bugün

bence giyime aile dahi kimse karışamaz. Şunu giyme bence hoş değil ya da hoş durmuyor denilebilir ama hayır giyemezsin denilemez çünkü o da bir birey ve onunda bir düşüncesi var.
ya ülkedeki sapıklardan korkan ya da yobazlıkla kafayı bozmuş babadır.
komedi babadır. mini eteğe izin vermeyip pantolona izin vermesi güldürür, dar pantolonun ne farkı var sanki miniden?

düşman başınadır.
Benim de babamdır.
Hayatımda etek giydiğim sayılı gün vardır, belki en son 6. Sınıfta falan giymiştim. Üniversite mezuniyetime elbise aldık annemle, beyaz, çok kısa değil dizin dört parmak falan üzerinde. Ama herkes çok yakıştırıyor, beni etekle belki de ilk kez görüyor arkadaşlarım mesela.
Mutlu oluyorum ama utanıyorum da bir yandan yıllardır giymiyorum sonuçta farklı hissettiriyor... Bir özgüvensizlik var.
Neyse babam da pek karışmaz bana hatta ilk bikinimi o almıştı bana.

"ben doğruyu yanlışı öğretirim gerisi ona kalır" derdi hep.

Neyse mezuniyete iki gün kalmış elbisemi almışım. Babama gösteriyim dedim fotoğrafını çekmiştim gösterdim...
Bana baktı, ve "bunu giyersen ben gelmiyorum" dedi. Bir hafta boyunca ağladım. O kadar dokundu ki. "istersen giy ama giyersen gelmem" dedi.

Amcam geliyor yengemle, ben götürürüm seni baban götürmezse diyorlar. istesem dedeme söylerim onlar zaten götürür beni onu da biliyorum. Erkek arkadaşım da istemiyordu giymemi kıskanıyordu ama halimi gördü o araba kiralar ben götürürüm seni diyor. Ailem gelmez senle gideriz diyor...
Ailelerimiz, annemiz babamız olmayacaksa ne anlamı vardı ki?
Çok dokundu. Dedeme babaanneme söylesem babama kızar götürürlerdi dediğim gibi.
Gitmemeyi düşündüm. Ama sırf üniversite için ne ilkokul ne lisede bu saçmalığa katılmamıştım. Kep atma töreni gibi şeylere.

Neyse gittim Beyaz bir pantolon ve şifon bir t shirt aldım. Gittim.

Bilmiyorum iki ay falan oldu galiba hala içim acıyor düşündükçe. "ben kızımın bacaklarını sergiletecek bi baba değilim, platforma çıkaracaklar orda herkes bacaklarını görecek" demişti...

Çok uzattım ama o elbiseyi ilerde kızım olursa ona giydiricem demiştim. Ama gördükçe üzüldüğüm için geri iade ettim aldığım yere. Kızıma daha güzellerini alacağım inşallah.

Edit: he bir de elbiseyi göstermeden babam borcum ne kadar demişti. Gerek yok ben verdim demiştim. Parasını bile istememiştim yani. Sonra bu tepkiyi aldım.
şort giymeye izin veren baba mı dır ?
Erkekleri iyi tanıyan babadır.
Bana da izin vermezdi heralde. Tabii bu erkek olduğum için olabilir.

Not: ılık veya harun abi değilim ama izin veren baba ne kadar normalse izin vermeyen de o kadar normaldir. Büyütecek bir şey yok.
varoş ve yobaz babadır. kişi özgürlüğünü kısıtlamak senin haddine mi lan.
yobazdır. erkeklerin kızını dikizleyeceğini düşünecek kadar alçalabilen bir baba; düşünceli değildir, sapıktır.
erkeklerin ne kadar kötü bir yaratığa dönüşebileceğini bilir.
kızı cahildir toydur. henüz bilmez. bilmesin de.
kızına karışabilen babadır.

benim babam bana hiçbir zaman hiçbir konuda karışmadığı için hiçbir zaman mantık dahilinde yorum yapamayacağım babadır.
hep kendi istediğimi aldım, giydim, yaptım.
teşekkürler baba.
en azından kendi hayatımı kendim belirliyorum.
her konuda.
Kızının erkeklerin hayallerine malzeme olmasını istemiyordur. Haklıdır.
ailesinden öğrendiğini kızında uygulayan geri kafalı babadır. kızını kendi sperminden doğdu diye kendisinin sana dar kafalı.
Olması gerekeni yapan babadır.
"yavrum ee altına bir şey giymeyecek misin?" sorusu ile dişini gösteren babadır.
Kızının fazla üstüne gitmemesi gereken babadır.
Bir baba olmadığım için empati kuramıyorum ama çok fazla baskı yaparsa ters tepki gelebilir.
eğer kızı bunu giymek isteyecek zihniyette ise ve bunun için babayla kavga ediyorsa Allah o ailenin yardımcısı olsun. aklı başında, hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah.
izin verse de vermese de giyilir o etek.

ulan sanki herkesin babası emekli evde oturuyor.

haa yakalarsa öttürür. ayrı mesele .

not bu entry nevi şahsına munhasir konu için yazılmıştır. sosyal mesaj kaygısı içermez.
Adamdır. Kızını düşünen babadır.
bacaklarını teşhir etmeye çalışan kızının erkeklerin salyalı bakışları altında seyredileceğini tahmin edebilen bir babadır. acilen o bacakları kırması gerekir.
türk erkeklerini bilen babadır. çünkü o da erkektir.
Kızını önemseyen ailesinin ahlakını muhafaza eden elalemin diline düşmek istemiyen babadır.
Babadır, adı gibi kendide babadır.
oğluna, sevgilisiyle buluşup rahat rahat gezebilmesi için harçlık verip; kızı aklında namus mefhumuyla bütünleşmiş olduğu için ona karşı farklı bir muhafazakarlık diliminden anlam biçen baba hangisine iyilik yapıp geleceğini düşünmüş olabilir?
adamın dibidir. yok teknoloji çağının insan doğasını değiştirmediğini bilen babadır.