bugün

cocuklarina domuz gribi teshisi kondugu icin karantinaya alinmis futbolcu.
bu boya bu kadar kafa golü dedirtecek bir santrafor.
okay karacan ın hakkında geçtiğimiz günlerde şöyle bir yazı yazdığı forvettir. *

Miroslav Klose'yi tanımayanınız yoktur. 2006 Dünya Kupası'nın gol kralı 31 yaşındaki Alman milli futbolcu Bayern Münih forması giyiyor.
Kariyerinde Bundesliga gol krallığı da var. Onlarca golünü seyrettim, anlattım. Efsane Alman golcülerinin hepsinden bir şeyler görebilirsiniz onda.. Gerd Müller, Juergen Klinsmann, Rummenige antetli golleri vardır. Ön direk-arka direk fark etmez, saniyesinde bitirir pozisyonu, kale sahası içinde ele avuca sığmaz..

Bu sene işler onun için iyi gitmiyor olabilir ama klas futbolculuğu asla tartışılmaz..

Geçtiğimiz yılın son haftalarında gönüllerde taht kuran bir davranışı ile iyi futbolculuğu yanında adamlığından da bir şeyler koydu yeşil sahaya..

Louis Van Gaal'in takımı Bayern Münih evinde 70 bin seyirci önünde Mıchael Frontzcek'in çalıştırdığı Borussia Moenchengladbach ile oynuyordu. Frontzcek'in ismini özellikle alıyorum buraya ingiltere'de Manchester City forması giydiği dönem tanımıştım onu, müthiş bir sol kanat savunmacısıydı..

Neyse dönelim konumuza, Allianz Arena'daki maça Van Gaal takım tertibini bozmadan Oliç-Gomez forvetiyle çıkmış, Klose'yi yedek kulübesinde oturtmuştu.

Gomez Bayern Münih'i öne geçirmiş, M.Gladbach hemen karşılık vermiş oyun 50 dakika 1-1'e kilitlenmişti. Van Gaal kazanmak için plan yaparken üçüncü forvet olarak Klose'yi çağırdı yanına.. Dakika 75'i gösteriyordu ve işte tam o anda Bayern'in golü geldi. Bu saatten sonra üçüncü forvet çok akıllıca görünmüyordu haliyle, ne var ki Klose dördüncü hakemin yanına gelmiş oyuna girmeye hazırdı. On sekiz yaşında bir delikanlı olsa neyse, koskoca Miroslav Klose'den bahsediyoruz. Van Gaal onu geri yollayamazdı kulübeye ve teşebbüs bile etmedi..

Sonra ne mi oldu?

Klose usulca eğildi Van Gaal'in kulağına, "zaten 2-1 öne geçtik, fazladan bir forvete ihtiyacımız yok!" dedi.

Hollandalı göz göze geldiği talebesine ne düşünerek baktı bilinmez.. imrenmiş, kıskanmış, takdir etmiş, o an sarılıp öpmek istemiş olabilir.

Eminim geleceğin başarılı teknik adamını görmüştür Klose'nin gözlerinde..

işte oyuna böyle dahil olunur, işte o kontrata attığın imza bu kadar kutsallaşır,

işte bir saniye oynamadan mükemmel gol böyle atılır..

Miroslav Klose hocasının karar almasını kolaylaştıran bu soylu hareketinin ardından kulübedeki yerine dönerken, Van Gaal oyuna orta saha direncini güçlendirecek bir değişiklikle müdahale eder ve maçı 2-1 Bayern Münih alır..

Bazen maçlara sadece gol görmek, takımımızın galibiyetine şahit olmak, tezahüratlarla rahatlamak, ellerimiz kızarana kadar alkışlamak için değil, yedek kulübesinden maç kazandıran adamı görmek için gideriz..

Oyundan alındığı için hocasının yüzüne bakmayan, kulübeye uğramadan direkt soyunma odasına yol alan, neden oynatılmıyorum diye kulübede somurtan, formasını soyunma odasında unutan, yüzüğünü parmağından çıkaramayan, ayakkabısını giymeden yedek kulübesinde bekleyip oyuna ruhen ve zihnen hiç dahil olmayanlara selam olsun..

okay karacan / zaman gazetesi
ölü toplardaki şaşırtmaca koşuları ders niyetine izlecenek futbolcudur.
3 büyükler altenatifini değerlendirmesi gerekiyor,bu akşam ki maçtan sonra.
az önce kaçırdığı pozisyondan sonra bütün dünya kendisine siktir lan demiştir.

not: tam entry' i girerken golü attı ibne. aklınca ayar verdi bana. *
(bkz: golcü)
ayakla gol atamayan golcü.
ordinaryus prof. Miroslav Klose.
boy:1,83
mevki:forvet
uzmanlığını yaptığı konu:kafa vuruşu
13 haziran 2010 almanya avustralya maçında attığı golün aynısını ters kanattan gelen orta ile türkiyeyede atmıştır.
net pozisyonlar kaçırdığı avustralya maçında çok güzel bir gol atarak yardıran futbolcudur.

cidden çok basit topları kaçırdı ama golü neydi lan öyle? o tarz goller görmeye alışkın değilim, "adam attı beyler" dedim istemsiz.
kafa golleri ile tanınan alman golcü.tek eksiği süreklilik.bu yaştan sonra onun da olması çok zor ama gayet yetenekli bir forvet.çekiç gibi bir kafaya sahiptir.
27 haziran 2010 almanya ingiltere maçından sonra basın toplantısında "ingiltere sahada bir takıma benzemiyordu" açıklamasıyla beni benden almış alman futbolcu.
dünya kupaları tarihinin en golcü oyuncusu olmasına 2 gol kalan oyuncu. şu anda 15 golle ronaldo 1. sırada. 2. sırayı 14 golle gerd müller ile paylaşıyor.

(bkz: #4589044)*
çok vasat bir futbolcu olduğu için dünya kupası tarihinde en çok gol atan forvetlerdendir 2 tane daha atsa en çok atan 1 tane atsa ronaldo ile zirveyi paylaşacak forvettir.
pes serilerinde ''kmolo'' olan futbolcudur.
formasını her daim şortunun içine sokan alman futbolcu. kıvraktır, son vuruşları başarılıdır ve her yere vücudunu sokar.
http://www.haber1903.com/...askanin-ucagi-havalaniyor

bu haber doğrultusunda lukas podolski ile birlikte beşiktaş'a gelmesi muhtemel alman oyunculardan birisi.
1903haber.com'un en büyük forvet transferi adayı.

forza robinho olduğunda iddialı.
1903haber'e göre robinho'dan sonra bu da olmamış.

http://www.haber1903.com/...er-15878-klose-de-olmuyor
(bkz: zaten yaşlıydı hacı)
gelse bursaspor da leblebi gibi gol atacağına inandığım tecrübe abidesi. gelir mi? bence gelmez, belki geçerken uğrar.
gol sevincinin anlamı merak edilen golcüdür.

http://4.bp.blogspot.com/...0/583408_biglandscape.jpg

http://hm.cdn.md/img/habe...vklosesevinc280610_yB.JPG
her türlü turnuvada çatır çatır gol atar bu adam ama bir türlü star mertebesinde görülmez.
beşiktaş'a gelsin istediğim. bıraksak abuk subuk adamları da ya bunu ya robbie keane'i ya da santa cruz'u getirsek. ama en çok bu adamı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar