bugün

buradaki çoğu yazarın kızı olduğunu düşündüğüm babadır. asıl amacı kızının sözlüklere malzeme olmasını istememesidir ve kuvvetle muhtemel eğitimsiz ve dar görüşlüdür.

zira kendisi mini etek giyenlerin arkasından konuşurken, bir yandan da süzüp iç geçirmiştir. yani asıl amacı kızını kendi gibi çift kişilikli kişilerden korumak isteyen babadır.
(#15786340).
kendisi başkalarının eşlerine, kızlarına nasıl bakıyorsa kendi kızına da aynı şekilde bakılacağını bilen babadır.
işte o tam bir babadır. onlar bizim halk kahramanlarımızdır. bir batmandir, bir hulktur, bir supermandır.
çevresel koşullar elvermediğinde, kızının o eteği giydiğinde çevredeki erkeklerin neler düşüneceğini aklından geçirebilen, durduk yerde başına iş açmak istemeyen babadır.
Sanal ortamda bir kıza cinsellikten bahsedince "Senin kız kardeşine böyle yapsalar, hoşlanır mısın?" diyen kesime aittir. *
(bkz: istanbul un en tahlikeli semtleri) nden birinde oturmak gibi bir durum söz konusuysa haklı olan babadır.
kız 18 yaşından küçükse, çocuk istismarına engel olmaya çalışan babadır. 18 yaşından büyükse de allah ıslah etsin.
Muhtemelen bu başlıkta sağ sol kavgası çıkmasına neden olacak babadır.
- baba?
+ he?
- maça gidicez arkadaşlarla, bi 50 lira versene arabaya benzin alıcaz...
+ al masadan... lan bi dakka? üstündeki ne?
- etek baba... amigoluk yapıcam, ponpon kız hesabı...
+ lan ztirgit sıkarım ümüğünü!
- :'(
kızını düşünüyordur etrafta abazan çok çünkü.
Kendi yapımı olan eseri milletin göz zevkinden sakınan babadır. Zamanında kendisi de şu tepkileri vermiştir:

- uff cemşit bacaklar taş gibi kıza bak.
- Of ben böyle sutunları roma eserlerinde bile görmedim.
- Vay vay vay bunlardan ikiz kulelerde olsaydı değil uçak füze çarpsa birşey olmazdı.

Yıllar sonra kızı olunca e doğal tabi.
karışmaması büyük hata olacak baba. dar görüşlü olması gerekmiyor, izin vermemek için..
istanbulda fazla bulunmayan babadır. Zira burada hava buz gibi ve kar yağışlı iken bile minicik etekle sokakta gezinenler ve liseye gidenler mevcuttu.
ayıp eden babadır. hayır arkadaş giysem ne olacak? neymiş bacaklarım kıllıymış, çirkinmiş, erkekmişim. belki ruhumda iskoçluk var. *
eğitimli babadır.

öyle kıllı kıllı bacakla ne gezecen ortada.
aşırı tutucu bir bölgede yaşayan bir baba da olabilir.
maço babadır. tutucu, şakirt, yobaz, ıyy, kaka olmak zorunda değildir; kıskanç olması yeterlidir.
ayrıca babamdır. ama maçolukla şakirtlikle alakalı değil bu durum, erkeklere acıyor kendisi.
çok çirkinim sözlük.

Edit: imlaymış.
klasik bir türk erkeği, klasik bir kız babasıdır. illaki kızlar minik minik giyinecek babalar da ha yavrum diyecek. siz nereden geldiniz? on sene önce dışarı çıkamayan milletler vardı hala var. siz mini etek giyemeyenleri koruma peşindesiniz. olay da şu ki malzeme olmamaları zorunuza gidiyor. etek giymek başka mini etek giymek başka. izin vermez vermez keyfine kalmış.
bakmak istiyor, göstermek istemiyordur. kişi kendinden bilir işi, ayrıca üç lira bile vermeden beş köfteye göz dikmektir amacı. herkesi döndüre döndüre soy hayaller aleminde, senin kızının bacakları bembeyaz kalsın öyle. yok öyle.
(bkz: senin bedenin benim kararım)
ha meselam herkesin zevkine kimse karışamaz. ha nasıl karışamaz? ben bu şekil severim, şu bayan şu şekil sever, şu şekil sever. hiç kimse, kimseye karışmaya bi hakkı yoktur. herkesin özgürlüğü bidir.
ülkemizde kıza aç olan çok sayıda abaza olduğu düşünülürse kısmen haklı olan babadır. kızının sözlü ya da fiziksel tacize uğramasını istemiyordur.
Kızını hemcinslerinden korumak isteyen babadır.
"ne o? Onunla mı gezicen? Kimin kızı olduğunuzu bilmeyin siz. Siz benim kızım değilsiniz zaten yok" diyen babadır.
bakarken utanmayıp içine girecek derecede ağzı sulanıp gözü fal taşı gibi açılan ve kızına gelince terbiye abidesi olan şahıslardır.