bugün

terörist orospu çocuğu beyanı.
Çıkar şu eteği ne dediğin anlaşılmıyor.
Milliyetçilerden kastın ülkücüler ise doğrudur. Türkçüler ise yalandır, iftiradır.
Ey salaklar ne istiyorsunuz bu milletçilerden. Haberlere bakıyorum nerde protesto, hdp binasına saldırı var hepsi mhpli. Sadece mhp nin mi bu vatan? Ölenler sadece mhp li mi? Herkes sağır herkes kör. Sağduyuymuş. Tepkisiz kalanlar sağduyunun ne olduğunu biliyor mu acaba? Yoksa işlerine mi gelmiyor ses çıkarmak. Kimse kimseyi kandırmasın. Sivil Kürtlere saldırıyorlarmış. Bu siviller evlerinin önüne hendek kazılırken nerdeymiş? Masum bir kürde asla saldırılmamıştır eminim. Mevsimlik işçiler diyorlar. Emin misiniz bakalım pkklı olmadıklarından. Bilakis olmasınlar. Karşılarında bir halk olduğunu görüp ey pkk dur senin yüzünden bize de cephe alınıyor desinler oda bir şey. Hdp binalarına saldırı demokrasiye saldırı diyorlar. Pkkya dhkpcye dayamamışlar mıydı bunlar sırtlarını? Herkes neyin ne olduğunu biliyor. Yurt dışında yaşayan yabancı biri söylese bunu neyse. Pkk hdp aynı şey. Ama gel gör ki tüm bunlara rağmen milliyetçiler salak öyle mi?
görsel
katılınması neredeyse imkansız tesbit.

zira d.ö.i.s (doğum öncesi ırk seçme) sınavı'nda başarı gösterip buralarda doğduklarına göre epeyce zekiler. inanmazsınız hindistan'ı zorla kazananlar var!
iq um ciddi anlamda yüksektir ve azılı bir türk milliyetçisiyim ! tamam mı tatlı çocuk ! eşeğini siktin mi bakıyım sen heh malum ırk !
Atatürk senin bu yazdığını okusaydı sana ne yapardı acaba çok merak ettim. Milliyetçilik ilkesini anlamadığını düşünüyorum.
Irkçılık, milliyetçilik ve faşizm çok farklı şeylerdir tabi kökende ırk ve etnik köken orjindir ama faaliyet ve işleyişi çok farklıdır.

Milliyetçilik en basit örnekle iki bakkal arasında kaldınız biri türk diğeri alman olsun burada türk bakkalı seçmektir kaldı ki gazi mustafa kemal'in ilkelerinden biridir milliyetçilik katletmek olsaydı zamanında himayemiz altında onlarca azınlık vardı onları katletmemiz lazımdı.

Irkçılık ise diğer ırkları alt tabaka olarak görme olayıdır toplumsal bir olaydır bireyselde de görülebilir basite indirgeyecek olursak stadlarda siyahi oyunculara yapılan terbiyesizliktir.

Faşizme gelirsek kökende italya'nın ikinci dünya savaşına neden olan hükümetinin partisinin adıdır. Yayılmacı bir zihniyet olan faşizmde kendi toplumun, ırkın haricindeki bütün ırklar değersizdir ve katledilir. Katliamın sebebi etnik kökende olabilir din kaynaklı da olabilir.

Yani sayın hümanistler hdp'ye tepki göstermek faşizm değildir milliyetçi duygular ile yapılmış faaliyetlerdir. Ülkücüleri bu denli karalama amacınızı anlamıyorum kürtler dışında bir laza çerkeze tepki gösteren milliyetçi birini gördünüz mü ? göremezsiniz neden mi trabzon ili laz yoğunluğuna bağlı olmasına rağmen milliyetçi bir ildir. Bu ülkede istenmeyen tek toplum PKK illetini destekleyen kürtlerdir diğer kürtler ve tüm Türkiye halkı başımızın tacıdır.
(bkz: ataturkun milliyetci olmasi)
Faşizmin kökeninin Mussolini'nin partisinden geldiğini sanan yazarları bize göstermiş başlıktır. Hdp'ye tepki göstermek tabi ki faşizm değildir hatta tepki göstermenizi desteklerim bile ancak kitabevi yakmak bebek kurşunlamak kim yaparsa yapsın faşizmdir.
Hadi bunu diyen liberal Bi insan olsa amenna, sözlerinin üzerine ekleme bile yaparım. Ama mikro milliyetçi bunu dediğinde çok komik oluyo. Kürt milliyetçiliği yap bu normal, Türk yapınca faşik kaba salak.
1. Si vatan millet sevgisi imandandır. Milletini sevmenin siyaseti teşkilatı olmaz.

2. Si belli bir teşkilata tabi olup milliyetçi takılanlar ise çok komik oluyorlar. Tek başlarına iken olmayan özgüvenleri 3-5 kişi iken şaha kalkıyor.
kürt milliyetçisiyse, evet sonuna kadar doğrudur. hatta, salak tanımı yetmez bunlar için. mal oğlu maldırlar.
Herkes bizim gibi salak olsa keşke.
körü körüne bir milletin (ki o millet üzerinde yaşadığımız coğrafyaya iyi veya kötü 1000 yıldır can veren millet oluyor) geleneğine bağlı kalmak salaklık değildir. ama milliyetçilik şovenistlik boyutuna ulaşırsa salaklık terimi yapılan tanımı anlamlandırmak için aciz kalır.

yani türkçü olmak sorun değil. ama türkçüyüm dedikten sonra başka milletten insanları aşağılamak salaklık olan. türk milleti geçmişten günümüze saf ve temiz bir millet olmuştur. genelde de başka milletler için koruyan, kollayan bir anlayış içinde hareket etmişler.

hala türkçülerin salak olduğuna inanıyorsanız bir de şunu dinleyin. yıllardır türk toplumuyla beraber yaşayan. türkçü olmasa bile farkında olmadan türk gibi yaşayan ve buna rağmen başka toplumların kültürel yapılarına göre yaşamayı benimsemiş ( başka ülkenin kültürel yapısına göre yaşamaya benimsemeleri sadece fikirde ve siyasi görüşten ibaret. yoksa bildiğin türk gibi yaşarlar) bireylerin işte o benimsedikleri başka ülkenin kültürel yapıları savunmaları ve bu konuda diretmeleri bence salaklıktan daha öte bir sorunsaldır.

dipçe: ben bir türkçüyüm. türkçü oldum diye başka bir milletin insanını aşağılamıyorum. evet başlığa göre ben bir salağım.
bu tipler bir yakını ölene kadar ya da terörden maddi manevi zarar görene kadar bu kafadadır. sonra senden benden daha milliyetçi olur. sonra bu cümleyi kullandığı için ne kadar salak olduğunu düşünür.
salak demeyelim de biz şimdi ona..
yumuşatmaya da gerek yok bildiğin gerizekalılar..
Türk milliyetçiliği için geçerli değildir. (bkz: aziz Sancar)
bunu bilemem ama kesin ve mutlak genellemeler yapan insanlardan daha salak olmadıklarını iyi bilirim.