bugün

mersin idman yurdunun kısatmasıdır aynı zamanda
bazı kızların takındığı uyuz mod sırasında çıkardığı seslerin (genelde yakınma olur) erkekte duyulma hali.

+benimle hiç ilgilenmiyorsun,beni sevmiyor musun mıy mıy mıy,mıy mıy mıy...
akbank reklamında köçek gibi oynayıp üçüncü sınıf türk sanat müziği korosu oluşturan müsamere insanları.
"müşteri ilişkileri yönetmeni" Akbank'tan beklenmedik bir reklam sonucu öğrendim.
edit:(bkz: sen iste kobi akan sular durur)
zamyatin'in romanı için:
(bkz: biz/@meister-writer)
akbank reklamlarında maymuna dönen insanların mesleki ünvanı.
senelerce top koşturduğumuz mersin idman yurdu'nun kısaltmasıdır.
şeytanlar ve akrepler adında 2 taraftar topluluğuna olan Mersin takımıdır aynı zamanda adana demir zükümü kemir diye tezahüratı aynı anda stadın her tarafında her an duyabileceğiniz bir taraftara sahiptir. Üstünüzden planör le macit özcan'ın seçim kamapanyasını gösteren reklam geçerken (ki kendisi Mersin Büyükşehir bel. bşk. nı olur) ; Arkandayız. diye bağıran dayı ya bi diğeri Ama şuan o senin üstünde diye cevap verebilecek kadar kapasiteli taraftara da sahiptir.
yaklaşık 30 yıl sonra süper lige adım atmış güzide takım. memleketimde doğduğumdan beri ilk kez 1. lig maçı izleme fırsatım olacak.

hoşgeldin mersin idman yurdu.
güzel insanların, güzel memleketimin, güzel taraftarın biricik takımı.
halkbankasinda pazarlama segmentinde bir gorev tanimi.
musteri iliskileri yetkilisi. bireysel miy ve kobi miy olarak ikiye ayrilir.

asistanlarina da miya denir.
ergen taraftarları tarafından "senden başkasını sevemiyorum" sloganı ile desteklenen şehrimin takımının kısaltması.

bu sloganı mersinli bir ergenin profil ya da kapak fotoğrafı olarak görmek mümkün.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/miy/
mersinli olmam hasebiyle tuttuğum takımdır. geçen sezon şampiyon olabilme ihtimalini bile düşündüğüm, bu sezon ise haftalardır avucumu yalamama sebep olan bir türk takımıdır.