bugün

orta yaş üstü ateşli hamurdur...
milfler tarafından yoğurulan hamur türüdür.

bilim ve genel kültürle kalın.
bu hamur adını milf karılardan mı almış kafamda deli sorular.
Umarım yanıma yoldaş bulabilirim çünkü ne bileyim milföy hamuru Allah günah yazmasın...

Milföy sevmiyorum ve milföy zorbalığına maruz kalmaktan bıktım. Kardeşim bana göre güzel değil, sen sevebilirsin o senin demokratik hakkın ama ben sevmiyorum. Arasında sosis de sevmiyorum, arasında çikümlota da sevmiyorum. Hamurun kendisini hiç sevmiyorum.

Alla allaa.
inanılmaz kalori bombası hamurdur.
Kocaman 2 kalip margarin koyulup 27 kat acilir. Bi de bunu sekerle birlestiriyorsaniz az tuketmeye calisin.
Güzel börek olur bu hamurdan.
Yapimi bir gun alan hamurdur. Hamuru yaparsiniz arasina fazla miktar da yagi basarsiniz. Ayni yone katlayarak acarsiniz. Dondurursunuz. Tekrar katlar tekrar acarsiniz. Bir gece dolapta bekletirsiniz. Milfoyun anlami bin yaprak demektir. Arasiniza koydugunuz yag katmanlar arasina yayilir ve hamurun katman katman kabarmasina yarar.

Edit: ben buldum sanki yuzyillar once. Neyin eksisiyse bu.
Kendisinden yapılan böreği taze iken yiyemiyorum. Çünkü insanın boğazına boğazına oturuyor.

Bayatlamışını yemek daha rahat. Hem parçalanmıyor hem de insanın boğazına oturmuyor.
Güzel bir hamurdur, hımpfff çıtır çıtır..
Ergenliğimizin hamuru öte yandan böyle duygusal bir yanı da var..
doğru kullanıldığında çok lezzetli tatlar yaratabileceğiniz bir hamurdur. hazır olarak satılır.
modern genç üşengeç kızlarımızın bir numaralı destekçisi, önemli bir gelişme, tarihi bir buluş olan hamur pardon hazır hamur çeşitidir.
Yenir.

Katla şekil ver.

Üzerine yumurta sarısı ve susam vs çörek otu tohumu serp ama.

-evde yapımı mümkün Ama zahmetli hamur. Bu sebeple superfreshe bel bağladığımız.
görsel
Bu yenir mi acaba?
Nasıl yapılır? Sade yapcam. Valide uyanmadan gömmem lazım.
tadı güzel olmayan hamur. zorlanarak yiyorum.
anne eliyle yapılan hamurun yerini tutmayacak yağdan oluşan hamur.
Türklerin börek hamurundan esinlenen fransızlarin yaptığı hamur.
adını söylemenin bile keyif verdiği hamur.
böreği çok güzel olandır. (bkz: atın ölümü arpadan olsun)
arasına peynir, sucuk gibi kalvaltılıkları doldurup fırında iki dakika da pişirilebilecek hazır ve ucuz bir gıda.
bir zehir çeşididir...un, şeker ve bu iki beyazdan yapılan tüm gıdalar insan metabolizması için bir zehirdir..kanserden diyabete kadar birçok mortal hastalığın da ana nedenidir..

bu gerçeği bilin de ona göre tüketin en azından..onun için söylüyorum..çünkü bu ürünlerin hepsinin üzerine uyarı yazıları olması lazım sigara gibi..ama yok..
ansızın gelen misafirlere karşı iyi bir silahtır. buzluğunuzda bulunmasını tavsiye ederim. kendisi hem çıtır hem pratiktir. tadı da fena sayılmaz. sosisli kaşarlı ve patatesli gibi bir çok çeşidini yapabilrsiniz. şimdiden afiyet olsun. *
edit: yazım hatası giderildi.
müşteri porföyü geniş olan hamur.
(bkz: kat kat tat)
hamur işleri for dummies

sayesinde ben bile börek, çörek yapabiliyorum yani, o derece.