasarım, ram, batarya ömrü, darbeye dayanıklılık) kaliteli olsun parasını vericem diyorsanız MSI tercih ediniz ama fiyatları biraz tuzludur.
Monster'a o kadar para vermek yerine razer tercih edilebilir.
oyun bilgisayarı.
1,5 senedir kullandığım, canım bilgisayarım diyemediğim, ama yoklukta idare eden bilgisayarım. zamanında çok sıkıntısını çektim. fan arızası, ısınması falan derken 1 sene de 5 kere falan servise vermişliğim oldu. bir de cihazın kasaları çok dandik, el izi falan aşırı derecede bırakıyor. gerçi son çıkan modellerinin durumu ne bilmiyorum ama benim aldığım zamanlar da çok kötüydü.
yine de servis çalışanları gerçekten çok anlayışlıdırlar, ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorlar.
ellerinde 8. nesil yeni çıkanlarından alanların yeşillendirmesini istediğim çorak topraklar...
ŞuNa para verendr ske sürülecek akıl olduğunu düşünmüyorum.
bir laptop markası. kullanan yazarlar mesaj atarsa sevinirim. bir kaç sorum var.
monster abra a5 9.2.2 kullanıyorum. 1,5 sene önce canavar diye almıştım, kendisiyle mutluyum fakat çabuk ısınıyor ve ısınınca fanları deli gibi çalışıyor ya hu.
şu an fan sesine odaklandım ister istemez de, not edeyim dedim.
bu girdi son çıkan ürünleri hakkında değildir, değişmiş olabilir.

genel olarak ürünleri yılda 3-4 defa arızalanan ve servisinin son derecede iyi olduğu söylenilen firma.