bugün

Boşnakçada sevgilim manasına gelen kelime. neden böyle bir nick seçtim bende bilmiyorum maksat nick olsun.
--spoiler--
sen gittin ezanlar türkçe okundu atam.
--spoiler--

diyerek beni "tarih bilgisiyle" benden almis yazar aday adayidir.
ilk türkce ezan 1932 yilinda okunmustur. o dönem "atam" dedigi ama hakkinda bihaber oldugu insan nereye "gitmistir" acaba???
türkce ezan mevzusu ilk mesrutiyet döneminde dillendirilmistir. muhafazakarlarin taptiklari osmanlida yesermistir bu fikir ama bu gercek görmemezlikten gelinir. bu kesimin icindeki türkce alerjisi de gözden kacmamali. su an okunan ezan orijinal muhammedi ezan degildir zaten, batti batacak bir tek türkcesi kaldi, öyle mi?
basörtüsüyle türban da ayni sey degildir. basörtüsü anadolu kadinlarinin geleneksel olarak örttükleri bir örtüdür, türban ise ellili yillarda alman ajani rotraut scheer'in basimiza cuval gibi gecirdigi bir siyasi simgedir.
bu kadin il il dolasip misyonerlik yapmistir bu konuda. hatta 5-6 yasindaki oglunu bile propagandalarina alet etmekten kacinmamistir. yani türban bati'nin bize dayattigi ve dinin geregi diye yutturdugu bir fitnedir.
kimse anamin basindaki geleneksel örtüyle, alman icadini karistirmasin.
(#14381970)
dev-solcuları abd uşağı sanan tatlı su şakirti. e be dostum 6. filoyu solcular denize dökerken sizinkiler ne yapıyordu acaba.
(bkz: diken bey/#14382758)

osmanlı padişahlarını çok mübarek insanlar sanan yazar..

haremde de uzun eşek oynuyorlar zaten..
eşek anırması.
ortak düşüncelere sahip olduğum, sıcakkanlı yazar.
okuduğum anda aklıma çikolatalı draje gelen kelime.
sırp ya da kürt veya her ikisinin karışımı yazar.
kendisine kürt diyenlerden daha türk olan vatan sevdalısı yazar.
(bkz: #15131695) güldürmüş ve başka söze hacet bırakmamıştır. var olsun.
(#15201271) ne olduğu belli olmayan şey.
(#15520405) ilk şiiri olmasına rağmen gayet güzel ve kafiyeli olmuş. takip edilesi yazar. *
(bkz: #15580442) gülmekten geberten yazardır ahskjfhskgg.
kendisini severek takip ediyoruz samimi yazılarında kendimden bir parça buluyorum .
(#17175064) iyimser bir yazar. atatürk ile peygamberimizi kıyaslamayı geçtim atatürk'ü direk peygamber ilan eden şakirtler var.
uludağ sözlük ferdici yazarlar birliği nin üyesi değerli yazar.
bok atmadığı kesim kalmayan bu yazarın ne ayak olduğu belli değildir açıkcası, gevşek bi kemoş oldugu bariz de faşoluk yaparak sözlükte prim yapmanın bir alemi olmadıgını öğrenmeli.
polise yetki verilmeli göstericiler kurşunlanmalı
kürtleri kuzey ırak a gitmeleri için teşvik etmek
trt 6 kapatılmalıdır
idam cezası getirilmeli ve öcalan asılmalıdır
ana dilde eğitim saçmalığı
iş yerine kürtçe isim veren esnaf

düşündüklerini açıkça savunan kimin beğenip kimin beğenmeyeceğini umursamayan vatansever türktür. bazı ezik ırklara mensup kişilerce eleştirilir. demek ki mesaj yerine gidiyor.
asil türk milletinin bir ferdi.

asalet kıçından fışkırıyor yani o kadar asil. çok asil lan öyle böyle değil.

yoksa kötü olur tadında entry leri ile meşhur. bildiğin asil işte.
soş sohbetli, bilgili, fikirleri arkasında duran bir yazardır. severek takip ediyoruz efendim.
(bkz: #17579195)

nasıl çirkin bir insansa artık... utanç sebebidir.
mahallesinde kendisine çok benzetilen sütçü, kürt bir amcanın bulunduğuna emin olduğum yazar.
dava diye başlayıp büyüdük diye cümle bitiren ergen troll.
aşırı milliyetçilik böyle yapıyor işte. bu böyle bir zehir bu.

saldirayterk gör bunları.

durutti ye selam kardeşimizde inceden inceden..
türk diye kendini yücele$tiren zavallı biri. aslında koca bir hiç haberi yok.