bugün

iş bu entry'mi moonlight sonata'cığımı aralarından ayırarak tüm moderasyona yazıyorum.

öncelikle tanım; yoksa entry başlığı tanımlamıyor diye hemen silik yeriz "allah" muhafaza. işin içine "allah" da katıyorum ki silinme olasılığı iyice düşsün diye. malum günümüzde "allah" kelimesi çok revanşta. entry içerisinde kullandığınız zaman kutsanmış gibi oluyor herhalde, silinmiyor.

"moderasyon'un günümüz "hükümet" i ve onların "söylemler"i ile modernize edilmiş halidir."

(bkz: #19735763) hani entryler tanım içermiyorsa siliniyor ya, silsenize? neredesiniz? ne yapıyorsunuz? veyahut neyi bekliyorsunuz?

ben söyleyim; sosyal medya'yı, televizyonları ellerine aldılar ya. baskıyla herşeyi yazdırıp, istemedikleri her şeyi sildiriyorlar ya, sansürlüyorlar ya.

işte onlardan korkan "maşa" dan başka hiçbir şey değilsiniz.

sonra; sözlük çok iyi, çok güzel inanılmaz bir bilgi deposu olma yönünde ilerliyor, 10. nesil'i de aldınız "çok şükür" ilerleyip gidiyorsunuz.

gel gel, başlıklara gel.

itü ve ekşi sözlük yazarlarının kafir ve top oluşu
ateist vs gay
türkiye yi atatürk değil şehitler kurtarmıştır
şehitler olmasaydı atatürk olmazdı

bombaya gel;

eskiden atatürk e laf söylemek sıkardı şimdi sikimizi daşşağımızı sallaya sallaya "moderasyon"u siklemeden bile ne varsa yazıyoruz. silemezler ki, götleri yemez yoksa "yüce, ulu, peygamber" başbakanımız hepsini top gibi oynar..

bu düşüncelerin altında ezildiniz.

hani moderasyon'un tarafsız olması gerekiyor ya?.. nerde ulan tarafsızlığınız?..
"din, peygamber, başbakan, kürt" işin içine girince toplum değer yargıları, göte girebilir entry, ırkçılık deyip de siliyorsunuz entryleri çatır çatır.

atatürk bu toplumun herkesin değer yargısı değil mi?
siz benim değer yargıma sahip çıkamıyorsanız ne halta yarıyorsunuz?..

al bir bomba daha sana;

(bkz: uludağ sözlük ü orospuların sarması/#19735226)

adam sözlüğü dindar diye duyup gelmiş, bak bak.. lan şu entry'den bile adamın yüzü kızarır be.

sırf 2 tane troll'den yola çıkıp nasıl da moderasyondan "modernasyon"a evrildiğinizi görebiyoruz.

burdan "muhafazar" takılıp da troll olarak ortada dolanan şahsiyetlere sesleniyorum, olm hükümet olur da değişirse kendinize yer arayın. o girdiğiniz bütün entryler silinip, başa hangi hükümet geçerse onun tarafına doğru o "kaypak" götlerini çevirecekler.

o beğenmediğiniz inci sözlük'deki yazarlar bile alayınızdan daha daşşaklı.

en azından duruşlarını bozmadılar, sizin gibi eğilip bükülmediler.

yazıklar olsun!

edit; genç modernasyon'lar hemen ilgili entari'lere müdahalelerde bulunmakta.
tanım: moderasyondaki bazı kişilerin tarafsızlığı bozmaları sonucu aldığı şekildir.
hatırlarım sözlüklerle ilk tanışmam uludağsözlük ile oldu. ilk yazar olduğumda altı üstü 2 3 sene önce bile atatürke hakaret edilen başlıklar anında silinirdi. ne ara oldu neden oldu bilmiyorum ama bu kadar troll yazarı yoktu bu sözlüğün.
atatürk hakkında 2002 yılından önce birşey söylemek göt isterdi, terörist olduğunu söylemeyi ve dağa çıkanları desteklemeyi söylemiyorum bile...
şimdi ne oldu, adamlar öyle bir azıttı ki atatürk'e ana avrat küfür ediyor, etrafta ben terörist'im diye bağırıyor orçolar.
bunların yatacak yeri, verecek hesabı, kafasını kaldırıp bakacak yüzü yok.

atatürk değer yargıları çok hassas bir konuydu.
bu güne kadar 70 milyonda var olan atatürk sevgisi, şimdi neden kimsede yok.
bunların hepsi torpille iş bulayım, kömür makarna alayım, bana dokunmayan yılan bin yaşasın modundalar.

ulan bundan 10 sene önce ağzı açık ayran delisi gibi 23 nisan, 19 mayıs, 29 ekim kutlarken, şimdi millet muhafazakar sözde dindar vatandaşlar olarak ters gelmeye başladı.
sonradan kafayı kapatmayla dindar olunmuyor efendim. olunsa olunsa kaypak birer ibne olunuyor.

o yüzden kimseyi ayrı ayrı yargılamak olmaz, şu an türkiye cumhuriyetinin yarısından fazlası böyle efendim.
yapacak brşey yok.
bekleyip bundan sonra ne olacak görmek gerekiyor.